Co se starými schody?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Zdravím všechny, nenašla jsem podobné téma, ani žádný příspěvek na toto téma, tak si dovolím založit nové. nesetkali jste se při vašich rekonstrukcích, úpravách, opravách a dalším s problémem co se starými schody? my máme železné schodiště, které je obložené dřevěnými deskami a potřebovali bychom to nějak zrekonstruovat a nevím, jestli sundat a obrousit (těžko říct, jestli by šlo dát zpět), nebo jestli nechat nově obložit, nebo dlažbu, jaký vůbec materiál a jak se tak pohybují ceny?
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
makka mozna je aj kombinacia drevene schodnice a oblozit podstupnice. to asi budeme mat my :-)
Odpovědět
no zaujimave skombinovat to pofot do albumu uvidime a nechame sa inspirovat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
janetina - mam obrazok aj v albume ako si to asi predstavujem :-) len ci sa mi to podari aj zrealizovat :-D tak kukni ak chces
Odpovědět
no pekne akurat ukazujem muzovi velmi zaujimave nie len take klasicke a tu mozaiku si budes robit za keho materialu ...nasekas si sama dlazby a potom budes lepit ci nieco co existuje v originale? Prosim Ta nemohla by si mi pomerat schody, ze ake maju vysky a hlbky. Aby sme to dobre ergonomicky spravili nanovo, lebo sa bojim ze to mame zle a nikde som nenasla ake maju byt rozmery aby sa po nich dalo dobre stupat aj na starobu :-D .
Odpovědět
Profilova fotka
janetina no my mame vysku daco vyse 17cm ale ak mate miesto odporucam aj mensie a hlbku mame 23 ale schodnice budu precnievat 3 cm takze 26 aby sa dalo pohodlne chodit sirka schodov 1m. bolo nieco o tom aj v jednom casopise. skusim to este najst. a budem to robit asi takto. najdem nejaku lacnejsiu dlazbu pripadne obklad (asi 2 farby ale mozno aj jedna by bola pekna). dolezite je aby bol rovnakej hrubky. potom to rozbijem a budem skladat puzzle :-D aspon si to tak jednoducho predstavujem. ale uvidime ci to bude take easy
Odpovědět
Profilova fotka
kamila: dlazba je fajn ale uvedom si, ze je to studeny, je to daleko tvrdsi nez drevo a hlavne kdyz ti dite spadne na schodech z dlazbou tak to bude pro nej daleko bolestivejsi....
Odpovědět
Profilova fotka
jeeeeeej aha co som pri tom hladani nasla: http://mojdom.zoznam.sk/cl/94389/Zazr... zide sa aj tebe snad :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak tu je o tom nieco popisane http://mojdom.zoznam.sk/cl/178661/Rat...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte, koukám, že se to tady hezky rozjelo :-) Holky neuvažovaly jste některá třeba o schodech z lamina (nějaké MFD desky nebo tak nějak). Nevíte jaká je kvalita a jak dlouho to vydrží? Mám totiž strach, že když dáme dřevěné schodiště (máme i teď a vydrželo 25 let) tak to po čase bude stejně zase škaredý, pokud se to nebude lakovat a představa, že to rozebírám a někde lakuju nebo lakuju přímo v bytě mě děsí!!!
Odpovědět
Profilova fotka
ufo no ja myslim ze parkety ti urcite tych 25 rokv ani nevydrzia. ak to naozaj chces robit z toho tak kup nejaku vysoku zatazovu triedu. ale uz som to videla niekde z obycajnych parkiet urobene. ale ja radsej poctive drevo
Odpovědět
OOO DLHO SOM TU NEBOL TO ALEX77: DAKUJEM ZA TIE rozmery a uhly uz to aj hned vytlacim a budem mat uschovane ked to ude manzel robit...bude to musiet dodrzat lebo a s zblaznim ak budem chodit po zlych schodoch. A krasne si si nasla, teda naslo si to Teba myslim ten clanok s Tvojimi vysnenimi mozaikami... ;-) ako sa robia to ufo8: urcite drevo je drevo a lamino je asi na schodoch dost namahane myslim to radsej dlazbu by som volila
Odpovědět
Kocky a neviete aky je cenovy rozdiel medzi tocitymi schodami a schodami do Lka? My sme zatial len vo faze planovanie a nevieme sa rozhodnut ktore, tak snad nas posunie dalej cena :-D
Odpovědět
Článek se načítá
gofi1: zatial budeme mat oblozene dlazbou a ked si nasetrime tak si dame drevene o par rokov, kedze to nie je lacna zalezitost
Odpovědět
Ahoj evaka.My uz mame schody nastastie hotove.Tiez sme sa rozhodovali do Lka a tocitymi.Tie tocite su myslim lacnejsie lebo je tam menej dreva ale o tych sme hned prestali uvazovat lebo sa po nich tazko vynasa nabytok.Tak sme sa rozhodli pre tie do Lka uz sme mali aj vybrate ale nakoniec to za nas vyriesil majster a urobil do maleho priestoru schody rovne cisto drevene so zakrytym uloznym priestorom pod schodamy a kovovym zabradlim.Som s nimi uplne spokojna
Odpovědět
Tak byby dnes som sa zrutila aj s malym syncekom na nasich starych schodoch :((((((( dlazbovych. Otrasne mam na zadku modrinu ako das :-p . Nastastie sa nic zle ani synovi nestalo, hned nas ratovala tata. Ten vzdy tvrdil ze tie schody su ok a teraz uz to vidi ako to funguje. Jednoznacne sa vsetci co rekonstruujete dajte na ergonomiu schodov a drevo s protismykom!!! a madlaaa
Odpovědět
baby
Odpovědět
ahoj, tak tady je muj tip na schodiste,jen sirsi naslapy :-) http://www.swn.cz/data/images/image/S...
Odpovědět
Profilova fotka
tak mi uz vyrabame schodnice dnes pilime a hoblujeme. takze sme sa nakoniec rozhodli pre samovyrobu. tak sa trochu obavam ako to dopadne ale snad dobre potom poslem foto ale kym ich polepime tak to este potrva ;-) a zabradlie sme sa nakoniec rozhodli kovove. nieco ako mam na obrazku v albume uz to len zrealizovat. bude to zvarat svokor takze snad zase nieco usetrime :-D
Odpovědět
ahojte.. nevíte někdo náhodou jestli existuje nějaká norma, jak široké by měly být betonové schody???My totiž v pondělí odkryli prostor pod schodama a zjistili sme že betonové schody jsou 80cm a na to je přidělaný dřevěný obklad dlouhý 100cm, tak nevíme jestli to musíme dodržet nebo necháme jen šířku 80cm..
Odpovědět
Zelvatko ..my tiez ideme rekonstruovat betonove schody a obkladat drevom, alex 77 sem raz poslala toto http://mojdom.zoznam.sk/cl/178661/Rat... my sa tym budeme riadit, velmi dobry clanok :-)
Odpovědět
super článek.. díky janetina ;-)
Odpovědět
nemas zaco a ake drevo idete davat a k comu to ladite ? mate eurookna tak ku tyM?
Odpovědět
jéééé, tak to ještě vůbec nevím.. to je ještě daleko než je zrekonstruujem.. my teď děláme přízemí pro tchýni a pod schody do patra byla taková nevyužitá místnost, tak jsme probourali tu příčku co dělila tu místnost od chodby a vznikla nám docela velká chodba a jak jsme zbourali tu příčiku, tak jsme přišli na to, že ty schody jsou tím dřevem prodloužené a právě proto jsem psala, jestli musí být nějaká norma kolik mají být široké.. jestli musíme přizdít ty chody nebo stačí těch 80 cm.. a tvůj článek mi moooc pomohl.. A do budoucna.. ty schody asi natřem na bílo a nášlapy budou dřevěné - ale jaké dřevo - to až jak nám poradí kámoš - stolář...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
a nema niekto na schodoch linoleum:-) :-)
Odpovědět
prosim Vás to každý má dubové stupnice:-)požičte peniaze potom:-)ale nie tak som uvažoval či by boli schody oblepene linom velmi drahe....chcem sa už konečnč stahovat od Svokričky a lovky sa velmi nezvysuju na stupnice:-)
Odpovědět
prosim poradte ;-(
Odpovědět
@mirocka2000 ahoj, moji rodičia majú na schodoch linoleum.je to nejako nalepené. plus natom sú také hrany nalepené. ale to je robené 20 rokov dozadu. ale aj po tej dobe je fakt v dobrom stave.
Odpovědět
tak nakoniec dame laminatove stupnice aj my, lebo lino je ovela drahsie :-)
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?