Bude dům za 1 250 000 Kč obyvatelný?

Dobrý den, uvažuji, že po zimě začnu stavět barák. Pozemek mám zasíťovaný. Mám v hotovosti něco kolem milionu a snad ještě do jara něco našetřím. Zatím bydlím v bytě a tak bych chtěl bez jakékoli půjčky postavit, tak abych se mohl nastěhovat (spodní patro - kuchyně se vším všudy, koupelna taky tak a garáž. zbytek spodku by mohl být nevybaven ale udělán). Nechci dřevostavbu a stavět to budu pochopitelně svépomocí....taky by mě zajímalo jestli nemám radši ještě rok šetřit a bydlet v králikárně než bydlet v nedostavěném baráku. (jde mi spíš o to aby budoucí práce neničili to co již bude hotové než o to, že to nebude zrovna pohodlné - v paneláku je to 100% horší).... Snad je to srozumitelné...děkuji za názory
Odpovědět
Profilova fotka
@hnzck tak pro začátek ;-) máš projekt či představu o něm a máš ověřeno na SÚ že se na tvém pozemku může daný typ domu stavět ? Až toto vše budeš mít, pak je reálné, že na jaře budeš moc začít. Svépomocí jo... kolik lidí ti bude pomáhat ? Můžeš pracovat každý den po práci ? Jak dlouho chceš stavět ? Co vše si schopen sám udělat ? Jak velký chceš dům ? A koli seš schopen za rok přišetřit ? Platíš v bytě nájem ? Hotovost máš slušnou a na celý dům, no nevím nevím... ale začít by si mohl.... a při tom můžeš ještě stále šetřit ;-) To by asi mohlo stačit pro začátek :-D
Odpovědět
Mám představu o projektu a ověřeno že můžu daný typ stavět. Je mi jedno jak dlouho budu stavět ale znáš to, včera bylo pozdě ;) Můžu víceméně každý den od 15 hod dělat. Doufám, že jsem schopen většinu věcí udělat sám případně sehnat známého co to nejen umí ale má na to i papír (elektrika, topení, komín, plyn...) Byt je můj a tak bych ho chtěl potom co se nastěhuji pronajmout a z ušetřených a vydělaných peněz postupně dostavovat. Pokud to o rok odsunu našetřím (pokud vše pude jak jde) 250 k. Nechci na stavbě nějak moc šetřit jen mě spíš zajímá jestli si mam milion půjčit nebo je reálně za mega a čtvrt postavit něco do čeho budu moct jít bydlet s tím že každý měsíc do toho přidám 20 k a v klídečku si to dostavím
Odpovědět
Profilova fotka
@hnzck Tak do léta ještě něco našetříš a když pomalu začneš obíhat uřady a vyřizovat projekt tak to budeš mít akorát.... na jaře či v létě uděláš desku, postavíš hrubou, dáš to pod střechu, přes zimu se můžou dělat instalace a na přes rok to dodělat ;-) Tak zas tak nereálné to není a přinejhorším si něco drobek půjčíš ;-)
Odpovědět
To je přesně moje představa. Jen čim dřív to bude obyvatelné tím dřív odejdu z bytu a budu mít jistý zdroj na nějakou menší půjčku. Přece jen jako OSVČ s příjmy které mám na daňovém přiznání mi nepůjčí ani na autobus ;)
Odpovědět
myslím,že to máte celkem promyšlené s stojíte hlavně pevně nohama na zemi.A to je to nejdůležitější .Takže v klidu začněte plnit svůj sen.Vy to rozhodně zvládnete .A moc Vám to přeji.
Odpovědět
@hnzck Je to jen o šikovnosti, odhodlanosti si věci dělat sám a chtít do toho dát ten čas. Takže já bych se toho nebál. My se ženou jsme stavěli dvě patra zděná a jsme na 2.3mio. Z toho pětinu tvoří cena oken, polovinu beton a zdivo. Mrkněte na http://www.domeceksnu.cz/Retrospektiva, tam píšu co jsme který rok dělali a kolik jsme utratili ten rok peněz. Je z toho patrné, že nejvíc peněz šlo první dva roky na hrubou stavbu a pak už ročně utrácíme jen cca 200 tisíc. Je to tím, že už práci nehrotíme, děláme jen o víkendech a ta vnitřní plocha je obrovská, takže to v jednom prostě trvá :) Takže věřím tomu, že za 1.25mio budete bydlet. U dřevostavby je to rychlovka. Nás třeba hodně zdržely omítky, u dřevostavby nacvakáte sádrokarton a je to.
Odpovědět
Děkuji za názory a podporu. Zřejmě opravdu není na co čekat a začít kreslit...dřevostavbu opravdu nechci a tak mě taky zdrží omítky.. :D
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, stavěli jsme svépomocí (oba otci zedníci), po práci o víkendech, jak byl čas, stěhovali jsme se po 2 letech ( z toho jednu zimu /od září do dubna/ jsme nechali stavbu vymrznout) a v tu dobu jsme v domku (bez parcely a zasíťování) byli za cca 1,6 - 1,7 mil (nešetříme, vše tak jak má být). neměli jsme vnitřní vybavení (nastěhovali jsme starou postel, telku, pohovku a koupili provizorní kuchyň). chyběla nám zateplení, fasáda, vnitřní dveře, podlahy v patře a pak samozřejmě tisíc různých maličkostí, avšak k plnohodnotnému bydlení zcela nepotřebné (zrcadlo na chodbě, lišty k podlahám, košík na dřevo, obrázky, závěsy, záclony, atd...) dům máme podkrovní s garáží, zastavěná plocha 111 m2, stavěný z ytongu, v patře 3 pokoje, střecha bramac, izolace EPS. stavět plot a upravovat zahradu budeme v průběhu dalších let. snad ti to trochu pomůže. myslím ale, že 1,25 mil je super a určitě bych do toho šla ;-)
Odpovědět
Naše představa je dosti podobná, a to nastěhovat se do obyvatelného přízemí s tím, že ani na nějaké luxus kuchyni netrvám :-) Základní nábytek a vybavení máme.... Za mě ano... :-D
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?