Chceme přestavět starší barák. Jak máme začít?

Moc mě zajímá, jak je to s vyřizováním, s papírováním, s úvěrem, se splácením....Jak je to od začátku do konce. Chceme přestavit starší barák....tak jak máme začít...??
Odpovědět
Projekt, rozpočet, předložení bance a zažádání o úvěr, zažádání o povolení případně ohlášení stavby, vyřízení úvěru, splácení úvěru.
Odpovědět
kacka.va: Děkuji ;-) a jak dlouho trvá toto všechno??:o)) a jak je to s úvěrem?? je lepší si ho vzít za svobodna??nebo naopak?? (jesště nejsme manželé a ani asi nebudeme, až později). Jak to tedy bude se splácením??
Odpovědět
záleží u jaké banky požádáš, za jak dlouho ti udělají projekt projektanti, my např. měli celý komplet projekt o půl roku později, než bylo původně domluveno. a jestli je lepší vzít si úvěr za svobodna, to ti tu nikdo neřekne, protože je to případ od případu jiné. záleží na tom, kolik vyděláváte, jak dlouho pracujete a podobně, to si musíš zjistit u jednotlivých bank.
Odpovědět
hm hmm, chápu. o půl roku později?? Fíha !! :-N
Odpovědět
Ahoj, tak my meli papirovani celkem rychle, uver a ohlaseni stavby jsme vyrizovali naraz, rekneme cca za 3 mesice bylo hotovo. na stavebni urad jsem zanesla papiry a do tydne prislo povoleni. uver sel taky v poho. akorat bych rekla ze je lepsi zadat dohromady. ja jeden uver ma za svobodna a jeden mame s manzelem uz spolecne a protoze jsme spoludluznici, tedy dve osoby s dvema prijmy, tim padem vetsi moznost uveru ;-)
Odpovědět
Ahoj, my si žádali za svobodna, protože jako manželům by nám hypotéku nedali, jelikož můj ofic.plat byl cca 3500,- (OSVČ), takže přítel si zažádal sám a mě pak uvedl jako spoluvlastníka ;-)
Odpovědět
no my s tím stavebním povolením čekali fakt ty dva měsíce, co na to mají lhůtu, jenže ono hrozně záleží, jak se v místě působnosti daného st. úřadu staví, někde moc ne, jinde to frčí.
Odpovědět
kacka.va - to mas asi pravdu. u nas je tam nekolik chlapu a kazdy ma pridelenou urcitou oblast a jelikoz bydlim v male vesnici a ten "nas" chlap ma jen ty vesnice tak toho asi nemel tolik a slo to tak rychle
Odpovědět
no u nás to mají taky tak rozdělené, každý má několik vesnic :-)
Odpovědět
Takže se mám asi na co těšit, co??:o))))) :-(
Odpovědět
ten projekt a rozpočet si můžem udělat sami, nebo musíme jít za nějakým "odborníkem".. a jestě jednu otázku mám.. přítel vlastní dům napůl s matkou- tak je to zapsané v katastru - podle mě, když sem hledala info o hypotekách musí dům vlastnit pouze jedna osoba nebo manzele napul.. a pritel me presvedcuje ze existuje nejaka hypoteka od Lišky a tam to nemusí být tak jak sem to našla já.
Odpovědět
zelvatko: záleží jaký úvěr si bereš. pokud bude přitelova máma souhlasit se zástavou, tak si na to klidně vzít úvěr můžete, proč by ne? Od SFRB ale nárok na úvěr mít nebudete, protože je tam podmínka, že nesmíte vlastnit nemovitost. pro banku si rozpočet můžete udělat sami, pokud stavíte svépomocí.
Odpovědět
Článek se načítá
slo by o rekonstrukci a my si to vypocitali na 500 000,- No, ja se v tech hypotekach jeste moc nevyznam.. je to moc info najednou, furt neco hledam a porovnavam.. Je to ale spatny, ze to jde aj s matkou.. my od ni totiz potrebujeme ten barak dostat.. jsou totiz ve hre jeste 3 sestry - pritelovi!!!Ty uz sice maji svoje, ale kdyby se neco stalo. .tak rodina je nejhorsi nepritel!!!
Odpovědět
Profilova fotka
doporučuju na úvěr kontaktovat hypotéčního poradce, neplatíš mu nic a sám ti poradí s výběrem nejvhodnější banky apod., platí ho pak ta banka, kde si berete úvěr
Odpovědět
Profilova fotka
hypotecni nebo jakykoliv financni poradce se vyplati.... pracuje zadarmo jak psala Elis a jeste je vam schopen domluvit lepsi urokovou sazbu, nez co byste meli, kdybyste si to zarizovali sami.... ;-)
Odpovědět
s těmi poradci, to sem nevěděla.. je to dobré!!Díky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
hlavne poradce za vas i vsechno vybeha... my mu jen prinesli potvrzeni o vysi prijmu a jeste neco... a on vsechno obehal, domluvil a pak nam akorat rekl, kdy mame prijit podepsat uver..... a taky nam treba kontroloval kupni smlouvu apod. aby tam nebyla chyba.... takze spokojenost... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jsem ráda, že konečně někdo ocenil "naši" práci ;-) dákz satyyy, i když to nebylo mě osobně ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
také mohu určitě doporučit hypotečního makléře, veškeré běhání a shánění věcí zvládnul skoro bez nás, my jsme za 20 dní podepsali úvěr a ještě nám zařídil lepší úrok, také pojištění a veškeré doklady podal na katastr. Byla jsem velice spokojená ;-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?