Vlhnutí domu od spodu?

11. srp 202040

15 let starý dům, uvažujeme o koupi, že by to byla lepší chalupa, nicméně nevím jestli tady nebude vážnější problém vlhnuti od spodu a špatně základy nebo hydroizolace apod. Nemáte někdo zkušenost? Případně koho pozvat na posudek?
Co další byste zkontrolovali? Žádné praskliny vevnitř nebo venku nevidím.

 • Já jsem to řešil také, jen teda ten dům je starý přes 100 let.... Komplet nová hydroizolace, hlavně se museli rozbít podlahy, aby ta vlhkost vyběhla ven.... To by se tě si relativně nového domu týkat nemělo, ale uvidíš. A to samé mě čeká u fasády, obouchat, vyškrábat spáry a nechat vyschnout.... Vezmi si na obhlídku zkušeného zedníka. Měl by poznat co bude potřeba.

 • @ondra_ondra  Ty fotky se nějak přetočily, všechno je to dole, na nahoře. U sto let starýho baráku to chápu, u 15 let starýho mě to trošku překvapuje, že bude něco špatně, snad ne základy. Celé to odkopávat, schnout, podpopávat, injektovat, kdoví co bude dalšího špatně. Chtěl jsem to jako dům na bydlení, než postavíme vlastní, takže za pár let asi nespadne, pak bych to opravil trošku a zase prodal, ale jsem poctivej a nerad budu prodávat něco špatnýho pak nic netušícím lidem.

 • V tom lepším případě jsou v té stěně ucpané odpady, nebo prasklá voda. Něco takového jsem viděl. Přicpaný odpad od pračky, respektive jeho napojení do svislé trubky, v kombinaci s nekvalitně provedenými odpady ve starých novodurkách (šak to stačí, neee?). Udělalo to metrový sloupec a voda se rozběhla podlahou v pětimetrovém okruhu od poruchy. Celé spodní patro omlátili až na cihlu, než to našli.
  V horším případě tam není, nebo je velmi poškozená hydroizolace. Buďto to někdo postavil na starých základech jako rekonstrukci a nezaizoloval spodek, zato uzavřel vrch nějakým zateplením, nebo je to zfušované na ultra maximo už ve fázi hrubé stavby. V prvním případě je to řešitelné dodatečným podříznutím a izolací, v druhém případě bych od takového domu utíkal až by podrážky hořely, protože bůhví co ještě dalšího je tam špatně.
  Malá šance je, že je to v záplavové oblasti a díváte se na výsledek nedostatečného vysušení po zatopení. Ovšem i v tomto případě bych nad koupí váhal.

 • @obludak  Díky moc, záplavy to nebyly, ale vlhkost a vody dost tu je - Frenštát. Bohužel je zprava vestavěná lednička, takže by se musela rozebrat celá linka, to by mi asi současní majitelé teď nedovolili, bydlíme tu vždycky když jim hlídáme psy, týden dva v roce, tohle je jediné co jsem okem našel a nerozšiřuje se to, izolace tu je, ale možná špatně. Říkal jsem si, že " na chalupu dobrý", ale kdoví co se objeví za dalších pět let. Špatně udělaný odpad z dřezu nebo myčky může být, je poblíž. Střecha vypadá v pohodě, ale víc se bojím špatných základů, sice jsem chtěl podlahu rozebrat a udělat podlahové topení, protože mi přijde dům chladný i ve vedrech, možná je vlhký od spodu, to by vše vysvětlovalo.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat
  Články od našich partnerů
  Značka Ytong je Nejdůvěryhodnější značkou stavebního materiálu roku 2020
  Podívejte se do lepších časů z nového střešního okna VELUX
  Podle čeho vybírat schody na půdu
  Archiv článků od partnerů