Cena suterénu

Dobrý den, s přítelkyní budeme stavět dům o rozloze 9x9m. Dům bude podsklepený s přízemím a obytným podkrovím. Suterén bude zděný ze ztraceného bednění 30 cm. Dům samotný bude dřevostavba (od firmy Modul Leg). Většinu prací chceme zvládnout svépomocí. Chci se zeptat na Vaše zkušenosti, na kolik suterén v této podobě vyjde. Pozemek je v mírném svahu, tedy suterén bude vsazen do terénu. - Základy 9x9m, šířka 600 a 800 mm. Na to počítám cca 18 kubíků betonu + 7 kubíků kamenů (mám je za cenu dopravy). - Ztracené bednění 30 cm - 600 ks cca. - Nosníky Miako Porotherm. - Hydroizolace – Glastek 40 special mineral. Asi 2 vrstvy na základové pásy a jednu vrstvu na podlahu + okolo domu. Mám střední radon. - Zemnící pásek a drát 10 mm. - Roxory v bednění plus věnec a strop. - Vnitřní nosná stěna cihly Porotherm 24 profi. - Kanalizační potrubí KG, chráničky. - Bagrista, geodet, lavičky atd. Rád bych znal názor těch, kteří už takovýto suterén stavěli nebo alespoň na kolik je vyšla základová deska bez sklepa svépomocí. Většinu nářadí máme – to mi do nákladů moc nepůjde. Děkuji moc za Vaše názory a rady.
Odpovědět
Stavěli jsme částečně zapuštěný suterén cca 7x 16 m, stavebně velmi podobné jako u vás. Hrubá stavba byla na klíč, zbytek subdodávky, odhadem to z ceny stavby dělalo cca 2-2,5 mil. Asi jsem vás nepotěšila, ale suterén je pálka. U vás by to mohlo být méně vzhledem k menší ploše suterénu a vzhledem k tomu, že byste chtěli dělat většinu věcí svépomocí.
Odpovědět
Profilova fotka
@franramiful neni to sice moc srovnatelne ale mam zahradni domek 5x6, podsklepeny a kdyz vezmu ten sklep ve svahu tak to vyslo cca na 120t - vykop, ztracene bedneni 30 cm (400 kostek), beton, cerpadlo na beton, deska, sterk, vyztuz (ale neni v tom strop ten mam dreveny a izolace kolem je pouze geotextilie s nopovou folii) ciste hrubym odhadem pokud bych pricetl neco na strop a ze to mate na plochu cca 3x vetsi tak ciste v materialu by to mohlo byt 600t, ale chce si to rozepsat a spocitat praci nepocitam delal jsem si to sam jinak zakladova deska bez suterenu na barak o rozmerech 16,5 x 8,5 m (mirne ve svahu) mne vysla svepomoci na necelych 200t
Odpovědět
Pokud bych vzal v úvahu ušetřený pozemek (2000 Kč/m2) a že by mě stáli základy ve svahu bez suterénu podstatně dráže, tak byla hrubá stavba suterénu zadarmo a možná ještě lépe. Jinak dokončovačky - omítky, dlažby, podlahy, další dveře, okna už něco stojí. Hrubá se prodraží o 1 strop, cihly, izolace (dával jsem dvojitou - 250 Kč/m2), interierové schodiště (svépomocí za 7tis, kupované stojí 45tis), dále případně drenáž a poníží se o jinak drahé základy ve svahu a ušetří se ten pozemek. Základy, deska, roxory do základů, odpady, bez bagru vyšly svépomocí na 110 tKč za 140 m2.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?