Uložení trámu ve zdi.

Profilova fotka
Dobrý den. u 500 let starého domu musel být vyměněn trámový strop. Trámy uhnili ve zhlavích. Nové stropní trámy jsou uloženy na železobetonovém věnci. Jde mi o to jak ošetřit zhlaví trámů a jak je obezdít aby vydrželi dalších 500 let 🙂. Děkuji za vaše příspěvky. T.J.
Odpovědět
Nezkoušíte nás? Opravdu máte renesanční dům z přelomu 15. a 16. století? Pokud ano, tak ten je zcela jistě památkově chráněný a na Váš dotaz Vám musí odpovědět památkáři, kteří Vám povolovali rekonstrukci.
Odpovědět
Profilova fotka
@milanq Dům je možná i starší. Je v památkové zóně, ale památkou není. Ptám se na konstrukční řešení ne na filosofickou otázku zda musím žít v hliněné kopce 🙂
Odpovědět
No nevím s tím vaším 500 let starým domem...... To máte kde podložené, že se jedná o 500 set letý dům? Vypadá tak na přelom 18-19. století, jak podle kleneb, tak podle cihel, vidím v klenbě klasické. Vemte metr, pár cihel vemte metrem a pokud budou 300*150*70 +-1 cm, tak se jedná o 19. století
Odpovědět
Profilova fotka
https://www.statnisprava.cz/rstsp/adr... Mohli bychom se vrátit k podstatě mého dotazu?
Odpovědět
Profilova fotka
Naše město často postihli rozsáhlé požáry kdy lehlo popelem většina staveb. Bůh ví jak je která část domu stará však to znáte.
Odpovědět
Já myslím že stačilo. 500 let starý dům a na fotce vidím standardní cihly. Dělejte si srandu z někoho jiného.
Odpovědět
@tomas_john Zkusil bych se podivat do projektove dokumentace, pripadne se zeptat stavebniho dozoru dostanete kvalifikovanou odpoved + zna presnou situaci na domu. Predpokladam ze venec je novy a neuvadite jaka bude skladba stropu a co bude nahore. Muzete naimpregnovat lignofixem, drive se take delalo ze se pokladal tram na asfalt ale je otazka zda je to potreba/vhodne nevim jak mate poresenou parotesnost stropu + tepelnou izolaci atd…. Proto doporucuji PD nebo TDI.
Odpovědět
Jinak souhlas s ostatnima 500let to opravdu nebude, mozna byl postaven na zakladech nebo pudorysu neceho starsiho, kdyby mel 500let tak pouzity material by byl uplne jiny…
Odpovědět
Nejlepší je pořádně vyjetý olej aby byl černý jak buty. A pořádně trámy jim napustit a vydrží i 5000 let. 😉
Odpovědět
Profilova fotka
Super dozvěděl jsem se, že mám sto let starý dům a mám se podívat se do projektové dokumentace. Děkuji za přínosné rady 🙂 🙂 🙂. Samozřejmě že to asi přestavovali 🙂 stejně jako já 🙂. Normální věc. Vyprdněte se na stáří a poraďte mi něco jiného než PD a olej. Jinak je tohle forum opravdu ubohé a ztrácím tady čas.
Odpovědět
@tomas_john Vazne zasahujete do nosne konstrukce bez projektove dokumentace a statickeho posudku?
Odpovědět
A co kdyby jste poskytl nejake dalsi informace? Nebo je mame hadat? Opet jaka je skladba stropu co ma byt nahore jak je resena parotesnost… omlouvam se ale ze 3fotek navrhnout reseni ktere bude mit zivotnost alespon par desitek let bez znalosti venkovni konstrukce, strechy atd… by byla mozna tak akorat Sibyla… Navic na co se ptate by jste mel mit stavebni povoleni = projekt
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
A to vám řekl kdo? Já se ptal na konkrétní technickou věc a vy řešíte nesmysly o stáří domu a o projektové dokumentaci. Samozřejmě, že mám projekt. a cedulku stavba povolena 🙂. Pouze jsem prosil o jiný uhel pohledu na uložení trámů a obezdění. Nechtěl jsem řešit historii ani projektovou dokumentaci. Na foru modra střecha jsem čekal odborníky, kteří se oreintuji v technických detailech staveb. Zatím to tak nevypadá.
Odpovědět
Profilova fotka
Skladba stropu: stropní trámy 180x260x5500 na nich překládaná prkna 30x350x4000 ze spod pohledové, nahoře přes prkna latě, a na nich podlaha z osb 12mm lepená křížem. Půdní vestavba sádrokarton. Když řeknu překládaný dřevěný strop a půdní vestavba musím vám popisovat jednotlivé vrstvy od tašek po sádrokarton????
Odpovědět
@tomas_john pokud to tak je pak doporucuji pouzit ten projekt za ktery jste asi zaplatil nejaky peniz a neptat se na lajckem foru. Omlouvam se ale z informaci (respektive jejich neposkytnuti) je jasne ze vas obor je neco jineho. Protoze jinak by vam muselo byt jasne jake informace vas projektant potreboval pri tvorbe projektu a po nas chcete udelat revizi projektu na zaklade 3 fotek? Kdy vam tu nekdo rekl neco co je rozporu s projektem tak radeji date na cloveka ktereho neznate?
Odpovědět
Profilova fotka
a proč existuje toto forum??? 🙂 🙂 aby jste si nic neřekli a jen odkazovali na projektovou dokumentaci? 🙂 🙂 ptám se protože mě to zajímá 🙂 co s tím udělám je moje věc 🙂 Takže znovu. Ptám se na uložení zhlaví na železobetonovém věnci a na obezdění případně ošetření trámů nějakým postřikem atd... informace jsem dodal. rád dodám další.
Odpovědět
@tomas_john Tohle forum ale neslouzi jako bezplatna poradna stavebnich inzenyru.
Odpovědět
@tomas_john Zkuste polozit stejny dotaz na FB Stavime svepomoci 🙂
Odpovědět
@tomas_john Mate je v planu obezdivat(konce tramu)? Nebo jsou chyceny zavitovkou do vence? Ci zustanou volne? Jinak za me dukladne natrit lignofixen ci podobnym naterem, hlavne z cela tramu. A pripadne polozit na asfaltovy pas(pokud je tepelne izolovany venec asi neni potreba. Nevim jak je tam udelana venkovni stena aby tam nekondenzovala vlhkost do tramu (proto jsem se ptal na stenu a co bude nahore zda bude tram ve vytapene casti nebo ne a kde bude parobrzda/zabrana). pokud by tam kondenzovala voda a vy to uzavrel penou nebo necim bylo by to jeste horsi nez kdyby tam zustala odvetravana mezera mezi cihelnou obezdivkou tramu…
Odpovědět
Jeste se drive take podkladali tramy dubovou/akatovou podlozkou. Jinak na tzb je pro vas pripadne zajimavy clanek: https://stavba.tzb-info.cz/drevene-ko...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?