Návrh na změnu dispozice vnitřních prostor domku

Profilova fotka
Dobrý den - zdědil jsem přízemní řadový domek se dvorem a zahradou - rok výstavby 1959 - o který se celkem pečovalo - je zateplený, el rozvody v mědi, 5let starý plynový kotel ústředního topení, teplá voda z el. bojleru, odpady v pořádku, plastové okna a dveře, 15 let stará střecha, podřezaný, suchý. Jsme panelákový pár kde bylo vše víceméně dané a nic podobného jsme neřešili. Máte nápady jak rozvrhnout místnosti tak, aby to bylo funkční a praktické? Děkuju moc!
Odpovědět
Nevime, kolik vas tam bude, jak jste vekove rozlozeni, jak zijete, jak travite cas, kolik potrebujete ulozneho prostoru, zidli u stolu, jestli mate televizi, ...
Odpovědět
Profilova fotka
Aktuálně jsme dva (45 + 28 ) + prcek 1.5 roku a dá se říct, že žijeme skromně. Tv je jasná, internet, aktivní život (u domku je vetší zahrada, takže to začne o to víc..) jedno auto... Rádi bychom krbová kamna - v paneláku nám tato věc chybí 😉 Nežijeme na vysoké noze a nejsme hogofogo - řekl bych že jsme tuctová rodina Díky za reakci o doplnění!
Odpovědět
@ondra_knif Dobre je si tohle vse predem ujasnit, nez pujdete za projektantem/architektem, ktery vam zmenu vyprojektuje.
Odpovědět
Profilova fotka
My v tom právě nemáme moc jasno - jde o to, že prakticky nevíme co by šlo, nebo co už je za hranou. Chybí nám inspirace, nakopnutí - co jde, co nejde - to jsme ale materiál, co? 😎 V domku jsou nosné obvodové zdi - takto je těch variant přeuspořádání prostor asi víc.
Odpovědět
K těm rozvodům v mědi...jste si jistý? Ono jak datujete výstavbu domu, tak v tomto období často převládalo řešení daných resolucí ÚV KSČ ze dne 28. 2. 1957 spočívající v omezení spotřebě mědi a náhradou Al. Takže ze zkušenosti říkám, že stavby z této doby mají bohužel hliník.
Odpovědět
Profilova fotka
@panlorenc Ano, jsem si jistý - před cca 7mi lety jsem byl u toho, když to můj strýc - od kterého ten domek mám - měnil
Odpovědět
@ondra_knif Domek naprosto neodpovídá dnešním požadavkům na bydlení. Dle mého názoru existují dvě možnosti: 1.Nastěhovat se do nevyhovující dispozice a provést jen kosmetické úpravy 2.Fatální přestavba domu (zůstanou jen nosné zdi), jejíž náklady se přiblíží ceně nového domu. Jinak to budete vylepšovat jako vlaštovka hnízdo a výsledek stejně nebude uspokojující.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?