Možnost postavit bungalov Riviera 5+1 do 2.500 000,-?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Dobry den chteli by jsme najit slusnou firmu ktera by nam postavila kousicek za Nymburkem cihlovy dum Riviera 5+1+g zastavena plocha 141 (bungalov s obytnym podkrovym) je to mozne postavit do 2.500 000,-? Mame 2.900 000,- ale zbytek musi byt na vybaveni. Pozemek mame zvlast. Dekuji za odpovdi.
Odpovědět
@belinda Ano, chápu, jasně. V mém případě je čeština mateřský jazyk. Pravděpodobně i Váš. A jejím "studiem" jsem na ZŠ strávil poměrně dost času (8 let x hodin týdně), asi jako každý další. Ano, je to "nějaká čeština", ale o něčem to také vypovídá. A fakt je jedno, zda máme doma šufánek a na co ho používáme. Tou nějakou češtinou se i mezi sebou dorozumíváme vzájemně. Je mi naprosto jedno, jak je to u Vás, jenom říkám/píši, že děláte chyby. Pokud nechápete ironii, ok, tak jsem Vás upozornil ještě jednou, protože se chyba opakuje, dokonce násobí. A je to jako se vším - blbě budete zdít, někdo Vás normálně upozorní a vy tu zeď postavíte znova blbě a ještě se rozčilujete. Je to Vaše zeď.
Odpovědět
Profilova fotka
@belinda Hrozně ráda se za rok podívám na váš hotový dům a rozpočet ;-) Ne vážně.. připadáte mi trochu (hodně) naivní ve svých představách. A doufám, že vás manžel opravdu vrátí zpátky na zem. OK, máte firmičku, která dělá pro firmu manžela. Ta firmička určitě nebude viset na háku (když jsou tak dobrý) a nebude mít čas hned, jak si vzpomenete. Ještě vlastně ani nevíte, co chcete stavět. Než si to rozmyslíte, budou Vánoce. Pak budete minimálně do jara papírovat, nejspíš ještě dýl, změnil se zákon a má do toho co kecat územní plánování. A ti mají termíny půl roku a výš na vyjádření. A pak vás překvapí firmička manžela, která vám dá kalkulaci na 3,5 mil. ;-) A pokud ta firmička náhodou bude moct začít hned v létě, až se vám podaří dopapírovat, bude stavět minimálně 8 měsíců (zděný dům) a to za předpokladu, že nebude makat pro firmu manžela, ale pro vás ;-) No a to už jsme myslím někde na jaře 2020 ;-)
Odpovědět
@belinda A tatínek je "z oboru" (stavebního)? Tak to vám určitě poradí, třeba zná i nějakou šikovnou firmu, nebo partu řemeslníků.
Odpovědět
Profilova fotka
@bamak to bohužel úplně není tak nám firmu neporadí ale docela tomu rozumí je svářeč ale je šikovný na všechno možný a za mlada si dělal dost věcí sám (rekonstruovali si baráček) ohlídat termíny a kontrolovat zda dělají dělníci to co mají a jak mají určitě zvládne. ;-)
Odpovědět
@belinda Rady a zásadní upozornění všech tady berete dost na lehkou váhu. Dobře, je to Vaše věc. Jen si zodpovězte dvě otázky a hledejte odpovědi, ve kterých nejsou slovíčka uvidíme a nějak uděláme. Jak budete řešit situaci, kdy oproti plánu budete muset zůstat v nájmu třeba o rok dýl? (dům nebude dokončený) Jak budete řešit situaci, kdy budete mít utracený rozpočet a budete ve fázi, kdy budete Vám bude chybět půl milionu na to, aby byl dům vůbec obyvatelný. Teď nemluvím o dveřích, nábytku, nebo kuchyňské lince. Ale třeba o aspoň jednom umyvadle, wc, podlaze...
Odpovědět
@belinda Tak když je šikovný, bude mít čas....a řešíte každou korunu....udělejte to naopak. Zaplaťte si pořádný a zkušený dozor, který poradí a pohlídá a taťka ať vezme nějakého kámoše a postaví vám základovku, zdi....a pak třeba obklady, sadroše, omítky.....odborné práce+střechu pak zadejte firmám.....pak už bych ten rozpočet viděla reálněji. Navíc, než se dokopete k tomu "prvníku kopnutí" vy už můžete být v práci a hypotéka na nějakou malou sumu by nemusela být tak nereálná.
Odpovědět
Profilova fotka
@martinape neberu na lehkou váhu rady tady ale kdyby jste to pročetla tak každý píše dost rozdílné názory a člověk tak úplně neví co si z toho vybrat pochopila jsem že to má každý jinak záleží na spoustě věcí. Taže jsi zji
Odpovědět
za mě : - bydlet ve zděném domě do roka od okamžiku, kdy ještě nemáte pořádně vybraný/vyprojektovaný dům,, je dle mémo názoru nereálné. I kdybyste se právě dnes rozhodla, že tenhle konkrétní dům se vám líbí, vykopnete nejdřív v březnu. Teoreticky je možné to celé stihnout do roka pokud byste si vybrala nějakou typizovanou "skládačku" - máte 2 protichůdnéé požadavky - rychle a levně. Rychlá cesta je drahá - mít řemeslníky i materiál vždy v ten přesně potřebný čas. Pokud jsou Vás více limitujcí peníze než čas, počítejte s 2, spíše 3 lety (celého procesu). Pak bude čas počkat si na šikovného místního řemeslníka a nebude vás trápit, když semtam někdo něco časově sklouzne, budete mít čas vybírat a sehnat levnější materiál (třeba na objednávku a ne muset mít vše skladem ; využít sezonní i běžné výprodeje,slevy, akce ...
Odpovědět
Profilova fotka
@martinape tak si zjistím od té firmy co a jak a pak vám napíšu jak jsme pochodili.
Odpovědět
Profilova fotka
@mp77 Ale to jste mě asi všichni špatně pochopili já nemyslela bydlet do roka že chci teď ale od té doby co se začne stavět zákl. deska a po té baráček. Né že od teď chci do roka bydlet v baráčku to je mi jasné že není možné. ještě tak půl roku tady budeme bydlet určitě tak to by se mohlo snad vyřídit to papírování.
Odpovědět
@belinda Tak pardon, nečetl jsem to tu celé podrobně, ale pochopil jsem to takto z několika zdejších příspěvků - nekomplikovaný zděný dům by měl být do roka obyvatelný, od vykopnutí .
Odpovědět
No původně jste psala, že potřebujete mít postaveno maximálně do roka. Z toho se mi zdá,že vyplývá, že do roka. né že do roka od kopnutí. Zkuste si zjistit tu firmu, jak jsou na tom s termínama, .......Když to už by chtělo vědet přesně co. Dřevostavbu nechcete? Mrkněte na rýmařov, tam jsou 5+1, 5+kk na klíč do vašeho limitu. Jen teda nevím, jak jsou na tom s termínama.
Odpovědět
Článek se načítá
@belinda Píšete, že to potřebujete mít postavené max do roka. Jinak si myslím, že většina tu jednoznačně píše to samé, i když se vám to třeba nelíbí. Neberte to špatně, ale nikam nepospíchejte dokud si pořádně nezjistíte aspoň základní informace. Abyste pak neskončili s půlkou baráku a 2,5 mega pryč, protože s vaší naivitou vás může kde kdo pěkně využít. Mimo to - počítáte, že nějaké peníze padnou třeba i na různá razítka atd? Ono se vyplácne dost peněz ještě než kopnete do země..
Odpovědět
@tulda27 psala jsem vyse, ze je tu uzivatelka ktera postavila i za 4 mesice ale take to neco obnaselo... ale pokud pani nema projektanta, projekt, nic... tak to pujde dost tezko. @belinda tatka stravi denne treba 8h na stavbe? Bude resit nesrovnalosti? Bude resit ze nekdo kdo mel neco udelat nenastoupil nebo posunul termin? To asi ne. Navic pokud vas otec nema kulate razitko tak budete potrebovat i oficialni stavebni dozor s kulatym razitkem. A to stoji dalsi penize. Jinak pokud. chcete nejaky standart a ne to nejlevnejsi tak to hned cena zase vyskoci. Koruna ke korune a je to par set tisic. 8-( Take jsme chteli dum postavit svepomoci do 2-2,5mil. Jsme na 3.5mil! Okna mame plastova a stavime sami, popr mensi zivnostnici na to co nezvladneme. A zadnou hyper haciendu nemame.
Odpovědět
Profilova fotka
@martinape moje chyby špatně jsem to napsala. Bohužel Rýmařov už jsem se poptávala a ten má do r.2020 plno takže další zakázky až od r.2020 :-(
Odpovědět
@belinda Sleduji toto téma a bohužel momentálně nemám sílu a energii Vám poskytnout postřehy (rady) ze své stavby domu i staveb v mém okolí, bo (ano bo :-) jsem nyní zcela vyčerpán celkově, ale nejvíce se mi líbí Váše pozitivní myšlení a milé odpovědi, na tu přesilu, někdy zbytečně panické, proti Vám :-) Nedejte se , ale ať se vydáte jakýmkoliv směrem a cestou, buďte realisti, dobře si vše promyslete a hlavně s rozpočtáři dobře počítejte, než začnete.....
Odpovědět
@belinda Jako od ačátku roku 2020? Ono to už zas tak daleko není.
Odpovědět
Profilova fotka
@martinape Až někdy v polovině roku. Pokud bych šla ale do dřevostavby tak hlavně protože je rychle postavená což se v tomto případě míjí účinkem abych na ní čekala téměř 2 roky to zas tak dlouho to papírování netrvá....
Odpovědět
@belinda Jen třeba ještě zvažte, jestli byy ta výhoda pevnýho časovýho plánu a pevnýho rozpočtu nestála za to. Ono opravdu teď je období stavitelského boomu a nejsou firmy a když jo, tak to musíte hoodně zapltatit a čeká se měsíce na materiál. Jsou i jiný firmy na dřevostavby, kde by třeba ten termín mohl být kratší. Ale nechci nutit dřevostavbu '(sama ji nemám) Jen to můžete brát jako jednu z možností.
Odpovědět
@martinape on ten pevný časový plán je v případě RD Rýmařov dost iluze - zkušenosti zákazníků jsou takové, že slíbené termíny stále odsouvají, protože si nabrali víc zakázek, než stíhají. Takže to, že někdo podepíše smlouvu s termínem léto 2020, znamená, že stavět začne možná na jaře 2021.
Odpovědět
@llama tak nějak. Sousedi podepisovali na podzim 2016, že v březnu 2018 budou mít od Rýmařova postaveno. Skoro jsem jim záviděla, že budou bydlet dřív než my. Ehm. Je konec září a na parcele je stále jen základová deska. @belinda ale vy se můžete odpíchnout od ceníku Rýmařova - za 2,5 nabízejí dům o nějakých 90m2. A rozhodně nejsou nijak drazí, takže počítat, že s někým postavíte o polovinu větší dům za stejné peníze je prostě mimo mísu.
Odpovědět
@llama , @omcamauta Ono na tom příběhu bude trocha pravdy a trocha "výmyslů, nejasností". Podepisovali jsme smlouvu na konci listopadu 2016 (v době velkého skluzu RDR) a bydlíme již od začátku května 2018. Někdy je problém i na straně investora (majitele domu) např. s doložením všech nutných podkladů pro zařazení do výroby. Jenže nikdo se nerad chlubí tím, že nestihl (úřady) zajistit vše nutné, je pohodlnější hodit to na druhého (RDR). Docela by bylo zajímavé se dozvědět, kde je zakopaný pes... Na druhou stranu souhlasím s tím, že lze poměrně levně bydlet (u nás cca 2.9mil Kč tak, jak je vidět na obrázku - 117m2). Tedy samozřejmě bez pozemku, vybavení domu, zpevněných ploch, plotu a venkovních úprav). Tam je ještě práce a peněz dost a dost.
Odpovědět
Profilova fotka
Přesně jak píše @rdkubis74, my jsme podepisovali 3/2016 a začali dělat na projektu a v 11/2016 jsme měli dům.
Odpovědět
@rdkubis74 @zmrz_lina pokud vím, tak se ten skluz hodně liší podle regionu...
Odpovědět
My měli podepsáno také v listopadu 2016 s Rýmařovem s termínem do března 2018. A dum nakonec předán 21.8., Královéhradecký kraj. Z naší strany dodáno vše včas. :-)
Odpovědět
@belinda Já jsem taky stavěla nízkorozpočtový dům. Ale malý přízemní domek, zastavěná plocha 110m, obytná plocha 90m. Postaveno jsem měla za 8,5 měsíce od prvního kopnuti. Dneska se divím, že to šlo tak rychle, když to bylo svépomocí a dodavatelsky. Teď budu taky stavět jeden dum, přízemní 5kk, zastavěná plocha cca 140m. Začít chci na jaře a do Vánoc být hotová. Ale už se mi dělá projekt, přes zimu chci vyřídit povolení a v březnu začít.
Odpovědět
@llama jo, tak to je možný. Já to mikdy nijak nezkoumala.
Odpovědět
Profilova fotka
@belinda My teď finišujeme s bungalovem do L zast. plocha 265m2 ( z toho plocha domu 167m2, kryté stání se skladem 68m2 , terasa 30m2 )střecha 330m2 , svépomocí zákl. deska a práce menšího rozsahu,vše ostatní řemeslníci. Vrtaná studna, rekuperace, izolace 20cm fasáda , stropy 40-60cm vata , podlaha 27cm eps Momentálně chybí kuchyně, podlahoviny, dveře a vnitřní vybavení, ploty a terasa Zatím investováno 2.400.000 kč bez pozemku Měli bychom se vejít komplet i s nábytkem a venkovními upravami max do 3.200.000 kč Ta cena 2.500.000 je hraniční (materiály a situace pozemku ) a pokud uvažujete komplet na klíč tak nereálná..
Odpovědět
@suchos a mohu se zeptat na kolik Vás vyšla jen hrubá stavba (zakladova deska, obvodove zdivo, strecha, příčky a okna) děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@playgirl123 takhle z hlavy to nedám přesně. Jak budu mít chvilku mrknu do deníku a napíšu....
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?