Zemědělská stavba

Mám dotaz, lze nějak úředně přepsat stavbu, která je vedena jako zemědělská stavba(dříve používaná jako kanceláře v JZD) na stavbu k bydlení? Děkuji.
Odpovědět
V uzemnim planu je vedena jako co?
Odpovědět
@puhelin jako zemědělská stavba
Odpovědět
@puhelin
Odpovědět
@juseppe Abyste mohl požádat o změnu užívání stavby, je nutné, aby váš záměr byl v souladu s územním plánem obce (=plan obce s vyznačením funkčních ploch např. pro bydlení, rekreaci, zemědělství, sklady, atp.). Co je v katastru za druh stavby je nepodstatné..
Odpovědět
@juseppe Tohle je screen z katastru nemovitosti. Je nutne se ridit tim, co vam na te plose dovoluje uzemni plan.
Odpovědět
Zřejmě máte na mysli změnu v evidenci katastru nemovitostí. K tomu potřebujete mít od stavebního úřadu rozhodnutí o změně v užívání stavby. Protože předpokládám, že budete muset dělat i nějaké stavební úpravy (z kanceláří na byt/byty), bude součástí řízení o změně v užívání stavby i povolení, popř. (budou-li odlišné nároky na okolí) i umístění stavby. Takže doporučuji nejprve zajít na úřad územního plánování a zjistit, zda takovou změnu umožňuje územní plán, a pokud ano, tak potom zajít na stavební úřad a zkonzultovat, co všechno budou pro takovou změnu požadovat.
Odpovědět
Profilova fotka
@puhelin @milanq chtěla bych vás požádat o radu v podobné záležitosti: Máme pozemek, který je v intravilánu, je vedený jako trvalý travnatý porost (cca před 2 - 3 lety to bylo změněno z orné půdy na trvalý travnatý porost), je to (zatím pořád ještě) zemědělská půda. Platným územním plánem je to oblast venkovského bydlení. Z vyjádření odboru strategie a územní koncepce jsem vybrala : Plochy bydlení venkovského jsou území určená pro bydlení převážně ve spojení s drobnou chovatelskou a pěstitelskou činností a s ní spojeným využitím hospodářských objektů a zahrad včetně možností chovu zvířectva. Toto vyjádření je z roku 2010, je součástí dokumentace ke stavebnímu řízení, které trvalo roky (dům se pomalu dostavuje), nikdo ho nezrušil, a ani nejsem přesvědčena, že ho lze v průběhu řízení a pak stavby zrušit. Ve stavebním zákoně (platném teď) jsem našla § 103 (1) Stavební povolení ani ohlášení stavebnímu úřadu nevyžadují e) stavby a zařízení, a to 3. stavby pro chovatelství o jednom nadzemním podlaží o zastavěné ploše do 16 m2 a do 5 m výšky, podsklepené nejvýše do hloubky 3 m; já bych si to vysvětlila tak, že stáj do 16 m2 si tam můžu postavit (samozřejmě, v patřičných odstupových vzdálenostech), aniž by mi kdokoli do toho mluvil to jsem asi velký optimista, nebo ne? Jinak kolem jsou zahrádky, domy k bydlení jsou v okolí ob 1-2 pozemky děkuji za jakýkoli názor
Odpovědět
@esmeralda2 1. Je úplně jedno, jak je pozemek veden v katastru. Rozhodující je, co říká územní plán, popř. regulační plán. A může tam existovat i zastavovací studie. To všechno zjistíte na úřadu územního plánování. 2. Nějaké vyjádření ke stavebnímu řízení z r. 2010 vůbec teď neberte v úvahu. Od té doby se mohl územní plán změnit i několikrát. 3. Pokud teď chcete stavět tu stáj, musíte splnit podmínky dané příslušnými vyhláškami. Upozorňuji, že se nejedná jen o odstupové vzdálenosti. 4. Stavby, které jsou uvedeny v § 103 stavebního zákona (které citujete), sice nepotřebují stavební povolení ani ohlášení, ale je pro ně nezbytný alespoň územní souhlas - viz § 96 odst. 2 písm. a) stavebního zákona. Jinými slovy - stejně musíte na stavební úřad a vyřídit si to tam. Takže při té příležitosti se tam poraďte, co všechno budete potřebovat.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?