Rekonstrukce bytu - na co si dát pozor?

Ahoj, plánuji koupi bytu, vzhledem k mým finančním možnostem se bude jednat nejspíš o 1+1 a výměře cca 25-30 m2. Nepředpokládám, že bych sehnala něco lepšího než byt v původním stavu, co potřebuje kompletní rekonstrukci. Takže se už psychicky připravuji na to, co mě čeká. Plánuji to jako startovací byt (takový holčičí byteček), co třeba jednou budu pronajímat. Tedy bych chtěla využít spíš levnější materiály, a co zvládnu, to si udělat sama (bourání, škrábání omítek atd). Jednak bych se chtěla zeptat, za kolik se dá takový prostor zrekonstruovat a také nějaké tipy, na co si dát pozor. Zda dělat rekonstrukci postupně (např. první koupelnu, o rok později našetřit na kuchyň atd.), nebo raději počkat a pak to udělat vše naráz? Navíc jsem nikdy u žádné opravy bytu nebyla, takže netuším ani, které všechny úkony to obnáší. Mohl by mi někdo prosím popsat, co vše při kompletní rekonstrukci vlastně dělal (elektroinstalace, omlácení kachlí v koupelně, rozvody vody apod.)? A na co si dát pozor třeba při plánování pořadí prací, abych si zbytečně nepřidělávala práci (když to přeženu tak např. první udělat novou podlahu, až pak tam dávat vestavěné skříně)? Předem všem moc děkuji za tipy, postřehy a rady.
Odpovědět
@nataly007 Pokud ještě nic vybraného nemáte a rekonstrukce je čistě teoretická, tak počítejte s cenou rekonstrukce cca 10-15kKc/m2. Ve zkratce: všechno omlatit až zbyde hruba stavba, udělat rozvody (zdravotechnika, elektro), udelat povrchy (podlahy, steny) a osadit zarizovacimi předměty, koncovými prvky a truhlarinou.. Svépomoci bych se vyhnula, a snažila se to udělat naráz. Neni efektivní si zavolat elektrikáře na jednu mistnost a za pul roku na další. Kompletní rekonstrukce malého bytu zabere cca měsíc. Pokud budete sama relonstruovat po večerech a víkendech (predpoklsdam, ze jindy jste v praci) budete to delat roky... A o tom, ze budete štvát sousedy ani nemluvím..
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Profilova fotka
Zalezi jak rozsahlou rekonstrukci chcete delat. Ale doporucuji udelat vsechno hned a naraz. Jelikoz mate 1+1, tak to zas tak zdlouhave a financne narocne nebude. My delame uplne komplekt rekonstrukci bytu 3+1 vcetne novych omitek, nove elektriny, novych rozvodu vody, SDK podhledy. Menili jsme i okna. Jelikoz tu byla stara. Elektrinu a okna nam delala firma. Zbytek nam delaji dva sikovni remeslnici. Ted rekonstrujeme 5. tyden a pristi tyden uz budeme stehovat nabytek. Akorat na dvere si musime pockat, jelikoz musime cekat na oblozky a jeste pozdeji prijde firma delat napinane stropy (to se musi uz delat v bezprachovem prostredi). Celkove nas rekonstrukce vyjde na cca 600 tisic. Z toho nejdrazsi byla okna a koupelna. Na koupelne jsme totiz vubec nesetrili. A jsem rada, ze vsechno jsme se rozhodli delat hned. Toho bince vsude je hruza. A hlavne budeme krasne bydlet ve svem, podle naseho vkusu a hned v novem a rekonstruovanem.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?