Sousedův pes utíká a je agresivní

21. zář 2018490

Dobrý den prosím o radu soudeduv pes věčně utíká k nám na pozemek je agresivní . Za tenhle měsíc už jsem byl u nich 6× aby se psem něco udělali pokaždé slibují a nic neudělají . Dneska ráno mě pes málem pokousal .
.Děkuji .

 • @balgram205  Těžká situace. Po dobrém to asi se sousedem nejde. Když budete volat dokola policajty, nikam to nepovede. Pokud je pes agresivní, nemá mezi lidmi co dělat.

 • @balgram205  pořiďte si brokovnici

 • Hodte mu pres plot čokoládu...

 • Sponzor fóra
 • @balgram205  Je sice smutný, že dotyčnému hrozilo nebezpečí, ale podle mého ten pes úplně vinen není. Neznám podrobnosti, proč utíká a taky proč se k vám dostává na pozemek o jaké jde plemeno a podobně. Pokousat vás může i yorkshire.
  Já bych šel znovu za sousedy, že pohár trpělivosti už přetekl a ať s tím už něco udělají nebo to příště pořešíte vy a pak se může stát, že o něj přijdou.
  Některé rady, co tu čtu, to jsou vážně perly 😕

 • Odhadem policie nebude nic dělat, dokud Vás nepokouše což je sice dost hrozný, ale bohužel tak to chodí. A až Vás nebo někoho pokouše, tak toho stejně moc neudělají.

  Soused evidentně nic neřeší, nesocializovaní psy jak na lidi tak na ostatní psy jsou bohužel neštěstím většiny majitelů, kteří mají pocit, jak jsou jinak hodní...

  Nevím jestli máte děti nebo ne, já osobně bych ale neriskoval, přijede Vám návštěva s dětma a bůh ví co se pak může stát. Za sousedem bych zašel naposledy se slovy, že pokud se to bude znovu opakovat už nebude, kdo by k nám utíkal, tak at si to rozmyslí zda to vyřeší on - nebo se to vyřeší samo. A potom bych to opravdu vyřešil - to zvíře za to bohužel nemůže, ale riskovat, že mi pokouše dítě nebo návštěvu to bych fakt nemohl.. Nevím kolik je sousedovi nebo co je to za člověka, ale pokud si nedá říct nemůžete přeci čekat, až se něco stane. Tak hodně zdaru.

 • problém je, že 99% tzv pejskařů, já bych je nazvala jinak, je na jakoukoliv připomínku vůči psovi okamžitě v opozici a jsou jim upírána práva. to že pes štěká a otravuje lidem kolem život to neřeší vůbec, že leze přes plot tomu se dokážou i zasmát jak je šikovnej...

  měl by tady být zákon, že jak je na tvym pozemku cizí pes a jsi v ohrožení můžeš střílet

 • @yaka
   Zdravim já děti nemám ale jezdí k nám setra s 2 letým synem .Máme s přítelkyní štěně a fenku a na ně útočí stejně jako ná nás. Pes za to asi nemůže protože sousedi mají za poslední 4 roky už 3 psa a vždycky jim buď utíkal nebo někoho pokousal.

 • At soused natahne pletivo kolem plotu. Nebo pes preskoci? At zvysi plot.
  Nechapu, ze se o psa neboji. A ze je agresivni? Spatne ho vychoval. Muj pes by na cloveka zbuhdarma nevystartoval.

 • Žádný normální vychovaný pes na lidi a psy ani neštěká, ani neútočí. Chyba je vždy v majiteli=výchově a máte pravdu, skoro žádný majitel si to nepřipouští. My i naši kamarádi taky máme psy a jsou v pohodě. Pak přijede nevychovaná čivava a je to až k smíchu jak se pes i majitelka chová🙂) Takže jak už jsem psal - poslední upozornění a pak nazdar.

 • @balgram205  Asi mě tu ukamenují, ale v případě agresivního psa, co už zaútočil, bych něčím napustila buřta a je po problému. Sama mám psa, zvířata miluju, ale rodinu bych si nevychovaným čoklem ohrozit nenechala.

 • A jak se na ten váš pozemek dostává? Přeleze plot? Podhrabe se?
  Policií jste hrozil? Byli tam už někdy?
  Rady typu brokovnice, čokoláda, otrávený buřt a vyřešit to, aby už neměl kdo utíkat, jsou fakt výborný.... 😮 Jako pokud chcete skončit na policii vy, tak prosím, ale kde to jsme?....

  Možná jste to už četl, ale je tam jasně popsaný postup pro váš případ.
  https://www.mazlickoviny.cz/clanek/pravni-poradna-co-delat-kdyz-vam-souseduv-pes-nici-vas-pozemek/

  Držím palce, ať se to vše co nejrychleji vyřeší.... legálně.

  @bayt  Veřejně nabádáte ke spáchání trestného činu týrání zvířete, za který hrozí až tři roky odnětí svobody. 😕

 • Brát to přes soud je zdlouhavý, do tý doby pes někomu na vašem pozemku ublíží a budete mít soud na krku i vy. Psa bych netrávila, ale hodila do auta a odvezla někam 100km daleko do útulku, že jsem ho našla. Za ten propálený benzín by mi to stálo 😉

 • @alikc  Dostává se dírou v plotě . Pokaždé když k nim přijdu tak mi paní řekne ať na něho vezmu klacek a on uteče. Před chvilkou jsem musel volat druhému sousedovi aby psa odehnal od baráku pryč aby přítelkyně mohla odejít z domu nechtěl jí pustit ven a málem jí pokousal .

 • @balgram205  A to nejde tu díru nějak zadělat z vaší strany?

 • @alikc  Ano, a nejen nabádám. Stát se to u nás, tak pes už nežije. Mám malý dítě a na pobíhající čokly jsem doslova alergická. Chci vidět, kdo by mi napařil tři roky, když bych zabila agresivního psa na svém pozemku.

 • Sponzor fóra
 • @yaka  pes štěkáním komunikuje, mám vychované psy a na lidi za plotem štěkají úplně běžně.
  @balgram205  tak tu díru zadělejte vy, je to nejjednodušší a nejrychlejší řešení, když máte sousedi, co to mají na salámu 😞

 • @balgram205  osobně bych se s odpovědí sousedky nespokojil a chtěl adekvátní řešení z jejich strany. Alternativou může být, aby jste nějak tu díru v plotě zadělal vy. Možná je to to nejjednodušší.
  @slabici  nápad asi dobrý, ale chtěl bych vidět, když už ho málem pokousal, jak ho chytá a dává do auta.

 • @bayt  Ono zabít v sebeobraně a plánovat otrávení s tím, že tak následně učiním jsou dvě odlišné věci.

  Tři roky jsou samozřejmě maximum. Ale s malým dítětem myslím, že i půl roku v kriminále by bylo dost na prd. A taková maminka, byť jen s podmínkou za týrání zvířat musí být taky super.....

  Mimochodem,

  "Kdo veřejně podněcuje k trestnému činu, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta. Veřejným podněcováním se zde rozumí projev, kterým pachatel zamýšlí přimět jiného ke spáchání nějakého trestného činu (ať již přečinu, zločinu nebo i zvlášť závažného zločinu). Podněcování se může stát přímo, nepřímo i skrytě. Může být určeno konkrétní osobě (osobám) i neurčitému okruhu osob. Může být šířeno i prostřednictvím sdělovacích nebo komunikačních prostředků (včetně internetu). Trestný čin je dokonán již projevem, jehož obsahem je podněcování. Nemusí dojít k tomu, že někdo jiný na základě podnícení jedná."

  V zájmu všech už tedy raději k tématu nic neříkejte.

 • Zmrzko ano - ale je trochu něco jiného, když pes štěká za plotem, kde má svoje teritorium a "hlídá" a něco jiného, když štěká na každého psa, kterého potkáte na procházce nebo vlastně kdekoliv.... Je to prostě výchovou, ničím jiným.

  alikc přesně popsal tím svým komentářem a citací to, jak to tady funguje. Prostě dokud Vás nebo Vaše děti/návštěvu ten pes nepokouše tak máte smůlu a nikdo s tím nic dělat nebude. To je supr zjištění žejo??

  Navíc i kdybyste ho zabil v sebeobraně a soused byl debil --- tak Vás požene před soud a budete muset dokazovat, že to opravdu sebeobrana byla. No jak říkám, skvělý...😞

 • @alikc  no už vidím,jak nějaký soud dá nepodmíněny trest netrestanemu člověku, který je v krajní nouzi a sejme probíhajícího agresivního čokla 😀

 • Psa nemusite hned zabijat. Odporucam si kupit vzduchovu pistol. Napr https://www.zbrane-vzduchovky.cz/vzduchove-pistole/vzduchove-pistole-crosman/crosman--1377-american-classic/
  Je to ucinnejsie ako klacek. Silu rany si sami regulujete a pes bude mat nanajvys modrinku.
  Taktiez na vlastnom pozemku si mozete sem tam hodit petardu.

 • @balgram205 přikláním se k @alikc  a ptám se, proč jste nezadělal tu díru, kterou k vám utíká?

 • Zaděláte díru, tak si pes udělá jinou. A abych pravdu řekla, trochu nerozumím té logice.. sousedovi utíká nevychovaný pes, ohrožuje okolí a okolí má učinit na svoje náklady nějaký opatření?
  Příbuzný kdysi takhle jedním kopnutím v parku psa přizabil, běžel totiž s pěnou u huby proti jeho dítěti. A světe div se, výtku od policie dostal majitel psa a ne příbuzný 😉 Pes za to samozřejmě nemůže, ale přece si nenechám šlapat po hlavě proto, že je majitel idiot

 • @alikc  Jejda, to mi v dobré víře radíte, nebo snad vyhrožujete? Jako zbroják nemám a šermovat se zbraní na veřejnosti je fakt trochu na hraně. Tudíž podle mě buřt to jistí a nikdo na nic nepřijde. Jo, víte kolik nevychovaných bestií takhle u nás na vesnici nějakej buřt odpravil? Byste se divil.

 • @petraxname  Mluvil jsem snad o krajní nouzi?

  @slabici  No tak až se to stane u vás doma, tak si tam tu díru klidně nechte. Já bych ji v rámci ochrany vlastního zdraví a zdraví rodiny teda zadělal. Rozhodně bych se nenechal kvůli pár korunám sežrat, když je majitel psa blbec. Zámek na dveře jsem si taky koupil sám, a není moje vina, že nezamčenými dveřmi chodí zloději.

  @bayt  Ano to vám v dobré víře radím. A ne, nedivil bych se, lidé jsou zlí.

  Tím v této diskuzi končím. Zase jsem se jen utvrdil v tom, že čím víc poznávám lidi, tím víc miluju zvířata.

 • Krajní nouze je dost ošemetný pojem a určitě to není situace kdy Vám pes běhá po pozemku.Na dost psů platil jednoduchý fígl, naplnit stříkací pistoli (nebo rozprašovač) silným parfémem a stříknout to na něj.Většinou ten zápach nesnesou a když pak postříkáte okolí díry v plotě taktéž, mohlo by to zabrat.

 • Misto pindani na internetu mohla být ta díra zadelana..

 • Sousedy si nevybereme, bohužel ne všechno jde řešit logicky a racionálně. Moudřejší ustoupí, udělal bych vstřícný krok a tu díru v plotě kudy pes leze na můj pozemek bych prostě opravil na moje náklady a neremcal. Věřím, že to problém vyřeší. Pokud ne zkusil bych ty petardy, airsoft/vzduchovku, to ho odradí.

 • @balgram205  ať už učiníte jakékoliv kroky, pro vlastní bezpečnost si kupte něco takového https://www.spokojenypes.cz/anti-hund-obranny-sprej-50-ml/ a neváhejte to použít. Desenský radí, že stačí mít i dlaň plnou štěrku, písku a hodit to psovi do očí a čenichu, že je to prý zastaví.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?