Králův Dvůr Levín nebo Počaply, která část je lepší?

Profilova fotka
Dobrý den, zvažujeme koupit dům v Králově dvoře, líbí se nám dva, jeden na Levínském vršku a druhý v Počaplech. Oboje novostavby, jeden dřevostavba, druhý zděný. Momentálně bydlíme v Praze, ale vzhledem k tomu, že pocházíme z Brna, tak to tu vůbec neznáme, můžete mi někdo poradit, která část Králova Dvora je lepší, máme dvě malé děti (2 roky a 2 měsíce), tak i s ohledem na ně, tzn školky, školy, kroužky apod. Díky moc
Odpovědět
Profilova fotka
@baryskaa Ahoj, my bydlíme v Počaplech, kamarádi na Levínském vršku. Obojí má svoje. U nás je klid, ale jsme v údolí. Kamarádi tam mají soukromou školku s hřištěm, ale zase z jedné strany hluk z dálnice a z druhé hluk ze staré Plzeňské (ten je teda občas slyšet i k nám do údolí). V Počaplech je ZŠ i MŠ, na Levíně vím jen o té soukromé. Kdyby tě ještě něco zajímalo, klidně napiš ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Taky bydlim v Pocaplech a parada:-))
Odpovědět
Profilova fotka
Diky moc, dívali jsme se v Královském údolí nebo nějak tak se to jmenovalo, je to tam samá novostavba a hned za tím už je cedule Trubín. Tak právě jestli tam není všude daleko a taky jak je to s dopravou do Prahy, autem se nám to zdálo v pohodě, ale co bez auta?
Odpovědět
@baryskaa Královské údolí je echt satelit, ale proti gustu .... Doprava je OK, většina Berouna pracuje v Praze, bus i vlak bez problémů.
Odpovědět
Profilova fotka
Ten Levínský vršek mi taky přijde samá novostavba. My se dívali na krajní řadovku. V tom údolí je to samostatně stojící.
Odpovědět
Profilova fotka
@baryskaa My v tom údolí bydlíme :-). Jako musíš jezdit autem, ale to i z Levína. Daleko to rozhodně není, vyjedeš jednou silnicí a hned jsi na počapelské návsi, k obchodům to mám pět minut. Škola i školka jsou také kousíček. A možná vím, o který dům v Královském údolí jde ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@baryskaa Jo, a co se týká dopravy bez auta směr Praha, tak z počapelské návsi normálně jezdí autobusy. Když jezdívám do Prahy do práce (jsem na RD, takže jedu do kanceláře jen jednou za měsíc), tak se občas nechám ráno hodit manželem na Zličín a zpátky už jedu autobusem a ten kousek dojdu asi za 10 minut i na podpatcích ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Manžel teď pracuje na Chodově, ale budou se přesouvat do Jinonic. Já jsem také na RD a práci jsem měla v Brně, tak asi budu muset hledat novou. Se synem jsem chodila cvičit, na plavání apod. a ráda bych v tom pokračovala i s dcerou, ale máme zatím jen jedno auto, kterým jezdí manžel, do práce to teď má 10 minut. A ještě co lékaři?
Odpovědět
Mno, já jsem si taky říkala, jak je KD hezky dostupný, autobusy jezdí každou půlhodinu atd., realita bohužel ukazuje, že to nestačí, ale asi jsem holt zhýčkaná velkoměsty. Autobusy do Prahy jsou ráno příšerně nacpané, a to jsou prázdniny. Po chvilce bydlení jsem přesvědčená, že s více malými dětmi, které je potřeba dopravit do škol, školek, kroužků (a prací v Praze) to je bez auta je sebevražda :) Mezi Levínem a Počaply bych volila spíš Počaply.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?