CN od firmy na bungalov 4+kk

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj, prosím potřebuji poradit. Již už máme stavební povolení na stavbu domku bungalov 4+kk, jen teda firma udělala CN, ale nám to přijde nějak moc.. nebo ne jen mě, tak se chci zeptat na Vás názor. Máme zastaveno plochu 137m2, tepelné čerpadlo podlahové vytápění jinak klasika dům, CN od firmy byla 1900000 za stavbu hrubé stavby, a to jsme ne-li materiál od Ytongu veškerý za 350 tis, dále beton též se slevou asi 30%, od známého.. to v propočtů zahrnuto je, ale firma uvádí ze v tom je práce a ostatní materiál, ale je to bez střechy tu máme vlastní dodávku komplet na klíč, bez oken a el, vodu a topení bude dělat jiná firma na tu rozpočet nemáme ještě, v ceně nejsou ani materiály na podlahy interierove dveře a koupelna, práce ano.. vykopove práce též v ceně nejsou.. takže není to v podstatě ani Hrubá stavba a už je vyplacana zatim jen na papíře od firmy 2/3 rozpočtu..
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@marki90 a co si tak vzpomínám před asi 5 lety jsme to řešili s jedním projektatntem co měl dělat realizačku a ten říkal,že v našem standartu to bude cca 1:1 takže to sedí 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@marki90 a ještě je potřeba říci že opravdu hodně práce děláme sami, odhadem tak 1,25 mil. jsme mohli ušetřit? a to by s tím poměrem zase trošku hnulo, takže bychom mohli být na 1:1,5 kdyby člověk jel opravdu subdodávky podle ceny. I když co jsem tak koukala profese, které platíme nejsou předražené. Třeba střecha, omítky, podlahy, tam jsme se v podstatě až na okna drželi rozpočtu od projektanta.
Odpovědět
Profilova fotka
@tulda27 děkuji moc za vysvětlení, my právě dokončujeme hrubou stavbu a když slyším, že hrubá ku dokončení je cca těch 1:3 tak na mě jdou mrákoty. tak jsem ráda, že to může být i těch 1:1 i když rozumím tomu, že třeba u Vás to udělala ta okna a dalších x proměnných.. tak uvidíme, jak to dopadne u nás 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@marki90 u nás jen cihly 500 tis 😉
Odpovědět
Profilova fotka
@tulda27 my s manželem taky dost udělali sami, na základovce opravdu hodně velkou část práce, na zdění jsme měli zedníky a na krov tesaře, ale jsou to často místní živnostníci a ta cena je jinde než kdyby nám to dělala firma na klíč. třeba vím, že jen na střeše jsme ušetřili 300 tisíc jen tím, že dřevo jsme si sehnali a nechali nařezat, objednali tesaře a pak pokrývače. rozpočet na střechu od firmy byl o těch 300 tisíc víc, atd.
Odpovědět
Profilova fotka
@tulda27 cenu za cihly věřím, u nás to bylo jen o něco málo míň..
Odpovědět
Profilova fotka
@marki90 tak to bude podobné počítejte určitě max 1:2 když se nerozjedete uvnitř, což je fakt těžké 🙂
Odpovědět
Tak za me kdyz jsem mrkla na ten Vas polozkovy rozpocet se vlastne ani nemuzu rozhodnout jestli je to moc nebo ne. Me se pod pojmem hruba stavba vybavi pouze stavba, ktera ma zakladovou desku, vystavene obvodove zdi a pricky a dejme tomu strecha. Vy v tom naceneni mate dalsi polozky, ktere podle me s hrubou stavbou vubec nesouvisi. Pak se nedivim, ze jste rozcarovani. Jedine co Vam pomuze je opravdu oslovit vice stavitelu a pozadat je o naceneni toho co potrebujete udelat. Protoze tak se mi jevi i tato cenova nabidka. Seznam veci ktere potrebujete udelat. Nikoliv hruba stavba.
Odpovědět
Profilova fotka
@visita ano jde p zakladovku hrubou stavbu a dokončovací práce (položení podlah, obklady, fasáda atd) Střecha okna voda elektro jde mimo firmu.. Jinak už jsem udělala (oslovila jsem další firmy)
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt nemáme ho na klíč děla jen něco.. Okna střechu vodu topení tepelko elektriku odpady je dodavatelský a ytong beton si kupujeme sami přes bratrance na firmu
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Budem stavať z betonu, teda v podstate to najdrahšie, a zateplená, omítnutá hrubá stavba do 10.000,-Kč za m2 čisté plochy (teda součet místností) Cena je garantováná.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?