Sušička prádla - lituje někdo koupě? Příliš hlučná v kuchyni?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj, ráda bych se zeptala, zda někdo lituje toho, že koupil samostatnou sušičku prádla. Neptám se na pračku se sušičkou 2v1. Ze všech stran slyším a čtu jen chválu. Je příliš hlučná na to, aby byla umístěna u kuchyňském koutu u obýváku?? Nemám na ni nikde jinde místo.
Odpovědět
Máme přímo na pračce, mezikus mi přišel jako zbytečně vyhozené peníze 🙂 Siemens pračka+sušička. Za 1,5 roku se sušička ani nepohla.
Odpovědět
@jumpmans No právě máme pračku hloubku myslím cca 59cm, ale sušička má hloubku 66cm
Odpovědět
Profilova fotka
@adula000 zkus ji na to postavit - pokud s nozicky susicky oprou plnou plochou o vrsek pracky tak to je v poradku.
Odpovědět
Profilova fotka
@adula000 Máme práčku i sušičku LG, mám aj medzikus, dostal som ho ako akciu za kúpu 2 spotrebičov, ale nepoužil som ho. Čiže, sušička je jednoducho postavená na práčke, už rok a žiaden problém.
Odpovědět
Profilova fotka
Mne mezikus s výsuvným šuplíkem nepřijde jako špatný - je alespoň kam pokládat prádlo.
Odpovědět
@janka12 Já lituji. Mám ji dva měsíce a byla to nejhorší koupě, co jsem mohla udělat. Mám LG RC82EU2AV4W. Už máme skoro všechna trička sražená na délku. A to je suším na program syntetika. Ani ne na bavlnu, na smíšené. Nechápu při kolika stupních to suší, že se to srazí. Pořizovala jsem si ji v domnění, že nebudu muset žehlit, jak na recenzích všechny uvádějí. Tak to jsem se ale spletla. Ty trička, i když je vyndávám, uhlazuji a skládám ihned po skončení sušení, jsou pro mě pomačkaná. No, žehlička to není. A té cupaniny, co z každého prádla je, nevím, nevím, co z toho prádla za chvíli zbude. Když se utřete do ručníku ze sušičky, tak je napodruhé jako zválený, jako kdybych ho používala týden. Utěrky se mi všechny srazily o 1 cm po prvním a posledním sušení v sušce. Košile, halenky, rifle, to tam vůbec radši nedávám. K hlučnosti - hlučná je na můj vkus dost. Já ji mám v samostatné sušárně, takže nikoho neruší, ale v obytné místnosti si ji nedovedu představit. Je to, jako kdybyste 2 hodiny poslouchala ždímání pračky. Asi tak bych to přirovnala. Za mě sušička ne. Já nemám problém, kde prádlo sušit na sušáku, takže ji budu používat v nejakutnějších případech. Nicméně chápu, že v bytech, abyste zamezily vzdušné vlhkosti ještě z prádla, si je chválíte.
Odpovědět
Sušička je skvělá věc, ale opravdu se do ní musí investovat. Vzít renomovanou značku typu Bosch, Miele...na netu je dost recenzí. Mně se v životě nestalo, že by se mi prádlo nějak zásadně srazilo. Ano, jednou, když manžel dal omylem do sušičky synovu čepičku z jehněčí vlny, no tak ta dopadla. Vlnu tam nedávám. Ale bavlněné věci nikdy. Prádlo je opravdu hezky hladké, pokud se vyndá hned a složí. Košile se vyžehlí, zbytek skládám/věším do skříně. Za mě sušit prádlo venku v mrazech se mi teda nechce, na to jsem moc pohodlná, a uvnitř v bytě bych tolik vlhkosti nechtěla (navíc to prádlo pak i zasmrádá, jak schne dlouho).
Odpovědět
Máme SIEMENS WT47U690CS a naprostá spokojenost. Kondenzace zaústěná do odpadu, takže nic není potřeba vylévat. Po každém sušení je potřeba vyčistit vnořené filtry (30 sekund práce) a jednou za rok chce spustit čistící program. Nic nesrazila a to nijak neřešíme programy a jedeme skoro pořád na mix. Spousta věcí není potřeba žehlit, když se vyndají hned po ukončení sušení.
Odpovědět
Také máme Siemens, asi 8 let. Super, bez ní si život už neumím představit. Když jsem ji pořizovala, tak jsem myslela, že budu sušit jen v zimě a v létě normálně na zahradě. Omyl, co ji mám, tak ji používám celý rok. Mám ji na pračce v TM, pračka dopere, jen přendám do sušičky a vyndám krásně suché, načechrané prádlo, zvláště ručníky jsou krásně měkkoučké. Žehlím minimálně, to je další velké +.
Odpovědět
Profilova fotka
@aneri53 také máme sušičku a člověk si rychle zvykne že nemá ručníky jak drátěnky :-D.
Odpovědět
Sušičku mám skoro dva roky. Ani jednou jsem koupě nelitovala, nejvíc jsem ji ocenila s blicím miminkem, prádlo mám během 2-3 hodin znovu k dispozici. Mám ji v panelákové kuchyni, koupelna je malá, nevejde se. Ale obývák máme od kuchyně oddělený, ale v kuchyni nejsou dveře, takže přes chodbu hluk slyšet je. Sušička sama o sobě není hlučná, ale věci v ní ano (zipy, knoflíky, druky, ...). Třeba když suší ručníky, jen šumí. Já osobně už jsem při plánování domu udělala, aby byly dvoje zavírací dveře a suška v technický, hluk při sušení zimní bundy s několika zipama mě osobně obtěžuje. Občas se něco srazí, ale jen napoprvé, prádlo nebledne, rozhodně méně než při sušení venku. A ta úspora času od žehlení je pro mě k nezaplacení. Hodně jsem dbala výběru značky, vyptávala se kamarádek, známých, četla na internetu, sestavila jsem si, jaké na ni mám požadavky (čidlo zbývající vlhkosti, program na funkční oblečení, na přikrývky, peří, program mix). Mám Siemens a nemám jedinou výhradu, koupila bych znovu.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
Máme kvalitní AEG pračku i kondenzační sušicku, prádlo super, ze sušičky jemné, příjemné, ne ztvrdlé jak po sušení na šňůře. Nevidím ani srážení, ani blednutí. Koupili jsme ji po výměně oken, pro snížení vlhkosti v domě. I na to pomohla. Sušení prádla v zimě uvnitř s kvalitními okny bez rekuperace je fabrika na plísně. Ze sušičky voda odteče do výlevky jako z pračky. Ale kravál je to děsnej, do obýváku ani kuchyně rozhodně ne, leda pak jít na vycházku. Teď řeším nějakej protihlukovej box z akustické pěny, mám rád ticho, domek v přírodě, takže dunění a hučení kompresoru sušičky mi domácí pohodu výrazně až nesnesitelně narušuje i přes dvoje zavřené dveře. Jak tu někdo psal, že jeho sušička je tišší než pračka, co to prosím bylo za značku a model? Díky, Petr
Odpovědět
Článek se načítá
Máme pračku a sušičku Beko, není to set a přesto k sobě pasují a není to tak hlučný jak jsem očekával když k sobě nepasují. Každopádně susšička mi přijde hlučnější než pračka.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?