Nečistotoy pod indukcí

Zdravím, chtěla jsem poprosit o názor, zda je běžné, že se pod indukci dostávají nečistoty? Máme několik měsíců novou kuchyňskou linku od truhláře, indukci máme ELECTROLUX EOC5750AOX a mezi hranou indukce a pracovní deskou je nepatrný prostor, což vede k tomu, že se mně pod desku dostávají drobné nečistoty, dokonce jsem tam měla i zrnka rýže. Myslela jsem, že to bude těsnit, že tam nebude prostor nebo to bude nějak přilepené? Odpověď truhláře je,v že mám desku udržovat suchou, což udržuji, ale nedovedu si předtsavit, že mně tam vyteče hrnec a voda zateče pod indukci, vše pak bude trouchnivět? Má s tím někdo prosím podobnou zkušenost? neměla by indukční deska být nějak jinak připevněna. Zda se mě, že deska je tam volně, dá se s ní pohybovat. ]-( děkuji za rady. Jana
Odpovědět
@mushabelka Varná deska se nijak k desce nelepí, aby bylo možné ji opravit nebo vyměnit. Ze spodní strany každé skleněné varné desky je těsnění, které při položení na pracovní desku těsní svou vahou po celém obvodu. Nebojte, pod desku opravdu nic nezateče. Dejte si jen pozor při čištění, aby jste to těsnění něčím ostrým neponičila - třeba párátko nám potrhalo právě to spodní černé těsnění.
Odpovědět
Desku máme uchycenou k pracovní desce pomocí kovových spon. Po obvodu je těsnění , takže nečistoty se tam nedostanou. Podle toho co popisujete to vypadá jako by tam to těsnění nebylo. Nebo truhlář udělal špatný otvor
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?