Rekonstrukce bytu 3+1 - řemeslník či firma, cena?

Vybírám firmu či řemeslníka ke kompletní rekonstrukci bytu 3+1 63m2. Bude se jednat o kompletní rekonstrukci - podlahy /vinyl/, stropy (sádrokartonové podhledy), elektrika, koupelna, wc, kuchyně, vybourání zárubní, nové dveře, vybourání příčky, nová příčka... Vybrali by jste na rekonstrukce raději firmu, která má zavedené internetové stránky, kde má fotografie svých realizací a udělá vše komplet (za větší peníze) nebo řemeslníka, který si dělá vše sám společně s pár dalšíma lidma? Řemeslník nemá své stránky, fotografie zakázek je schopný poslat, pocit z něj mám dobrý, ale neznám nikoho, kdo by mně na něj dal reference. /neznám nikohov tomto oboru/. Řemeslník není navíc plátce DPH, předpokládám proto nížší cenu? Nemám ještě kalkulace. Jaká by se prosím dala očekávat cena takovéto kompletní rekonstrukce? děkuji za rady
Odpovědět
no počítej s rekonstrukcí tak za 600.000,- až 1.000.000,-
Odpovědět
Profilova fotka
My rekonstrujeme 69.9 m2 a jsme tam aktuálně kolem 650 tisíc, s tím co nám chybí počítám, že se dostaneme k 700, co tak počítáme, a to jsme si dost věcí udělali nebo se nám někde podařilo uhnat slevu. Ani reference podle mého, nic neznamenají, měli jsme přes známé, vychvalované řemeslníky a já teda z odvedené práce nebyla úplně nadšená, navíc bylo spoustu chyb, které vznikly tím, že si něco pořádně nenapsali nebo nepamatovali. Neustále prodlužované termíny dokončení ...
Odpovědět
Rekonstruujeme nyni stejne veliky a krom bourani pricek jsme delali vse, co vy a zatim jsme na cca pul milionu, finalne to i s kuchyni, spitrebici a dverma bude kolem 600,i kdyz puvodne jsme mysleli, ze se do pul milionu vejdeme. Meli jsme jednotlive remeslniky-zednik, vodak, elektrikar, sadrokartonari, obkladac a podlahari. Nekdy bylo peklo je vsechny uhnat, ale jelikoz ta rekonstrukce probiha pul roku a finisujene az ted, nejak se to dalo. Neumim si predstavit, ze bychom museli chvatat a vsechny prace by mely terminove navazovat. S tim by asi s firmou odpadly starosti, ale take by to asi financne bylo jinde. :)
Odpovědět
@mushabelka Dělali jsme stejnou rekonstrukci v Praze, tři roky zpátky, vše včetně příček (bez oken, ta byla nová). 85m2. Cena byla i s linkou na cca 800 tis. Nedávaly se sem všude nové podlahy, jen z části. Na části byly staré parkety, které se jen zrekonstruovaly. Jinak linka byla dost levná, menší od truhláře. Tam jsme byli na 150 tis.
Odpovědět
@mushabelka Jo a jinak si myslím, že je jedno, jestli to bude řemeslník s partou, nebo firma (=řemeslník s partou). Stejně jsou to všichni z 90 % hajzlíci.
Odpovědět
Profilova fotka
Taky jsme byli naivní, když jsme počítali s částkou kolem 500 tisíc. Nejhorší jsou asi ty termíny, nás nic netlačilo, ale rozbourání bylo v březnu 18, koupelna + wc mělo být v 1/2 května, nakonec bylo hotovo v srpnu ... a ještě nebydlíme. lTaky si nedovedu představit být u toho pod tlakem termínů ... U nás byl především problém v tom, že si k tomu brali další kšefty a pak s ohledem na množství práce nestíhali nic ... Jenže u řemeslníka s tím člověk tak nějak musí počítat. Jediné co bylo na termín bylo to, co jsme si udělali sami :-D
Odpovědět
@denisa_vys tak vidím,že je to všude stejné.. :-D Nám dokonce jeden zedník sliboval 4 měsíce obklady a podlahy.No,po tom,co mi to každý měsíc odložil na ten další jsem pochopila,že se asi nedočkáme a před Vánoci jsme nahonem sháněli obkladače a podlaháře.A to si vždycky říkám,že je to jen rekonstrukce bytu.Nedovedu si představit stavět dům a nějak to všechno kočírovat. :-D A co mě štve úplně nejvíc,to jsou nadávky sousedů,že už se to táhne přes půl roku.Jasně,kdyby to bylo v kuse,ale tam se třeba týden dělalo a pak tři měsíce vůbec nic. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@petras89 domy si dnes začínají lidé stavět opět sami. když to může dělat kuchař, číšník, může to dělat i účetní nebo bankéř. babiš machroval, jak si první dům postavil sám vlastníma rukama. když jsem to slyšel, zastyděl jsem se sám za sebe a postavil jsem. nevím, jestli ten babišův dům stojí dodnes, ale jelikož už znám pana premiéra stejně jako celá země, troufám si tvrdit, že náš dům není proti jeho tak odfláknutý ;-) řemeslníci nejsou žádní einsteini. těch je dnes minimum. zbytek dělá kdejaký vůl. řemeslníci, kteří se schovávají za firmu, jsou z 90% neodpovědní za svou práci. na to pozor.
Odpovědět
dobrý den, záleží na tom, co vše budete dělat a jaké materiály volit. My dělali komplet rekonstrukci starého 3+1, včetně změny dispozice, od rovnání podlah do roviny, přes zateplení stropu, sádrokartonové podhledy, komplet elektrika, voda, okna, dveře... prostě vše + vybavení. CCa 500 000 jsme dali za rekonstrukci vč. kuchyně bez dalšího vybavení (nábytku). Měli jsme zedníka, který nám zároveň dělal sádroše, obkládal koupelnu, dlažbu, pak sólo vodaře atd... a klidně bych do jednotlivých řemeslníků šla znovu, jsme spokojení. Navíc malý podnikatel má svoji pověst rád. Původně jsme měli rozpočet 300 000 a asi bychom se vešli, ale nakonec jsme volili kvalitnější materiály, kuchyně lesk atd... takže proto to navýšení.
Odpovědět
aj firmy sa z remeselnikov -ktorý spolupracuju alebo nie a cena -podla dohody dph tam nič nerieši
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?