Dům do 3,5 mil.

Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli se dá v dnešní době postavit dům na klič do 3,5 mil (pozemek mám) kompletně i s kuchyňskou linkou, zapojením inženýrských sítí, základovou deskou, vyřízením stavebního povolení projektem atd. prostě všechno co většinou firmy nemá v ceně na klíč, kromě nábytku jako jsou skříně, postele, pohovku atd. to už by si koupil sám. Představoval bych si dům s užitnou plochou kolem 100-120 m2 a nejspíš patrový protože bungalov by se nám na pozemek asi nevlezl, jelikož máme šířku pozemku zhruba 10m a je mi jedno jestli dřevostavbu nebo zděný. Každopádně mně jde hlavně o to jestli se do té ceny dá vlézt, samozřejmě nepotřebuji vanu za 25 000,-, kuchyňskou linku za 200 000,- nejdražší podlahu atd. ale samozřejmě ani ne všechno úplně nejlevnější stačí zlatý střed. A jestli zde můžete doporučit i nějaké firmy tak bych byl moc rád a nejlépe ty které staví v Brně Předem děkuji za odpovědi.
Odpovědět
Ak to budes chciet na kluc, tak sa obavam, ze dnes uz nie. Mozno pred 5 rokmi ano...
Odpovědět
@petr10 do 3,5 mil se podle me nevejdete. Na hrubou stavbu bez jakehokoli zarizeni a bez terenu by to mozna stacilo.
Odpovědět
po aktuálním cca 4 měsíčním průzkumu trhu je tato suma na velikost domu, který chcete, nereálná. 120m2 na klíč a ještě patro by se mohlo podařit cca 4,5M (a asi bez kuchyně). do 3,5M byste se mohl vejít tak s 80m2 domem. Prostě jak jste popsal (na klíč, s tereném atd) počítejte 45-50tis/m2.
Odpovědět
Dřevostavba ano, zděný ne. V dřevostavbách je vyšší konkurence, takže ceny jsou tam o dost nižší než u zděné. Přitom základy, deska, střecha, dnes i štíty z OSB desek, fasáda, všechny profese uvnitř domu -> stejné. Jen zdi domu a veněc je u zdených jiný, přesto je to jinde. Na zděném domě musejí mít výrazně vyšší marži.
Odpovědět
@znevrly a můžete mi nějakou firmu na Brněnsku doporučit? Už jsem se po něčem díval a našel jsem fachkas, domy dnes, avanta system. Máte s nimi někdo zkušenosti?
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud na 10m širokém pozemku nebude řadovka tak si nedovedu predstavit 6m široký,patrový dům,navíc bez oken na bočních stranách.
Odpovědět
@oskar83 bude to v řadovce
Odpovědět
Hrubou stavbu podle mě v pohodě, ale komplet dneska už pravděpodobně ne.
Odpovědět
Původně jsme také doufali, že se vlezeme do 3,5M, ale jak se blížíme k realizaci, tak počítáme za dřevostavbu podobných rozměrů spíš se 4,5M (pozemek už máme a stejně jsme se museli ve spoustě věcí uskromnit - předokenní žaluzie budou pravděpodobně až dodatečně a kuchyňskou linku do toho taky nepočítáme...)
Odpovědět
Zkuste se podívat na modul leg. Hrubou stavbu postavíte se 4mi kamarády a koordinátorem za 4 dny. Není to úplně na klíč, ale levná varianta. Pomáhal jsem v listopadu 2019 stavět kamarádovi. S tím se do vaší ceny vejdete. Na zbytek si najdete schopnou firmu. Kvalitu ale posoudit neumím.
Odpovědět
Profilova fotka
Ted sme v kontaktu s firmou Rovax, delame si u nich zatim studii, ale urcite s nema budem stavet..myslim si, ze byste tam neco u nich mohl vybrat..mame v planu se teda vejit se vsim vsudy max do 4mil.
Odpovědět
@akirchnerova no když to bude do těch 4mil tak to ještě jde, tak doufám, že aspoň do toho se vlezeme.
Odpovědět
Článek se načítá
@petr10 Já nemám, ale sleduji https://nezavisly-stavebni-dozor.cz/, má i YT kanál. A tam takové ceny zmiňuje, a to je u Prahy.
Odpovědět
Profilova fotka
Nějak jsem to nepochopil: pozemek 10m široký, O.K., ale co má znamenat, že to bude v řadovce? A jinak když to sčítneme, tak z 10m bude asi potřeba ubrat minimálně 2m z každé strany, to budete chtít postavit dům jen 6m široký? Jinak na klíč, vč. kuchyně, k nastěhování okamžitě po dostavění, lze jedině dřevostavbu. A nesmíte si vymýšlet nic nad standart. Tam se vlezete do 3,5Mil. Patrový, podlahová plocha cca 100m2. Prostě něco, jako jsme si nechali postavit my. Akorát si nedokážu představit, pokud budou po délce vašeho domu další domy, že bych měl okna tak blízko k sousedum. 😞
Odpovědět
@fantomik no já se právě nevyznám tady v tom, že když mám 10 m široký pozemek tak jestli to jde nějak udělat abych těch aspoň 9-8 m mohl postavit na šířku 6 je právě dost málo.
Odpovědět
Záleží na tom, jaké a jak daleko máte sousedy. Ale možná by vás mohly zaujmout fotky z alba Mirai, která stavěla 6 m široký dům na 10 metrovém pozemku. https://www.modrastrecha.cz/blog/mirai/
Odpovědět
@petr10 Rodinny dum by mel byt vzdaleny minimalne 7 m od druheho rodinneho domu. Ve stisnenych prostorech 4 m, ale to nemuzou byt u obou domu z boku okna obytnych mistnosti.
Odpovědět
Ale mozno to je radovka....?
Odpovědět
Tak to si tiež nemyslím, že by si sa do tej ceny vopchala. Teraz je to už drahšie. Tiež zháňme lacnejší dom ale bez šance, takže možno budeme kupovať starší a prerobíme.
Odpovědět
Profilova fotka
@brtisek Pozor na staré baráky. Pokiaľ to nie je niekde v zapadákove a hodne lacno, tak sú cenovo dosť prepálené a väčšinou platí, že rozsiahlejšia rekonštrukcia je drahšia ako zbúrať a postaviť novou/jednoduchšou technológiou (pretože väčšinou ostanú len obvodové zdi). @petr10 Do 3,5m sa dom postaviť dá, ale nie na kľúč. Dosť podstatnú úlohu hrá aj tvar domu - musí byť čo najjednoduchší - pôdorys obdĺžnik, sedlovka strecha, bez vykýrov, valieb a polovalieb, natiahnutia strechy nad terasu, žiadne výklenky, šikmé steny, ani iné serepetičky ! K tomu bez garáže, pretože načo stavať garáž za 20-30kKč/m2, keď auto stojí 1/3 čo garáž... (ale za tento názor že "dom bez garáže" ma tu asi dosť ľudí ukameňuje 😄 ) Jednoducho treba stavať jednoduchý a šikovný dom a nie h*niť si tu ego pred susedmi, že však ja tu mám 300m2 bungalov a 80m2 garáž k tomu. A rozhodne sa netreba báť ísť do toho svépomocí. Dnes je práca drahšia ako materiál. Navyše každý výrobca má na internete návody na svoje produkty, ako ich použiť a na youtube je návodov kopa. Tak držím palce !
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?