Ochranné pásmo u chemického postřiku pole

Dobry den, stavime domecek , pozemek jsme pred dvema lety osazeli thujema. Krasne se ujaly. Chodim je pravidelne zalevat- jsem na materske ( na pozemku mame studnu). Letos osazel mistni zemedelec pole kukurici tesne u naseho plotu( cca 30 cm od plotu ). Pravidelne provadel postrik, ktery bohuzel zasahnul i thuje, ktere nam skoro odchazeji pred ocima. Jsem z toho velmi nestastna, staly pres 12 tis, hezky se o ne staram a delaly me radost. Prosim nevite nekdo, jestli musi byt nejake ochranne pasmo hned za plotem??? Tchyne mi na mou prosbu o radu rekla: “nemela ses stehovat na vesnici”. Predem upozornuji, ze nechci delat zadne problemy, jen se slusne domluvit. Dekuji za info.
Odpovědět
Obecně ochranné pásmo nikde vyčleněné není, nicméně jednotlivé zemědělské postřiky je už mají. Musela byste však vědět, čím to pole ošetřují a teprve podle toho byste si mohla dohledat, zda dodržuje technické postupy. Ale stejně stačí, aby foukl vítr Vaším směrem a moc si nepomůžete. Zrovna před dvěma měsíci jsem viděla, jak projel postřikovač po poli a nahodil sprškou chemie půlku sousedící zahrady i s paní co tam stála. Můžete samozřejmě zkusit poprosit zemědělce, zda by postřiky mohl aplikovat dále od Vašeho pozemku, ale obávám se, že se Vám dostane stejně odpovědi jako od tchýně. Bohužel bydlení hned u pole má do idylky daleko. :-( Snad vysoký neprůhledný plot...
Odpovědět
Zaloba a domahat sa nahrady skody. To, ze vedla niekto pestuje kukuricu a pouziva chemicky postrek, neznamena, ze si moze pocinat tak ako si pocina.
Odpovědět
@deto_oesya Ano, jak píšete, on tu kukuřici nepěstuje pro dobro světa, ale pro svůj zisk. A je tedy zodpovědný za škody, které jeho podnikatelskou činností způsobí.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?