Bungalov svépomocí 4+kk. Odhad kolik si vzít hypotéku?

Zobraz úvodní příspěvek
Zdravím, chystáme se stavět bungalov o rozměrech 17x10 metru situovaný jako 4+kk+garáž . Teď se chystáme řešit hypotéku a tak mám dotaz za kolik by se podle vás dal svépomocí postavit ,pozemek již vlastníme. S tím že topení bude řešeno el. kotlem, podlahovým topením a v obýváku chceme krb bez výměníku. Stavět budeme z 30 broušené kerathermu a na to 10-20 polyš, stropy 30 vata , podlaha 10-20 polyš.Pro odhad přidávám orientační situačku. Náš odhad byl půjčit si 2,5 -2,6 milionu. Co myslíte ?
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@mirakr podivej se ke mě do alba, je to i s fasádou a terasou, ale nemáme ploty. Ještě chceme opernou zeď, ale to až letos. Jinak většinou jsme brali takový zlatý střed. ;-)
Odpovědět
Zdravím všechny, věci se daly do pohybu a naše vize jsou trochu konkrétnější. Načrtl jsem půdorys bungalovu o rozměru základové desky 14×8,5 m a zajímaly by mě vaše cenové odhady za materiál. Obvodové zdi jsou Heluz Family 30 + 20 cm polystyren, v podlaze je 30 cm EPS 150S a anhydrit, vnitřní příčky jsou sendvičové sádrokartony s vatou, okna dvou přibližných velikostí (180×120 a 60×120 cm), trojskla, dveře na terasu. Stropy ze SDK, 30 - 40 cm vaty. Topení pomocí elektrických konvektorů. Střecha nízká sedlová (příhradové vazníky), na tom betonové tašky, bez využívaného půdního prostoru. Bez základové desky jsem se dopočítal někam k milionu, což mi na zdejší odhady přijde hodně málo, proto by mě zajímalo, kde je zakopaný pes. Na druhou stranu tam nemáme žádné "speciality", jako valbovou střechu do L, podlahové vytápění, francouzská okna velkých a speciálních rozměrů... Ideálně bych stavěl v pasivu. Co vy na to?
Odpovědět
@bluepenguin Ahoj, tak sem ten rozpočet hoď a můžeme se vyjádřit ke každé položce zvlášť. Stavím napůl svépomocí (řemesla dodavatelsky), jednoduchý obdélník, střecha sedlo bez přesahů a úložného prostoru, rozměr 16,65 x 8, 35 jsem před litím podlah a 1.100.000,-Kč. Mega bez desky i mě přijde málo, ale to nic neznamená. Jinak mě přijde trochu nepoměr zateplení podlahy a stropu.
Odpovědět
@r4d3k74 https://www.dropbox.com/s/biyjatvg3a2... Mám na to několik tabulek, tady jsou rozpočtené i základy, jinde mám zase topení, okapy, elektřinu, sanitu... Myslím, že bez desky to vcelku složím někam k milionu, ale bez rezerv a dopravy (kromě betonu a vazníku, tam je doprava započtena). U většiny položek beru cenu, co najdu u DEKu, Hornbachu atd. U oken vážně nevím, stejně tak vchodové dveře. I ta rekuperace je nastřelená od boku (viděl jsem tu rozpočty od 50k do 300k, ale upřímně nevím, za co). Co se týče stropů - asi bych přidal. jen to bude znamenat přidat vrstvu zdiva. Tak si trochu zvednu rozpočet. :D
Odpovědět
@bluepenguin Na větší zateplení stropu nemusíš přidávat šár cihel, stačí to nahnat na vazníku a zateplit od věnce nahoru. Mám to tak.
Odpovědět
@r4d3k74 Tam si akorát nejsem jist, jak to bude s tepelným mostem v rohu, když se izolace stropu nebude plně překrývat se zdí, což je ale spíš otázka na projektanta. Ten dům má v rámci pasivu parametry i s rezervou, takže by to nemusel být problém. Nevím, jak to bude s osvitem místností na jihu (jestli bude velikost oken postačovat), asi jako vůbec nevím, jak moc velký problém je dobře utěsnit okna a dveře... Jinak v rozpočtu ještě není stěna štítu střechy s malými okny/dveřmi. Asi by to bylo OSBčko s polystyrenem.
Odpovědět
@bluepenguin právě, že zateplení od věnce nahoru zajistí celistvou obálku viz konstrukční detail z katalogu pasivních domů http://www.pasivnidomy.cz/detaily/sik... . Jinak držím palce a pokud bude album, určitě budu sledovat.
Odpovědět
@bluepenguin štíty jsem nechal pobít OSB hned při výrobě vazníků, stálo to pár korun a nemusel jsem tam potom lézt. I s těmi štíty vyšly vazníky na 62.000,-Kč.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Zdravím, tak dům nakonec svépomocí vyšel na 2.8 milionů, s tím že je komplet zařízený a není jen hotová finální fasáda ale pouze omítka v barevné penetraci a nejsou hotové chodníky pouze obrubníky a štěrk. .. dům Ytong lambda 450 , vazníky , zaklopleno deskami , izolace stropu 35 cm pěny icynene , trojsklo , podlahové vytápění přes El. Kotel. A krbova vložka se zadním přikládáním. V domě už nějakou dobu bydlíme a rozvržení pokojů je super! Stavba trvala 14 měsíců
Odpovědět
Profilova fotka
@tomasmartinek Zdravím, zeptám se jak funguje ta tepelněizolační tvárnice YQ 450mm co se týče hluku, izolace? kolik máte roční náklady za celý dům El., vytápění, co máte za podlahu beton nebo anhydrit,jak máte silné příčky? a jsou z ytongu? jak to máte s hlukem mezi pokoji je něco slyšet jak tu psal mirrae, prakticky má to samé a prý jde dost věcí slyšet, příčky má 100 a 150mm. Akorát řešíme projekt tak sbírám info. Náš plán je Bungalov 15x10m YQ 550 mm bez zateplení, Sedlová střecha, vazníky s úložným prostorem, betonová taška. Strop SDK podhled , vata 400mm. Příčky 250mm mezi obývákokuchyní a ostatními pokoji jako je ložnice a dětské pokoje, výkres máme v albu, zbytek 200 mm a 150 mm. Okna trojskla. Podlahové teplovodní vytápění s Tepelným Čerpadlem Vzduch/voda. eps do podlahy cca 200 mm ale to vše ještě bude počítat Projektant aby to vyšlo v novém roce. Díky za veškeré poznatky co by jste třeba udělali jinak 😉
Odpovědět
@jarin1 Zdravím, zkusím odpovědět se svojí zkusšeností s Ytongem. Máme také postaveno z YQ 450. Dům obdelník 18,5x9,5 cca 145m2 užitné plochy. Příčky jsou všechny z P2-500 od Porfixu, protože má alespoň podle technického listu lepší neprozvučnost, než ty samé u Ytongu (plus trochu lepší cena 🙂. Na nich je z obou stran cca 1cm sádrové omítky. Příčky byly stavěné s mezerou mezi obvodovými stěnami, kotvené páskami a mezery byly dopěněny. Všechny jsou 150mm, až na spojovací nosnou, ta je 250mm a to samé dělí ložnici a koupelnu. Podlahy máme anhydrit cca 3,5 až 4cm ve dveřích dilatováno 2cm xps. Podlahové topení celoplošně. V podlaze máme 20cm šedého EPS100. Na stropech cca 40cm 0,33ky vaty. Okna hliník trojsklo přes 45m2 plochy. Vytápíme elektrokotlem, ale náklady vám zatím nedokážu přesně říct, protože letos topíme poprvé. Mám ale samostatný elektroměr pro kotel, tak si odběr sleduji. Aktuální odběr je v pohodě, ale moc nám toho zatím nenamrzlo, takže teprve uvidíme. Co se hluku týká, tak ten nepozoruji ani vnější ani vnitřní. Měl jsem z prvního bytu zkušenost se 100mm Ytong jádrem a to bylo celkem hrozný, takže jsem věděl, že 100 je málo. Dům jsem si stavěl celý sám, takže jsem si nechtěl přidělávat další práci např. příčkami ze Silky. Ale asi by to byla cesta, jak se případnému hluku vyhnout a mít zároveň i rozumně tlusté příčky.
Odpovědět
My máte podkrovní dům 10 x 10 m + garáž. Stavěno z ytongu, zateplení 15 cm, topení elektrokotlem, krb s výměníkem. Hypotéku máme 2,3 milionu a celkem se vejdeme svépomocí. Terén a okolí budeme teda dodělávat z úspor.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@netmaster Díky moc, na ten porfix jsem také Koukal ale ono záleží jakou neprůzvučnost uvádějí jestli laboratorní nebo stavební. A co se tyče těch detailu napojení příčky na obvodovou stěnu tak na to jsem právě Koukal takže vím ze by to takhle mělo být aby se zvuk nešířil dal v konstrukci, samozřejmě to jen příčkou nekončí mělo by se to řešit i podlahou a stropem což tak bude. A to si právě myslím že to třeba mirrae takhle neudělal a ten zvuk se přenáší konstrukcí a také tím jak píšeš ze těch 100 mm je opravdu málo, to jsem také zavrhnul takže minimum 150 mm a víš. Jinak tykačka muže být 😉. Ještě kolik byla cena za dům ? Hypo budeme brát cca 3.2 mil. i se zaplacením pozemku 210 tisíc.
Odpovědět
@jarin1 Tykaní je v pohodě 😉 Celý dům je hlavně o detailech, takže si je dobře promysli a hlavně s předstihem. Když už budete v procesu, tak na ně kolikrát nebývá čas a musí se dělat kompromisy. My jsme aktuálně na 3,5mil bez vybavení (kuchyně, obývák, pokoje a šatna) a pozemku a venkovních ploch, oplocení atd. Začali jsme stavět 2017 v srpnu. Dělali jsme hlavně o víkendech a dovolených, protože dům máme 60km od bydliště. V aktuálních cenách materiálů a prací, bych se do naší ceny rozhodně nevešel a nejspíš bych asi ani nestavěl. Celkové náklady budou cca 6mil. 😒
Odpovědět
Profilova fotka
@netmaster Jasný tak máme na to čas cca 1 rok než se vyřídí stavební povolení, takže to v klidu promýšlíme, necháváme si udělat 3D návrh kuchyně aby jsme věděli a měli představu jak to bude vypadat a postupně řešíme další věci. Jinak my to máme od bydliště zhruba 6 km což je paráda takže není problém pak klidně po práci sjet na stavbu a makat. Co se týče ceny tak odhad od projektanta je cca 3,2 mil. dodavatelsky a cena materiálu cca 2,2 mil. ale je to o tom co si člověk zařídí za slevy ve stavebninách atd . a hlavně mít hodně dobrých známých i když jak to pozoruji tak ve výsledku kolikrát je levnější ten neznámí 😄 Jinak ty jsi stavil ůplně sám nebo sem tam dodavatelsky?
Odpovědět
Profilova fotka
@luckiesj A vy už bydlíte nebo teprve stavíte?
Odpovědět
@jarin1 Dodavatelsky jsme brali projekt domu, výkopové práce bagrem. Těch bylo hodně, máme 100m vedení vody a elektřiny, 55m odpadů, jámy na vsak a nádobu na dešťovku cca 160m3. Dále srovnání vrchního betonu desky, vazníky a tašky, okna, sádrové omítky, vylití anhydridu a zapojení elektro rozvaděče. Všechno ostatní sámi. Celkově za práce do 300tkč. Váš rozpočet na 3,2m dodavatelsky, bych si raději nechal ověřit trhem. Buď budete mít domeček, nebo budou méně kvalitní materiály, jako jsou okna, střecha, izolace a zdivo obecně. Reálněji bych to viděl u cca 120-140m2 užitné plochy na 4m.
Odpovědět
@jarin1 Druhý den bydlíme 😄
Odpovědět
Profilova fotka
@luckiesj už koukám. a to jako vážně celá stavba 2,3 mil.?
Odpovědět
@jarin1 Jak jsem psala, bez oplocení a teda bez fasády to bylo opravdu 2,3 mil.
Odpovědět
Profilova fotka
@luckiesj Tak to je hodne dobrý, ale asi jste si dělali vše sami, a jak dlouho to trvalo od kopnuti do země.
Odpovědět
Profilova fotka
@luckiesj Dle foto odhaduji rok a 7 měsíců 🙂
Odpovědět
@jarin1 Přesně tak...trvalo to rok a 7 měsíců a většinu sami. My máme ještě tu výhodu, že máme v rodině elektrikáře a "střechaře" a taky že manžel je hodně šikovný. Sami jsme si nedělali jen základy, stropy - máme panely, střechu dělal strejda s kolegou za poloviční cenu než pro normální smrtelníky 😄, pak nám dělali podlahové topení topenáři, podlahy máme vylité anhydritem, takže taky firma a teď na finále jsme měli obkladače. Plovoučku a obložky nám dělal kamarád, který dělal i kuchyň
Odpovědět
Profilova fotka
@luckiesj No ta jak to tak vidím ta jste to zvládli moc pěkně na to že jste měli i nějaké dělníky třeba topenáře a zedníky na základy. My máme v plánu komplet základy sami s pomocí rodiny, hrubou též jen vazníky namrská firma střechu tedy položení folie , zalaťování a pokládku krytiny zvažuji že bych si na ní troufnul, vnitřky také sami voda, podlahovka ta nejspíš s pomocí známého i když to natažení trubek není nikterak složité, elektrika natažení kabelů, jen zapojení rozvaděče nechám na elektrikáři, omítky asi také sami nejspíš sádrové , obklady také, jen podlahy betonové strojní necháme na firmě, pokládka podlah také sami. tak snad se také dostaneme do rozumné ceny respektive do 2,5 mil. za dům i s kuchyní kterou bych si také udělal sám, jelikož do bytovky jsem jí nám také dělal, sám jsem ji navrhnul z pomocí manželky poté zadal dřevoobchodu ty to jen nařezali a já si to pak složil sám.(sešrouboval konfirmáty, vyvrtal otvory pro panty na dvířka atd. takže tak trochu menší truhlařina). A to máme mít bungalov 10x15 m sedlvá střecha. 😉
Odpovědět
@jarin1 Tak přeju, ať se daří! 😉
Odpovědět
@melin6 Máte nějaké tipy a rady na správné rozvržení?
Odpovědět
Profilova fotka
.
Odpovědět
@jarin1 dravím, zeptám se jak funguje ta tepelněizolační tvárnice YQ 450mm co se týče hluku, izolace? - z venku nic neslyšíme jinak zatím nemohu hodnotit kolik máte roční náklady za celý dům El., vytápění - zatím nevím bydlíme 2 měsíce ale zálohy jsem nastavil na 3500 kč ( radějí více než méně ) , co máte za podlahu beton nebo anhydrit - podlahu máme material SlimFLow ,jak máte silné příčky? a jsou z ytongu? přícky máme 125 ale příště bych raději volil 150 jsou slabé jak to máte s hlukem mezi pokoji je něco slyšet jak tu psal mirrae, 125 málo trochu hluku je slyšet prakticky má to samé a prý jde dost věcí slyšet, příčky má 100 a 150mm. Akorát řešíme projekt tak sbírám info. Náš plán je Bungalov 15x10m YQ 550 mm bez zateplení, Sedlová střecha, vazníky s úložným prostorem, betonová taška. Strop SDK podhled , vata 400mm. Příčky 250mm mezi obývákokuchyní a ostatními pokoji jako je ložnice a dětské pokoje, výkres máme v albu, zbytek 200 mm a 150 mm. Okna trojskla. Podlahové teplovodní vytápění s Tepelným Čerpadlem Vzduch/voda. eps do podlahy cca 200 mm ale to vše ještě bude počítat Projektant aby to vyšlo v novém roce. Díky za veškeré poznatky co by jste třeba udělali jinak
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?