Soused - bungalov/patro - z patra vidí do pokojíčků

Tak to vypadá, že 7 m od hranice bude stát jednopatrový domek... Ale je v takovém místě, že z patra rodinného domu souseda pujde přímo vidět do pokojíčku mych dětí....vzdálenost domů bude nejspíše kolem 10 m... což je dost málo... a nedá mi spát myšlenka, že já mám bungalov a oni patro... viz foto... Takže uvažujeme jak zabránit a zda vubec to jde.... aby neviděli vše co děti dělají v pokojíčku... udělat nějakou clonu, plot, zeď která začíná přímo od rohu domu... nemáte to takto někdo? co si o tom myslíte? světové strany jsou
Odpovědět
Záclony?
Odpovědět
Profilova fotka
@marketka_m stěhování na samotu?
Odpovědět
Diazepeman ten pomůže a je levnější jak zed. :-x
Odpovědět
@katkamor jako určitě.. možná to je jenom o pocitu,,, že je někdo výše než vy... a je to o zvyku a možná ani do pokojíčku nevidí... nevím...
Odpovědět
Profilova fotka
Nějaký rychlerostoucí strom?
Odpovědět
Profilova fotka
@panlorenc taky dobrý, a ty bereš co?
Odpovědět
@marketka_m myslím, že sousedovi bude úplně ukradené co tvoje děti dělají, nebo nedělají. .. Záclony a ev žaluzie budou zcela dostačující.... Žádný plot ani stěna nepomůže, když je soused výše.
Odpovědět
@marketka_m zasaďte si tam pár stromů. Soused k Vám neuvidí a vy budete mít třeba jablka.
Odpovědět
Co ti vlastně přesně vadí? Co že uvidí? Ve dne tam nebude vidět nic, na noc si zatáhněte žaluzie. Víc bych to neřešil. Já myslím, že soused bude mít svých starostí dost, než aby koukal k vám do pokojíčku.
Odpovědět
Myslím si, že to nebude tak hrozný, navíc to okno do pokojíčku je opravdu hodně maličký. Zkuste se mrknou ve dne někomu z 10 m do okna a neuvidíte nic, jedině večer když se svítí. Soused má od nás malé okno asi 3 m a nic nevidím, jen když svítí.
Odpovědět
asi jo.... za rok mi to bude připadat normální ve dne, a v noci rolety je jasná věc :)
Odpovědět
Kde se vytratila sousedská pospolitost. To mají všichni takové sebevědomí, že jsou nejlepší a tak sousede nedělají nic jiného než jen sedí u oken a sledují. Jasně si nejlepší skvěla tak musíme všichni vědět co dělate, dej si něco na uklidnění a . Dej se do klidu a nebo si postav taky patrový dům a taky je sleduj...
Odpovědět
Článek se načítá
Boze muj lidi, co to je za divnou dobu, co kazdy resi kam uvidi. Si postavte dum na pousti a nebudete resit, ze nekdo nekde 10m uvidi. Nechapu
Odpovědět
Myslím, že to moc řešíte u nas v ulici ,,vidím,, taky sousedům do okna. Večer zatáhnu žaluzie a je to vyřešené, nedokážu si představit tak vysoký plot. To samé na sídlišti tam také lidé vidí z okna do okna. :-) . Nejdůležitější je mít dobré sousedské vztahy :-) určitě najdete rozumné řešení..
Odpovědět
Na okna existují zrcadlové fólie. ;) To mi přijde jako nejlevnější a nejideálnější řešení. ;-)
Odpovědět
@marketka_m to jako fakt? On totiz urcite soused nebude mit nic jineho.na praci jen cely dny sedet u okna a koukat vam.do baraku 🙈 ...pokud vas to tak stresuje tak si poridte tu zrcadlovou folii nebo si pred okno neco vysokeho zasadte, ale prijde mi to jako dobra paranoia teda
Odpovědět
Nedívala si se včera na Disturbii?
Odpovědět
my.mame treba okno dokonce smerem do ulice takze nam tam muze koukat kazdej kdo jde kolem 😱😀
Odpovědět
Lol, tak to dopadá, když se měšťáci stěhují na vesnici a očekávají bůh ví co. Pak přijde realita, protože zjistí, že jim na zahradě nevyvěrá mattonka, tráva je spíš žlutá než zelená, sousedi mají dokonce dva obrovité psy a zvědavě po vás pokukují.
Odpovědět
@skunkos To sedí :-) nám jde aktuálně vidět do kuchyně ze silnice, minulý týden se nás jedná paní, kterou vůbec neznáme, ptala, odkud máme lustr nad jídelním stolem :-D Lidi koukají, je to přirozené. Mi to tedy nevadí, v trenkách budu chodit pořád.
Odpovědět
@davex Přesně tak, taky otvírám dveře ve slipech, chodím po obci v zaprasených montérkách (jak dělám na zahradním domku a na zahradě), když něco nevím, zeptám se starosty, od usedlíků si půjčím stavební nářadí které nemám a tak. Asi jsem divnej.
Odpovědět
@marketka_m Popravdě jelikož zatím žiju celý život v bytech, tak jako mi nepřijde nic divného, že si lidi vidí do oken. Tak si prostě zatáhnu závěsy nebo žaluzie. Kdybych viděla někoho se zrcadlovou fólií na okně, myslela bych si, že je úchyl nebo nájemný vrah. Klidně si večer rozsvítím a chodím po bytě polonahá :D Aspoň někomu udělám hezkej den.
Odpovědět
Profilova fotka
@skunkos A hnůj smrdí a slepice od souseda, jehož rod tam žije 200 let se občas zaběhnou k vám na zahradu a shnilé hrušky vám padají na váš angličák a v sobotu v osm slyšíte traktor souseda, co jede pro dřevo :-) tohle je kouzlo vesnice a já to tam fakt miluji :-)
Odpovědět
@mojebydleni Ja to mám taky rád, skoro soused donese jabka, švestky, já donesu domácí chleba, a to na téhle vesnici bydlíme teprve 4 měsíce (ale pocházíme taky z vesnice, ale bydleli sme i v nedalekém městě). Líbí se mi ty malicherné problémy měšťáků na vesnicích.
Odpovědět
Profilova fotka
@skunkos přesně, zrovna stavíme nízkou zítku z kamenů a manžel se ptá souseda, který jde zrovna okolo" nevíš, kde seženu další kameny, ještě jich pár potřebuji" a za týden vidím souseda, jak nám nějaké vysypává na zahradu, prý si na nás vzpomněl, když jinému z vesnice uklízel s bagrem rokli :-)
Odpovědět
Hele ja bych to nepodcenoval - navrhuju zazdit okna - pro jistotu vsechny. Jedine takhle budete mit jistotu, ze nikdo nekouka... =-) Ale pozor, nezazdit i dvere - jinak se tam bude celkem blbe dostavat dovnitr (ale zase budete mit jistotu, ze tam nikdo nevidi!)
Odpovědět
Dnes je takove mnozstvi prostredku jak tohle eliminovat, ze zrovna tohle bych vubec neresil
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?