Bydlíte někdo nebo stavíte v nové zástavbě v Pohořelicích?

Profilova fotka
Hledám sousedy :-) My teprve budeme stavět, snad kopneme letos. Jak se vám v Pohořelicích žije? Jste spokojení? Nelitujete? Nám se moc líbí ta nová lokalita a dostupnost do Brna (kvůli práci), ale Pohořelice jako takové mi nepřijdou nic moc. A taky je to kolem taková placka.... Jak vy?
Odpovědět
ahoj, my ted kupujeme pozemek v lokalite Polni. Bydlis tam? Jsi spokojena?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
Chci se zeptat zdali zde je jeste nekdo z Pohorelic ? Prave kupujeme pozemek v teto lokalite
Odpovědět
@creams Ahoj, my zrovna zadame o stavebni povoleni....
Odpovědět
Profilova fotka
@kecupek1 My právě koupili pozemek a se stavbou nyní moc spěchat nebudeme - v jaké části jste koupili ? My máme pozemek č.73
Odpovědět
My mame 85 tak to budem skoro sousedi 😀
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 8 měsících
Profilova fotka
My tu bydlime cca měsíc a zatím jsem nadsena. Do mesta blizko ( ikdyz bez auta nemam sanci) ale porad lepsi jak v Brne. Lide jsou tu velmi mili a hodni. Trosku me mrzi, ze developer nam sdelil, ze posledni etapa bude za 6-7 let coz uz ted vim, ze neni pravda nebot jsou dalsi pozemky na prodej. To jsme si tu toho klidu moc neuzili :) Skoda je, ze tu zatim vubec nikoho neznam :-(
Odpovědět
@hrozinka Ahoj, tak my se budeme cca za mesic stehovat. Vy bydlite uplne na konci jak ted budou prodavat ty dalsi pozemky? baraku se tam ted stavi moc, takze toho klidu asi stejne moc nebude a aspon to bude za rok hotove a uz by pak nemeli nic delat. Nevis co se bagruje tam za betonarkou? je tam vybagrovana obrovska plocha a mam trochu strach co z toho bude...
Odpovědět
Profilova fotka
@kecupek1 jj jsme ten posledni dum v poli :) teda zatim. Byli jsme se tam podivat, ale vubec netusim co to bude. Ptala jsem se i po meste, ale nikdo nevi. Pry byl zamer nekde udelat jeste lidl, billu nebo tak ale nevim zda by to tady vzadu bylo vhodne. Mne by spis pomohlo lepsi napojeni na Znojemskou. Projizdet cely satelit je hruza. Nez jsem se naucila kudy, byla to legrace ty jednosmerky tady jsou horsi jak origami :-D
Odpovědět
@hrozinka tojo, ale treba bude lepsi napojeni pri te nove etape, jinak si nedovedu predstavit kudy ty lidi budou jezdit...a u vaseho baraku by bylo hodne rusno chystam se zrovna na urad podat zadost o uzivani domu, tak se chci zeptat co se tam stavi jsem obdivoval jak rychle jste meli ty tereni upravy pred barakem, dlazbu a tak to by se mi taky libilo ...nas to teprve ceka, ale nemuzu sehnat lidi co by to udelali za rozumny peniz to bahno kdyz prsi je jinak hruza
Odpovědět
Profilova fotka
@kecupek1 dekujem. Celkove byl dum rychle postaven zacali jsme v dubnu a 6.10 jsme se stehovali. Kdyz kouknu okolo nas budem snad jedni z mala se zdenym domem. Je to tu sama drevostavba. Nam to delala firma co stavela dum takze to slo rychle. Jeste nas ceka rozvest ty kopce hliny ze zahrady a plot. Ale to uz asi udelame az na jare. Jee tak pokud se Vam podari neco zjistit, dejte prosim vedet. Byla jsem ted resit trvaly pobyt a nenapadlo me se zeptat.
Odpovědět
@hrozinka taky mame drevostavbu... hromady hliny mam taky, v prosinci nam budou delat plot tak to rozvezu asi az na jare. Na to, co se tam na poli bagruje, jsem se teda zapomnel vcera zeptat ale 28. kolaudujeme, tak se snad nezapomenu zeptat ... jinak ted resim internet...twistnet porad nedokoncil pripravu opticke site tak nevim jak to vyresit. nabizi docasne zridit wifi pripojeni ale kvuli tomu tahat neco na strechu se me taky nechce...jak mate vyreseno ? diky
Odpovědět
Profilova fotka
Ja proti drevostavbam nic neman jen me zarazilo kolik jich tu ted roste :) V pondeli pole v nedeli dum se zahradou :) My mame internet od T-mobile 50Mb/s za 499,- a zatim dobry. Tv mame resenou antenou. Koupili jsme nejakou v elektrowordu na doporuceni a stala za prd. Tak nam elekrikar poradil a koupil jinou a luxus mame asi 20 programu :)
Odpovědět
Článek se načítá
ahoj, tak mame zkolaudovano a pri te prilezitosti jsem zjistil, ze v arealu betonarky roste nejaka nova hala na vyrobu stolu a ta velka vybagrovana dira vedle je nastesti jen misto, kde brali hlinu pro protipovodnove opatreni , ktere delaj kolem reky...pak by to prej meli zasypat. Jinak je prej nejak vyhledove planovane dalsi napojeni na hlavni silnici nekde v rohu jak jste s vyuzitim cesty k betonarce ...
Odpovědět
Profilova fotka
@kecupek1 ahoj tak to gratuluji :) ja si byla pro novou obcanku tak jsem sectake ptala. O hline vim, ale o nove hale ne. Nove napojeni by bylo supr. To tady vazne chybi.
Odpovědět
V Poho bydlíme 11 let na konci 2. etapy nové zástavby a bohužel bydlíme stále na staveništi. Naštěstí jsme pozemek kupovali od města, tak za jiné peníze, ale... - Vámi uváděnou komunikaci, která by měla lokalitě odlehčit, slibuje město i developer již 5 let a stále nic - nikdo nemá zájem o to, aby byla lokalita dostavěna rychle, vedle nás se staví již 4 rok, nejhlučnější práce dělají zásadně v 7 ráno a to i o víkendech, letos začala další stavba, Ani vzrostlá zahrada nám nedělá radost, protože si neužijeme klidu. - nikdo z města nekontroluje čistotu silnic, takže prašnost je extrémní - sami to poznáte, až bude sucho a větrno (větrno je to téměř pořád) - jestli nemáte 2 auta, tak je problém, což poznáte až budete mít děti a ty kroužky - z manželky je v podstatě taxikář a to nejsme tak daleko jako vy - v Poho toho moc nenaprší, tak bez studny bude Vaše zahrada jak poušť, ale když naopak prší, hlína se neskutečně maže a lepí (ale to není chyba developera ani města). Bohužel studen přibývá a původní studny jsou už na suchu... - v létě tu celkem často cvičí armádní vrtulníky vzlety a útočné obraty, taky super zážitek - občas tu smrdí kafilérie a slepičárna, ale už se to dost zlepšilo, je to opravdu tak 5x do roka - výhoda byla, že si děti hráli na silnici, ale se zahájením výstavby 3. a 4. etapy to přestalo být bezpečné, A od města slibovaná rezidenční zóna se také nekoná (prý až se vše dostaví, takže nikdy). Instalovali jen jednosměrky a 30, což nikdo stejně nedodržuje. Na naší křižovatce jen čekám, kdy to bouchne, lidi neví o přednostech zprava a ještě se potom hádají, kdo byl na hlavní. Dokud mi nesrazí děcko, je to pro mě úsměvné, A náklaďáky na stavby jezdí jak prasata a to nejen stylem jízdy. Ale je pravda, že v noci je tu krásně... Takže tak se žije v Pohořelicích
Odpovědět
Profilova fotka
Založila jsem tuto diskusi a po letech jí znova čtu. Hned na podzim 2015 jsme změnili plány a přestěhovali se na druhý konec republiky. Pozemek stále máme a zvažujeme prodej.
Odpovědět
Profilova fotka
@jessika tak to vám upřímně sdělují, že jste teď docela bohatá :-D cena pozemku se tu vyšplhala úplně neskutečně. A kde ten pozemek máte?
Odpovědět
Profilova fotka
@hrozinka Zhodnocení neuvěřitelné. Máme ho 3 roky, kupovali jsme ho za 1650 Kč/m2. Je v ulici U Větrolamu. Prodávat můžeme za 2 roky, jinak bychom platili daň z příjmu.
Odpovědět
Ahoj, koncem roku bychom měli začít stavět ve 4. etapě. Budu ráda, když byste mi doporučili nějaké firmy na natažení IS po pozemku, položení zámkovky, truhláře, oplocení .. a vlastně kdokoliv, kdo vás napadne :-) A ještě jeden dotaz - jak máte vyřešenou nádrž na dešťovku a je potřeba mít i vsakovačku? Díky za info
Odpovědět
ahoj, s firmama je problem nikdo nema cas. doporucuju co nejdrive domluvit. My to meli na klic...vsakovani je povinnost i bez nadrze. doporucuju zajit na SU, pan Bravenec rad dela problemy tak aby jsi nebyla prekvapena...ktery pozemek je vas?
Odpovědět
@kecupek1 Vim, proto se ptam - potrebovat budeme jen site a nadrz, na zbytek nebudeme spechat. Na SU se chystam :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@annaliesa já moc neporadím. My měli stavební firmu, která nám dělala vše včetně dlažby. Plot zatím nemáme - právě manžel řeší firmy. Přípojku plynu jsme řešili přes developera - zaplatili jsme si a oni to řešili za nás - bylo nás více. My jsme poslední dům v ulici za námi už je jen pole :) všimla jsem si, že přišli jaro a máme tu denně plno lidu na zkouknuti pozemku :) Pan Bravenec je jedna kapitola - manžel navrhl 6 domů než nám jej pán schválil :-N díky bohu, že mám projektanta jinak bych jen za projekt platila majlant. Nepočítám, že jsme chtěli rovnou střechu, kterou nam nedovolil ]-( Přeji hodně štěstí :) A už víte, kdy začnou stavět cestu?
Odpovědět
@hrozinka co vim, tak by koncem dubna meli dostat stavebni povoleni a pak hned zacit kopat. Taky bych zkusila, jestli by nam developer nevybagroval aspon diry na trubky.. Ted bychom meli byt v poli posledni my :-D taky jsme se byli podivat, ale to uz jsme pozemek meli koupeny :-D Za panem Bravencem jdu ve stredu, ocekavam to na prvni dobrou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@annaliesa tak to přeji hodně štěstí. Manžel s posledním projektem schválně vlezl do jiných dveří :D a prošlo to
Odpovědět
@hrozinka Dobre vedet :-D
Odpovědět
ja jsem si taky myslel ze to bude na prvni dobrou...on proste rekl ze se mu to nelibi tak jsme to museli predelat jinak jsme museli dodrzet vsechny podminky z regulacniho planu a nakonec vic jak polovina domu to stejne nesplnuje
Odpovědět
@kecupek1 je to "polovina domu" jako vašeho nebo "polovina domů" jako všech? @annaliesa My jsme to taky dostali napoprvé, stačí dodržet regulativy. Z místních firem kde můžu dát vynikající referenci: - Okna a žaluzie - http://www.oknium.cz/ - Vrata - http://vratakriz.cz/ - Všechno ostatní - http://www.zajic-zborovsky.cz/
Odpovědět
@kecupek1 Taky bychom regulativy, zrovna na nas pozemek tam byl mimo nas plan jen sklon strechy, to jsme upravili, ulicni caru a jinak klasika. Ale nektery pozemky to maji docela omezujici, na druhou stranu to kazdy vedel uz pred koupi. @z_1_z Diky moc za tipy
Odpovědět
@z_1_z myslel jsem to tak, ze my jsme museli splnit vsechno ale kdyz si projdu domy co tu uz stoji tak min. polovina to nesplnuje...napr. sklon strechy. Me je to celkem jedno, jen jsem premyslel jak to udelali kdyz nam by to neproslo...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 9 měsících
Dobrý den, pokud hledáte nové sousedy z dané lokality v Pohořelicích, tak zkuste tuto FB skupinu https://www.facebook.com/novepohorelice/
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?