Nízkoenergetické řadové domy Úvaly - názor

ahoj vsem, premyslime o koupi radovky v Uvalech u Prahy (http://www.uklanovickeholesa.cz/) a rad bych znal i nazor ostatnich na tento projekt. Obzvlast me zajimaji negativa ci nevyhody projektu a lokality Zatim se nam tento projekt libi, protoze: - pracujeme s pritelkyni v Praze, kde jsme za 25 minut vlakem - nemame a nechceme auto a vypada to, ze v Uvalech to jde i bez auta....na vlak to budeme mit 10 minut pesky - docela velka obytna plocha domu, 5+kk, cca 115 m2 + 60m2 zahradka na grilovacku - domecek je nizkoenergeticky Co nas trosku odrazuje nebo zarazilo: - hodne domu v tomto projektu je jiz prodanych, rodiny jsou uz nastehovane, ale v katastru je u parcel stale vlastnik firma Censeo s.r.o - developer je realitni kancelar "Kadlec, realitní kancelář, s.r.o."...nejsem si uplne jisty, ze stavba bude dost kvalitni - pracuji v IT, takze bez internetu ani ranu....a v Uvalech neni moc velky vyber kvalitniho pripojeni k internetu. Pravdepodobne jedina schudna varianta je VDSL, ze ktereho vymackname max 40Mb/s. A pak budeme doufat, ze do 10-15 let se objevi technologie, ktera umozni lepsi pripojeni... - skoly a skolky jsou preplnene (alespon podle reakci na diskusnich forech) - nevim, co dalsiho nam uniklo...cekam na vase nazory :-) P.S. tohle nema byt diskuse ala 'hazejte spinu na developera'....chci jen vedet, co nas ceka ci neceka po koupi tohoto domu a prestehovani do Uval. Dik vsem ;-)
Odpovědět
Dobrý den lepší si postavit svuj domek a je klid je tam dost pozemků okolo
Odpovědět
Profilova fotka
přijde mi to docela pěkné.. ale mám samozřejmě ke každému developerskému projektu dost výhrad (aneb důležitější než technická stránka je pro developery ta ekonomická, pracovala jsem přece pro ně) takže bohužel např. při plánování území jde nějaká estetika, bezpečnost na komunikacích, zeleň apod. stranou... poskytuji na tuto otázku odborné konzutace, takže se mi sem asi všechno nevleze... ale moje rada zní, že standart provedených služeb lze odhadnout i podle pár věcí (např. kvalita provedení stavby podle kvality provedení oken, podlah apod. to, co lze vidět i okem) ideálně se zeptat už bydlejících...a pak mě ještě napadá zjistit si neprůzvučnost stěn k sousedům!
Odpovědět
Jardo2: jasne, svuj domek se zahradkou....to by bylo urcite nejlepsi. Ale mam pocit, ze kdybychom chteli pozemek pobliz vlaku, ktery nas do pul hodiny dopravi do centra Prahy....tak bychom potrebovali tak 2-3 miliony na pozemek + dalsi min. 3 miliony na stavbu. A to uz je trosku vic nez jsou nase aktualni moznosti....Tyto radkovky bereme jako jakysi kompromis mezi bytem v Praze a domeckem s velkou zahradkou...jeste pred tydem jsme byli na prohlidce bytu v Ecocity Malesice v Praze, kde 3+kk 69m2 v pasivnim bytovem dome stal 4,7 milionu. Nicmene trosku jsi me nahlodal a asi si to necham projit hlavou, zda by se nam to nejak nepovedlo (myslim postavit si domecek na vetsim pozemku). xajaneckova: a co konkretne vidis jako nedostatek ci chybicku na tomto projektu? (klidne i soukromou zpravu). Nez bychom ten dum vzali, tak chci navstivit sousedy a poptat se na jejich zkusenosti a nazory....a taky asi vyuzijem sluzeb typu "inspekce nemovitosti". Osobne si u tohoto projektu nejsem jisty strechou - je tam pouze hydroizolacni pas. Nejsem odbornik na strechy, ale predstavoval bych si, ze na tomto hydroizolacnim pasu bude jeste napr. sindel. Ohaduji, ze zivotnost takoveho hydroizolacniho pasu bude tak 20-30 let. Rovnez vnitrni schodiste bylo docela uzke...nechci videt to stehovani nabytku do 1 .patra :-).
Odpovědět
ahoj, nebudu resit konkretni projekt, nelibi se mi.. pochazim z Uval a stravila jsem tam temer 30 let.. takze asi takhle. Uvaly se hodne zlepsily, co se tyce dopravni dostupnosti. pravidelne tam jezdi S1 vlaky, ale i autobusy na Cerny most- coz je tedy okruzni vyletni jizda:) skoly a skolky jsou, dokonce skolka je ted rozsirena.. narvano tam je asi jako vsude.. v tom se to nelisi.. holt je to o aktualni situaci a stesti, ale dostat se tam da..Obchodu je v Uvalech fakt malo.. na krizovatce je postaven Penny market, nic moc dalsiho v Uvalech necekej..par malych a drazsich obchudku.. tri cukrarny..par pajzl hospod, jedna slusna Pizerie:) kultura v meste temer zadna.. jednou za cas nejaky rockovy koncert nejlepe mistni skupiny Divokej Bill..slusny ftiko Mamut, soukrome koupaliste.,pekna prochazka kolem mistniho rybnika.. Relativne vsude tak trosku chcipl pes.. Nove radovky se stavi i nahore nad krizovatkou u Penny na Slovanech.. jinak komplet nove byty i radovky jsou na Slovanech take.. Cenove to vychazi asi podobne tomu co mas ty.. Chce se ti udelat do Uval vylet a projit si to... Jinak v teto lokalite blizko Klanovickeho lesa jsou Jirny, Horousany, Horousanky.. a tam se stavi jak o zivot.. Cenove jak kdy a jak co, ale i radovky jsou k dispozici.. - doprava je busem k nadrazi, jezdi k temer kazdemu vlaku Doktor, posta atd.jsou v miste. , jen pro tvou informaci.. pozemek Jirnach jsem kupovala 1,6 mil cca 800 m2.... tak snad ti to pomuze pro predstavu, je tam krasne okoli lesu.. a je tam relativne klid.. nekdy az moc:)
Odpovědět
Myslím si ze se da sehnat i rozestaveny dum. Jezdímtam za prací a sšindel je dneska už na nic viděl jsem co stim dokáží kroupy skuste se porozhlédnout okolo a na internetu
Odpovědět
diky moc vsem.....dali jste mi hodne podnetu k zamysleni. To bude bezesnych noci nez se k necemu definitivne rozhodnu :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Profilova fotka
@prazskyostravak Dobry den, natrefila jsem na tuto diskuzi pri hledani "jak se zije v Horousanech a okoli". Zajimalo by me, jestli v lokalite nakonec bydlite? A jak jste samozrejme spokojeni??? Pripadne kdokoliv, jak se zije v Horousankach?, neni to jen satelit?? Co skolky, obchody, volny cas, cesta do Prahy? Dekuji za jakekoliv poznatky.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?