Rozpočet na dům svépomocí

Hezký den, rozhodli jsme se s manželem pro stavbu domku. Pozemek máme , máme našetřeno asi 150 tisíc. Vybrali jsme si dům, který je vložen, zastavěná plocha je 114 m2, obytná je 93m2. Myslíte, že se vejdeme svépomocí do 2 milionu? Cena domu na klíč je uvedena 3 miliony. Chceme stavět opravdu sami, manžel a můj táta, který už jeden dům postavil. Na hrobou stavbu si teda pozveme zedníka (je to známý) a střechu bude dělat strejda. Táta je elektrikář, manžel instalatér. Díky za jakékoliv info :-)
Odpovědět
Profilova fotka
to musite vedet sami jestli vejdete do 2 mil, pokud manzel s otcem uz dum postavili tak si proste sepiste co vse budete potrebovat a prizpusobte to tomu abyste to vyslo do 2 mil - zkratka tomu budete muset prizpusobit vyber materialu kazdopadne pocitejte s tim ze v prubehu stavby vzdy dojde k navyseni nastrenych 150t znamena chtit hypoteku pres 90 procent castky, to uz nebude tak jednoduche, navic banka si provede vlastni oceneni a pokud vam oceni dum na 3 miliony a vy budete chtit pujcit 2, tak bude od vas chtit videt cim dofinancujete ten zbytek
Odpovědět
Profilova fotka
Mate i pudorys domu? na to ze je patrovy, tak mi prijde obytna plocha dost mala, odhadem byste se meli vejit, zalezi, jak budete rozhazovat na materialech - obklady za 350 nebo 800 za m2? to samy dlazby, dvere, vybeveni, okna... ale meli byste se vejit, pokud si nebudete moc vymyslet
Odpovědět
@zeneva Určitě nechceme šetřit na zateplení, ostatní chceme takový "zlatý střed"
Odpovědět
Profilova fotka
obavam se, ze podkrovi bude dost stisnene diky sesikmene strese. o bungalovu jste neuvazovali? My mame zastavenou 128 a obytnou (plocha mistnosti ) 97, zadne schody :-) Osobne pokud bych stavel patrovy dum, chtel bych mit dole 1 mistnost - na stary kolena loznici a plne vybavenou koupelnu. Kamarad ma podobny dum, zlomil si nohu a dost se natrapil :-(
Odpovědět
@geodett Jak muzete vedet jaka je hodnota pozemku? navíc každá banka přistupuje k rozpočtu jinak, plus můžete dostat z XX% dolů když někdo ze stavebním vzděláním nebo firmu podnikající ve stavebnictví potvrdí, že bude na stavbě dělat bez nároku na mzdu. do 2M se vlezete ale budete muset opravdu vše dobře naplánovat.
Odpovědět
Profilova fotka
@spaly hodnotu pozemku neznam, netvrdim ze s tim budou mit problem, jen znam par lidi kteri na toto narazili
Odpovědět
@spaly Děkuji za komentář ;-) Pán mě docela vyděsil :-D Ten pozemek mi do "majetku" zahrnout nenapadlo
Odpovědět
@geodett Jo s tím souhlasím, dokonce jsem vyhodil jednu bankovní odhadkyni a nechal si poslat jiného. Banky mají své tabulky, může přijít odhadce a říct: "jo, svépomocí,.... 4200,- za obestavěný kubík" tak si to spočítejte. Pozemek započítají, to je jasné. Vím o čem mluvím, mám dost čerstvou zkušenost. Vnutili mi víc peněz, než jsem původně chtěl, ale mám ve smlouvě bodík, že 30% nemusím bez sankcí dočerpat. Alespoň mám rezervu. A nakonec jsem za to i rád. Jinak do dvou mio by jste se mohla vejít, ale budete muset hodně přemýšlet při nákupech materiálů a postupu stavby. P.S. a do garáže bych chodil venkem a tu místnost 6 udělal jako techickou, ale aspoň se sprcháčem a umyvadlem. Přesně jak píše zeneva, stáří, úraz. Ta spodní ložnice jde vždycky dodělat příčkou v obýváku. Jen mít správně připravenou elektriku pro světla.
Odpovědět
@petros4 Nakonec jsem našla typově hodně podobný dům od gservisu, ktery právě to, co píšete, má.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?