Jak moc hlasití můžeme být, abychom nerušili sousedy?

Zobraz úvodní příspěvek
Zdravím služebně starší a zkušenější :-) ! Chystáme se nastěhovat do zděného baráku o osmnácti bytech, šest bytů náš vstup. Jsme v prvním patře, takže naštěstí odpadá starost o to, jestli budeme či nebudeme dupat, ale i tak máme hrůzu z toho, že budeme rušit sousedy. Oba jsme vyrostli v rodinném domě, velká zahrada a tak, takže hluk jsme nikdy neřešili. Nad náma i vedle nás bydlí starší lidi. Se sousedkou vedle máme společnou jen jednu stěnu a navíc bude celá "zaskříňovaná", takže z toho moc strach nemám. Je to čupr babča a i když ještě nebydlíme, už ji bereme skoro jako vlastní. Ale nad náma bydlí starší manželé, maximálně konzervativní, pán přes osmdesát, řekla bych až podivíni, nikoho nepustí přes práh. Už byl jeden problém, když se dělaly stupačky, nechtěli pustit řemeslníky do bytu, ale nějak jsme to zvládli; když ale něco děláme (rekonstruujeme), po šesté hodině už na nás klepou smetákem apod. A tak mám hrůzu, co bude, až začneme v bytě opravdu bydlet. Jsme dost temperamentní, mám výrazný hlas.. Budeme si vůbec moct pustit hudbu? Co je ještě OK, co už je moc nahlas? No a třeba v noci, když je uplné ticho.. ? Díky moc všem, kteří se podělíte o zkušenosti. Lucka
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
@efe každý má nějaké možnosti a je to o tom, říct to lidem okolo. Já bych se neřídila tím, co tu pár lidí napíše na střeše.
Odpovědět
Profilova fotka
@chris_n to nechapu :) cim se nemame ridit? Mn to oznameni na chodbe plu obejit nejblizsi sousedy prijde vic nez dostatecny. Z vlastnich zkusenosti ve dvou panelacich, nikdo takovou slusnost nemel :)
Odpovědět
Profilova fotka
@efe psala jsi, že nevíš kdy budete rekonstruovat vy..... a to jako reakci na výše řečené. tak jsem odpovídala, že nemá smysl řídit se tím , co kdo naplkal tady. určitě suhlasim. vym resenim.o
Odpovědět
@popinka007 proč by mělo vadit pečení v noci? naláduju chleba do pece a běžně ho peču tak, aby byl na ráno hotový
Odpovědět
Prosím vás to myslíte vážne s tým sexom? Myslím si, že majú dosť svojích starostí ako sledovať kedy máte sex. Tak sa trochu stíšte a nebudete mať z toho traumu. 8-( Je mi normálne zle z toho čo si o nich myslíš. Ja som bývala 5 rokov v bytovke kde bývalo veľa důchodcov a boli to samý hodní lide!!!!!! Skor som mala problém s mladými! čo sa týka bývania v byte, fakt nerozumiem tejto téme, veď je normálne, že treba všetko s mierou a keď vieš, že sa to všetko ozýva, chovaš sa podla toho.
Odpovědět
@bayt No, chyba v metrixu, měla jsem na mysli samozřejmě přípravu v robotu, ne samotný akt konaný v troubě :-) . @womenne To pozor, womenne, s důchodci já problém nemám, naopak, bez dlouhého rozepisování, můj vztah k nim je nadstandardní (rozumím si s většinou mnohem víc než s kýmkoli jiným). Myslím, že jsem i psala, že babča odvedle je fakt skvělá. Jen mě prostě žere představa, že někdo musí poslouchat náš sex. Ale ptala jsem se spíš obecně, tohle mě pak napadlo mezi řečí. A to že důchodci mají dost svých starostí? Nesouhlasím. Jsou sami doma, moc toho nepotřebují, a přirozeně je zajímá veškeré dění kolem. A výjimky - ty přece potvrzují pravidlo. A že nerozumíš tématu: to co je pro Tebe normální, pro mě jako člověka z velkého rodinného domu, kde nikdy nikdo hluk nemusel řešit, není tak jasné. Nevím, nakolik se co ozývá, takže nevím, co je ještě OK a co už ne. Nevím, co a jak je kde slyšet. My neslyšíme vůbec nic, protože kolem bydlí jen důchodci, což jsou lidé tiší. A nechci být otrokem ticha - což zatím jsem, neustále upozorňuju všechny hlučné návštěvníky :-D (rodiče, přátelé - všichni z dědiny =-) ), že jsme na bytě a nemůžou se chovat tak, jak doma. Zvlášť tchán, toho je všude plno a k*rvy jen lítají... Děkuji všem, které jste pro mě měly radu, jako naprostému tydýtovi v těchhle věcech mi to opravdu pomohlo 8-) 8-) . Hlavně uklidnilo. Ještě jsem se o tom teď bavila s kamarádkou, a ta je totálně free, počítá s tím, že je něco slyšet, ale mimo noční klid to nijak neřeší. Je na bytě asi půl roku, ale s přítelem, který tam vyrůstal, tak ten že ji zezačátku upozorňoval, že "tohle" už je moc, třeba hlasitý smích a tak. Tak nějak jsem dospěla k závěru, podivíni nepodivíni, v okamžiku, kdy se nastěhujeme, zajdu za nimi s prosbou, aby nám řekli, kdyby jsme byli moc hlasití nebo je jakkoli rušili, že prostě nevíme, co můžeme a nemůžeme. Jde mi o to, aby když už se to stane, šli za mnou a ne mezi místní drbny... :-x . Ještě jednou díky moc, jsem ráda, že jste pomohly!! Hezký začátek týdne. P.
Odpovědět
@popinka007 nie nerozumiem i tak. Sama som 22 rokov žila na dedine a v rodinnom dome.
Odpovědět
@womenne A když ses stěhovala na byt, neřešilas, jestli nebudeš sousedy rušit?
Odpovědět
@womenne proč kamenuješ někoho, kdo se snaží být ohleduplný. je to vzácná výjimka a já si toho vážím, že se někdo ohlíží na druhé.
Odpovědět
@popinka007 Já bych to řešila přesně tak, jak píšeš v posledním odstavci dnešního příspěvku z 12:04. Pokud si nejseš jistá svým "chováním", upozorni na to sousedy, vysvětli jim, že jsi nikdy v paneláku prostě nebydlela a kdyby měli s něčím problém, že ti musí říct. Sex bych vůbec neřešila - předpokládám, že nejsi žádná nymfomanka, která to musí dělat několikrát za den... :-D Myslím, že je to správný přístup. Každý jsme jiní.... My jednou měli nad námi sousedku, co měla dítě ve školním věku zhruba na prvním stupni, dítě dostalo flétnu a pískalo na ni už několik dní vkuse a už mi to začalo být nepříjemné. Šla jsem za ní, slušně ji poprosila o to, jestli by dítě nemohlo hrát na tu flétnu třeba jen hodinu denně. A ona úplně vpohodě... ještě mi poděkovala, že nevěděla, že to jde tak slyšet a že to samozřejmě napraví. Od té doby byl klid.
Odpovědět
@popinka007 promiň ale ne. Vůbec mi to nenapadlo, prečo aj? ja neviem prečo mi príde táto téma tak zvláštna, asi to bolo hneď vo mne, že som si nemusela zistovať ako sa mám v byte chovať. bude to tým, že mám deti neviem. @flakac kamenujem? to snaď nie :-D len mi príde zvláštne, že tu vyťahuje sex. To jej máme akože radiť ako potichu vzdychať? Toto ma najviac zarazilo, je snaď normálne, že sexuje tak aby to neobťažovalo ostatných. Naprosto chápem že na najdu výnimky. tiež sme to mali.
Odpovědět
@popinka007 myslim, ze to az moc resis. Co panelak, to jini lide. Muzes narazit na lidi, co jsou ok a pokud od 22 nevrtas, nic se nedeje. A pak jsou taci, co kdyz i pres den vrtas do zdi se stezuji, ze nemaji klid, kdyz jsme rekonstruovali u mamci na nas sousedka poslala policie, ze bourame nosnou zed a zda mame stavebni povoleni (nic takoveho, mamka ma cihly spojene betonem a nesla udelat dira priklepem, tak jsme pouzili vetsi vrtacku). Dodrzuj to, co mate v stanovach (hlavne nocni a vikendovy klid) a zbytek je mi lito. Kdo chce mit klid, at nebydli v panelaku (i tak ten klid neni zaruceny). A duchodci chteji klid porad. Urcite, brat trochu ohled ano, ale aby sis kvuli nim ani nezapla na vecerni zpravy, no nevim, jak dloho bych to ja (nebo oni) vydrzeli
Odpovědět
Článek se načítá
@womenne Tobě to sexování vážně leží v žaludku :-D . Nevím jak u Vás, ale nemyslím, že by člověk musel nutně - cituji - "vzdychat", aby bylo slyšet, že se sexuje. Ale možná to vážně moc řeším a (nejen tyhle) zvukové kulisy vůbec nejsou tak slyšet, jak si myslím. V pohodě, každý je jiný, Tys to hold neřešila, já jo.. no, svět se z toho nezboří, jen jsem ze sebe hold udělala tydýta, že nevím něco tak jasného, přirozeného. Přežila jsem horší ostudy, přežiju i tuhle x-) . @alcar Waau, no flétničku miluju, a i když si myslím, že nehraju až tak strašně, v životě by mě nenapadlo hrát v bytě, protože i z baráku to vždycky bylo slyšet na celou ulici :-D . Ale to je asi tím, že jsem na bytě fakt nežila, bo jak by k tomu přišly dětičky z paneláku, že by nemohly nikdy na nic hrát.... každá mince má evidentně dvě strany ;-) . Asi se prostě uvidí až přijde praxe. Určitě se pochlubím, jaké vztahy si vybudujeme, ať už to dopadne jakkoli :-) .
Odpovědět
@popinka007 já? veď vy to tu riešite, ja ti len odpovedám na tvoje dotazy :-P Fakt to nerieš, snaď máš v sebe senzor ktorý ti zabliká že ste hlasitý a máte sa stíšiť. Mám 2 deti a za 5 rokov nebol za mnou absolutne nikto že sme hlasný. Viem, ako by mne vadilo keby ma niekto vyrušoval, tak som sa snažila aby som nikoho nerušila ja. O tom by bývanie v byte malo byť, ale žial často nebýva. Príjemne bývanie :-)
Odpovědět
@womenne Díky :))
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
@lendy1 prosím tě a když jsi těm sousedům napsala slušně vzkaz ohledně hluku při sexu, co jsi jim zhruba napsala? To jsou takové dost choulostivé věci :-( Já mám stejný problém se sousedy a dvakrát na ně klepala. Na chvíli přestali. Ale jen na chvíli. Ten chlap snad chce aby byl při tom slyšet ]-( :-( . Kašlou na mě i na dítě, které to jejich vzdychání slyší.. On se vrací pozdě z práce a dost do noci hlasitě mluví a pak .... Myslím, že tady slušnost nepomůže. Vyhazují cig. a plechovky od piv z oken. Zřejmě nižší level. Vím, že do 22.00 hod. můžou. Vadí mi když je jsou rány při sexu a jeho řvaní slyšet i v noci třeba v v jednu. Jenže to má desetiminutovku :-N, takže i kdybych zavolala policii, tak než přijedou je ticho. To prostě bohužel nevychytám... :-( . Tak by mě zajímalo, co jsi jim napsala :-) U těch mých sousedů to vypadá, že by pomohl jedině nějaký ramenáč, který by chlapce upozornil na rušení nočního klidu, jinak mu "ustřihne pérka", ale takového bohužel nemám k dispozici :-( :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@druk je to už pár let, ale napsala jsem jim vše na rovinu po pravdě, nejsem člověk, co by kličkoval a naznačoval. Napsala jsem jim, že bych je chtěla požádat, aby si odsunuli postel ode zdi kvůli ranám, které vydává, když provozují sex a že by bylo i fajn, kdyby své projevy po 22.hodině mírnili, neboť ostatní lidé v domě se chtějí v noci vyspat. Druhý den byl už klid a největší klid pak nastal, když chlap vyměnil partnerku. Ale je fakt, že chlápek je ředitel velkého OC u nás ve městě, takže byl inteligentní, chápající a asi o tom vůbec netušil, jaký dělají "bordel" při sexu. Nějací íqáči s těmi je to těžký, ty budou dělat naschvály a neuděláš nic :-( Kdyby mě i v jednu probudili, tak bych tam okamžitě vlítla i v pyžamu, pěkně jim to překazila a vysvětlila :-D
Odpovědět
ahoj všem, my koupili byt ve starší bytovce a starší je i zbytek osazenstva, věkový průměr je kolem 80. Než jsme začali, upekla jsem koláčky, oběhla sousedy, omluvila se, že bude hluk a bordel, aby s námi měli trpělivost, každý dostal buchtu a tím to považuji za vyřízené a z naší strany max. slušné. Stejně tak začínáme ráno po 7, končíme zas kolem max 8. A zatím, musím zaklepat- žádný problém. Tak držím palce všem! ;-) ... a ten sex:-D no i kdyby byl někdo natolik všímavý a měl potřebu svá zjištění z toho, že spolu sousedé spí šířit dál, absolutně by mě to nervy nedrásalo - proč taky?, Myslím, že je to normální a když důchodci zavzpomínaj, určitě nějaký podobný zážitek objeví ve vzpomínkách taky... tak hodně zdaru ve všech aktivitách :-D
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Dobrý den, chtěl bych oživit diskuzi o hluku v bytě. Chtěl bych se zeptat, jak moc dodržujete noční klid? Respektive co je podle vás hluk? Bydlíme v panelákovém bytě a máme sousedku jednu paní, která bydlí za tenkou zdí v 1+1. Navíc ta zeď na naší chodbě, kde poměrně nic není - jen zdi a dveře, dvě skříně, ale nic co by pohltilo hluk (snad jen kromě vaty v podhledech). Všechno se jí tedy v bytě ozývá. Problém je v tom, že když nastane noční klid, tedy v deset hodin, nemůžeme na chodbě ani promluvit. Nemůžeme se osprchovat, protože to dělá hroný kravál. Nemůžeme si vyčistit zuby, protože u toho třískáme dvířkama od zrcadla. No jednou dokonce zmínila, že máme hlučný záchod... Nikdy jsem v paneláku nebydlel, a tak se ptám. Je to opravdu normální, že po desáté hodině nemůžeme ani promluvit? Navrhoval jsem jí, že bych stěnu odhlučnil, ale sám to platit nebudu a na rozdělení nákladu nepřisoupila... ------------------------------------------------------------------------------ Nakonec doplním svojí zkušenost s rekonstrukcí a hlukem: Nastěhovali jsme se do paneláku. Proběhla komplet rekonstrukce a trvalo nám to skoro rok, ale až na jednu sousedku proběhlo vše v pořádku a nikdo další si nestěžoval. Pracovali jsme vždy v hodiny, které jsou napsané v domovním řádě (a odpovídají místní vyhlášce). Tedy od osmi do šesti přes týden a od devídi do pěti v sobotu. V neděli vůbec. Tak jak bylo na vývěsce, takže si ani nikdo stěžovat nemohl. Jediný kdo měl pořát problémy byla jedina sousedka - za tenkou zdí v chodbě. Nejprve si stěžovala, že děláme hluk po šesté. Ale po šesté už jsme nikdy nedělali hlučné věci - maximálně složit Ikea skřínku, domalovat pokoj, poklidit po praci... To jsme se ještě dohodli, že noční klid je od desíti, takže skončíme nejpozději v osm. Zbytek rekonstrukce tedy proběhl poměrně v klidu.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý den.Můj obývací pokoj sousedí se sousedovou chodbou,kde mají vestavěné skříně.Stěna je asi 5 cm silná,takže slyším samé bouchání dveří a pak hovor,dupot apod. z jejich bytu.Když jsem to sousedovi/protivný ,nezdravící/ řekl o tom hluku,aby si dali izolaci,tak div mě nenapadl fyzicky a řval jak blázen.Tak radši jsem ticho,on tu bydlí kolem dvaceti let a může si to asi "dovolit".Nade mnou se přistěhovala ženská,která skončila se zaměstnáním a začala pracovat doma.Prý plovoucí podlahu nemá,jen parkety.Ale slyším vše tak hlasitě,že jsem z toho na nervy.Jako by tahala nábytek po podlaze to vrzání a pak bouchání.Když jsem si za ní šel stěžovat na hluk,tak začala řvát na celou chodbu paneláku,že ji dělám u dveří bordel a kdovíco.Dnes jsem zase šel k jejímu bytu/sobota/ měla tam od rána rámus a než jsem šáhl na dveře ,tak je prudce otevřela.Připadal jsem si i ji jako bych tam šel něco nekalého provádět /tak jsem si tak připadal/a začala zase řvát,no hrůza.Hned si šla stěžovat/už poněkolikáté/ k domovnici.Tak sháním firmu/Karviná/ která dělá akustické izolace bytu.Neví někdo o nějaké? Děkuji
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?