Stavební dozor u domu na klíč

Dobrý den. Je vhodné dávat peníze za stavební dozor vždy? Naše situace: Menší firma, která staví asi 20 domů ročně. Dva majitelé s praxí 30let. Recenze na internetu jen pozitivní. I konkurenční firma mi řekla, že se znají, a že jsou dobří. Majitelé sami nabízejí kontrolu staveb jako doplňkovou službu. Dům bude komplet na klíč. Vždycky tady je nějaké riziko, že dělník něco pokazí, majitel firmy bude vytížený a nebude mít čas. Přijde mi zbytečné dávat v tomto případě peníze za plnohodnotný dozor. Co byste dělali vy? Měli jste někdo dřevostavbu na klíč bez dozoru? Nebo si volali dozor jen v nějakých kritických fázích stavby? Já sám nejsem schopen poznat technické chyby konstrukce apod. Díky.
Odpovědět
Ano, je to vhodné. Pokud firmě věříte, má dobré reference, praxi atd., nemusíte si platit dozor celkově, ale minimálně na jednorázové kontroly v důležité momenty bych si ho sjednal (zvlášť u dřevostavby, která toho z mého pohledu neodpustí tolik jako cihla). Kontrola stavby ze strany realizační firmy je sice pěkná, ale pochybuji že by člověk placený stavební firmou hájil Vaše zájmy na úkor zájmů firmy. A pokud plánujete dřevostavbu, doporučuji mrknout na ,,Dřevostavby s Pavlem Šimkem" na youtube (doufám, že toto nebude bráno jako nějaká reklama a neporušuji pravidla). Dřevostavbu nemám, ani bych ji nechtěl, ale jeho kanál mám sjetý (nějak mě ten formát a obsah baví) a myslím, že alespoň budete vědět o čem je řeč a ty typické průsery, které se řeší snad v každém videu, budete schopen odkontrolovat taky.
Odpovědět
@peju už jsem pár videí viděl a mám v plánu kouknout i na další. Je mi jasné, že pokud se stane na stavbě problém, který by stál peníze, tak jedině nezávislý stavební dozor, vykoná plně svou funkci. Jen moc nevím, kdy jsou ty správné fáze stavby, kdy přizvat dozor.
Odpovědět
Mame dobrou stavebni firmu a stejne si platime dozor. Jsem klidnejsi a mam dalsiho cloveka se kterym muzu vse konzultovat. Byly to dobre investovane penize a v ramci domu se jedna o zanedbatelnou castku. Urcite bych stavebni dozor brala znovu.
Odpovědět
No, asi takhle 🙂 máme stavbu na klíč s firmou podobného popisu, jako je ta vaše. A kdybychom neměli plnohodnotný dozor, tak ten dům teď vypadá úplně jinak... Zkazili dost zásadních věcí a některé věci zkazili i přesto, že je na to dozor den předem upozorňoval, ať si dají pozor. Dozor se vyplatí vždy.
Odpovědět
@jose10r Nedovedu si představit stavět bez dozoru. Jak nad lidmi někdo nestojí, tak to prostě můžou flákat. Někdy i neúmyslně, prostě se něco pokazí. Někdy je to jen - lenost to opravit. Hodně jsme se napálili při rekonstrukci a teď už fakt nikomu nevěřím a všechno chci mít pohlídané (prováděcí projekt, dozor).
Odpovědět
Profilova fotka
stavební dozor byla ta nejlepší investice. A to jsme taky stavěli s prověřenou firmou. I tak jim něco uteklo a dozor to zachytil. Navíc my se ve stavění nevyznáme, takže nám klidně mohli namlkuvit cokoliv.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?