Změna před dokončením stavby

Profilova fotka
Zdravím :) Rozhodli jsme se s manželem dostavět hrubou stavbu, ale pozměnili jsme s projektantem původní projekt domu. Proto máme v plánu zažádat SÚ o Změnu před dokončením stavby. Jaké jsou zákonné lhůty pro vyjádření SÚ? Máte s tím někdo zkušenost, prosím? Bohužel nemůžu na internetu nic dohledat.¨ Moc děkuji :)
Odpovědět
@janebee Omlouvám se za blbou radu, ale co cinknout na daný úřad a získat odpověď během 30 sekund? Já dělal změny 2x. Přišel jsem s výkresem s vyznačenými změnami, vypsal jsem s paní protokol, napsal tam ty dané změny a šel jsem. Ona to pak rozeslala sousedům, kteří mají nějaký čas (tuším že 14 dnů) na vyjádření, ale pokud jsou rozumní a nic nenamítali poprvé, tak pokud změna není výrazná a někoho popuzující, tak to bude v pohodě. Teoreticky dříve nemůžeš dané změny realizovat. My už jsme je ale měli udělané a i tak to bylo v pohodě. Ale záleží úřad od úřadu. Mi tady máme milou paní, s kterou si rozumím. Pak jsem zacáloval 1000 Kč za změnu a bylo to. Pokud se změny dotýkají některé z vyjadřovaček, u mě byla změna oken, tak jsem musel mít nový posudek požárně bezpečnostního řešení. Co máš za změny, že to musíš hlásit?
Odpovědět
Profilova fotka
@davex náš SÚ je vyhlášený svou neochotou a házením klacků pod nohy, tak proto jsem hledala informace všude jinde. Jako k životu tu informaci asi nepotřebuju, ale chtěla jsem vědět alespoň přibližně, kolik času nás bude stát ještě papírování.. :) Už původní majitelé se úplně nedrželi projektu, zkrácení domu o 2 metry + změna typu střechy, takže proto to musíme hlásit.. Ale jinak díky za zkušenost.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?