Smart elektronika

Zdravím ve spolek. Jelikož mám ráda všechny chytré elektronické udělatka, chtěla bych tady rozjet diskuzi, kde bychom si mohli různé smart spotřebiče nebo elektroniku do domácnosti doporucovat. 😊
Odpovědět
my sme nedávno rekoonstruovali baráček a též nas téma smart doplnky neobislôa. napr my sme objednavali takéto černé https://smartlow.sk/produkt/wifi-nast... ale aj bíle do kuchyne. presne z teto stranky a zatial (klop klop) sme velice spokojní viem si to napojit na wifinu alebo mluvit nato cez alexu, rozmyslam este nad jinýma doplnkama pretoze za mne paráda
Odpovědět
vše je to velmi pěkné a lákavé, ale jako technicky vzdělaný člověk z oboru elektroniky to vše vidím trochu jinak, než člověk technikou málo dotčený. Je třeba vždy vzít do úvahy finanční a technické nároky na správu a údržbu "udělátek". Ano, jako u moderních aut, si už málokdo někdo něco spraví sám. Ale jde o to mít alespoň základní tušení, kde může být chyba. Třeba, že bude stačit dolít voda do ostřikovače a nebudu s tím jezdit do servisu. Kritické prvky systému, jako světla v domě, topení apod. by měla být maximálně blbovzdorná a co nejintuitivnější na obsluhu. Pokud možno, aby to byl schopen pochopit a obsluhovat každý dospělý, nebo dospívající člen domácnosti. Každé technické zařízení má tzv. střední dobu mezi poruchami. Samozřejmě čím více je v domě senzorů, chytrých světel, termostatů, spínačů tím je výsledná doba kratší. Stejně tak zpravidla čím je zařízení složitější (mechanický vs. dotykový spínač např.). Dělal jsem ve firmě, která měla budovu plnou chytré instalace. "Profesionální". Nemohu říct, že by poruchy byly vzácné. Znám případy, kdy po bouřce odešlo jen několik součástí systému. Ale ano, je to velmi lákavé mít chytrý dům a spoustu vychytávek.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?