Rekonstrukce chalupy - na koho se obrátit

Dobrý den, s partnerem se chystáme na rekonstrukci cca 100 let starého kamenného domu na Vysočině, který doposud slouží jako víkendová chalupa. Většinu prací zvládáme dělat svépomocí, ale čeká nás nová střecha, podkroví a řešení vytápění domu (v současnosti pouze krbová kamna). V budoucnu budu v domě bydlet maminka, proto chceme komplexní řešení. Existuje mnoho možností a upřímně už nevím kde mi hlava stojí. Proto zvažuji konzultace s odborníkem. Poradíte na koho se obrátit? Je vhodné zvolit projektanta, nebo odborníky na konkrétní témata? Případně v jaké cenové relaci mám počítat s projektantem? Děkuji
Odpovědět
Volila bych stavare, ktery vam bude delat rovnou i dozor (stavbyvedouciho) - to z hlediska konstrukci. K tomu prizvat statika, energetickeho poradce, a dalsi podle potreby (to vyplyne z prohlidky domu).
Odpovědět
Na střechu asi tesaře, na topení vodo-topo atd. Projektant Vám nic odbornějšího neřekne, jen vyhodíte další peníze. Na stojící dům prostě schopné řemeslníky
Odpovědět
My jsme taky rozhodli předělat chalupu, kterou jsme používali na víkendy. Původně chaloupka 2+1, nyní 5+1. Nová střecha, střešní okna, vestavba podkroví, nová okna, elektřina, voda, odpady...... . Když se ve vesničce dělala nová kanalizace, měli místní problém s tím, že se nám dělá u chalupy též přípojka( neměli jsme ve vsi trvalý pobyt). Kvůli lidem jsem chtěla mít povolení od úřadů s přestavbou. Na podzim 2018 si chalupu prohlédl autorizovaný projektant, spočítal statiku, navrhl rozvody vody, elektřiny a odpadů. Připravil všechny papíry pro souhlas stavebního úřadu. Takže za nás, se projektant vyplatil. V březnu 2019 jsem obdržela Souhlas s provedením ohlášeného stavebního záměru, přesně 8.3.2020 jsme se stěhovali.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?