Dřevostavba cca 90m2 na klíč do 2 miliónů, je to reálné?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj jsem nově zaregistrovaný, ale fórum sleduji již nějakou dobu. Mám dotaz a prosbu na vás zkušené, co jste tím už prošli popř. se zajímáte o toto téma ohledně ceny nové dřevostavby. Musím přiznat že já i má žena jsme stavebnictvím nepolíbeni a prakticky o tom nic nevíme když neberu v potaz těch pár měsíců čtení zde na fóru. Vím, že těch témat tady už pár je, ale nepřijdou mi zrovna aktuální. S manželkou si chceme nechat postavit dřevostavbu pravděpodobně na klíč a máme rozpočet do 2-2,2 miliónu korun na vše včetně kuchyně (určitě nechceme kuchyň za 150 000 kč a to platí pro vše, prostě žádný luxus, obyčejné dveře, podlahy...) mimo pozemku. Chtěl jsem se zeptat, je to vůbec možné? Chceme 4+kk v rozmezí cca 90-100m2 užitkové plochy a vzhledem k tomu, že chceme malý pozemek a rozdílu cen by jsme chtěli patrový dům. Jdeme komplet na hypotéku. Máme již pár projektů vybraných namátkou např.: http://www.domy-oldar.cz/katalog-rodi... http://www.thermohome.cz/pdf/greta-to... Má smysl jít do takto malých a levných domů? Má tady někdo něco podobného ať už cenově nebo rozměrově? Máme ročního syna a chtěli bychom v budoucnu ještě jedno dítě. Jak už jsem psal, jde nám hodně o cenu a proto ještě jeden dotaz. Kolik si myslíte, že by se dalo ušetřit peněz na takto velkém domě v této cenové kategorii, kdyby jsme si nechali postavit jen hrubou stavbu a zbytek udělat svépomocí resp. najímat nejlevnější firmy, dělníky (máme v rodině obkladače, instalatéra) a třeba shánět zlevněný materiál atd. Sám mohu přiložit ruku k dílu bohužel pouze v neodborných pracích, jestli mi rozumíte :-D . Vyplatí se tato cesta vzhledem k např. reklamacím, organizaci, starostí atd... Předem vám mnohokrát děkuji za odpovědi.
Odpovědět
1
2
@slabici to jakože dřevostavba svépomocí nejde? Někdo má blíž k práci s cihlou, někdo se dřevem... Obojí je při dodržení určitých podmínek bez problémů realizovatelné.
Odpovědět
Profilova fotka
@requied Ale jo, vím, že vy to umíte, občas to sleduju. Ale nějak si nevybavuju někoho dalšího, ostatní staví dřevostavby na klíč ;-)
Odpovědět
@slabici nejde o to jestli já, nebo někdo jiný to umí-neumí... ale o to že nelze napsat "zděná svépomocí bez problémů, kdežto o dřevostavbu se ani nepokoušejte" Zkazit se nechá obojí a to hodně snadno.
Odpovědět
@porcie naprosto souhlasím s tím, co píšete. Ono už i jen vybavení na údržbu zahrady a domu zabere prostor, pak logicky když to místo bytu ve městě bude barák za městem, tak bude potřeba mnohem víc úložného prostoru na zásoby (a to ideálně takového úložného prostoru, aby tam vydržely i brambory apod.) @goljan když kouknu třeba na tu Grétu, tak prostoru je tam strašně málo. Neumím si představit do takové dispozice dávat pračku, sušičku, věšák na prádlo... veškeré nářadí a další příslušenství na úklid domu. Je tam velmi malá předsíň - nikde tam není dostatečný prostor na boty, oblečení (to je problém i ve dvou, natož ve 3 - 4). Pak tu byla správně zmíněná technická místnost, běžné úložné prostory pro pokojíky nahoře...
Odpovědět
@lagys Dobrý den, můžu také poprosit o firmu s níž stavite? Děkuji..
Odpovědět
Profilova fotka
Do 2,2, milionu se dům určitě postavit dá, hodně peněz můžete ušetřit pokud si dům stavíte svépomocí. Domy, které se Vám líbí nevypadají špatně,ale vždy je třeba v každém typovém projektu udělat nějaké (i když třeba minimální změny tak, aby dům vyhovoval potřebám rodiny. Někdo chce mít např. pračku v koupelně, jiný zase v technické místnosti. Někteří investoři požadují mít samostatné wc, jiným stačí wc v rámci koupelny. opravdu záleží na potřebách rodiny. Nedávno jsem řešila projekt rodinného domu pro investora, který měl horní hranici rozpočtu 2 miliony a vešly jsme se do 1,9 milionu a také se jednalo o dvoupodlažní dům kde kromě obývacího pokoje byly dva dětské pokoje a ložnice. Samozřejmě záleží na zvolených tehnologiích v domě (vytápění ..apod.)Dřevostavba se dá svépomocí také realizovat a jak psal již někdo výše dá se pokazit stejně jako zděná stavba. Kdyby jste chtěl bližší info o domečku,ozvěte se.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Profilova fotka
@lagys Dobry den,mohu vedet s jakou firmou jste staveli ? Dekuji
Odpovědět
@hajglish odpověď v sz
Odpovědět
@lagys mohla bych také poprosit o název firmy? Děkuji
Odpovědět
Co je SZ?
Odpovědět
@tom1986 soukromá zpráva :-D
Odpovědět
Aha díky :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Tak bych taky poprosil o název té firmy... S díky Tomáš
Odpovědět
Profilova fotka
Mohla bych také poprosit o název té firmy? Moc moc děkuji :-)
Odpovědět
I ja se přidávám, prosím o jakou firmu jde? Diky
Odpovědět
mohla bych také požádat o název firmy? Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
Já také???Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@lagys Muzu vas take pozadat o nazev firmy,se kterou stavite? Dekuji moc
Odpovědět
@kaci2015 nejdrevostavby.cz
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
My můžeme doporučit firmu dumrazdva. Bydlíme měsíc a naprostá spokojenost :-) Kdyby měl někdo nějaké otázky, tak klidně do SZ :-)
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?