Je potřeba stavební povolení na markýzu v novostavbě kvůli vzhledu stavby?

Ahoj, koupila jsem si byt v novostavbě desetipodlažního domu. Byt je v přízemí s nekrytou terasou. Uvítala bych pevné zastřešení, ale doslechla jsem se, že sousedovi pevné zastřešení kvůli změně vzhledu bylo zamítnuto. Uvažovala jsem tedy jen o výsuvné markýze. Nevím, zda mám žádat SVJ nebo stavební úřad, nebo v tomto případě nikoho. Ovšem je to zásah do fasády. Samozřejmě, že bych volila markýzu sjednocenou v barvách a designu domu. Také jsem si nechala namontovat předokenní roletu a na to jsem se nikoho neptala, ale někdy mě strach obchází... :-( Prosím nevíte někdo něco o tom??? Moc byste mi pomohli. Děkuji za rady a názory !!!! :-) :-)
Odpovědět
No každopádně je to zásah do fasády novostavby a pokud vím ,tak by se nemělo nejméně 2 roky do fasády nic vrtat jistě jue dům zateplen / a to by se zřejmě bez povolení neměly dělat i ty předokenní rolety....myslím, že by s tím mělo souhlasit SVJ . Jak by to vypadalo, kdyby si tam každý dělal co chtěl . A kdo sousedovi nepovolil pevné zastřešení?????
Odpovědět
@jajah55 Sousedovi to myslím nepovolil stavební úřad. Vím to z doslechu. Viděla jsem, jak na terase začal montovat nějaká prkna a pak najednou zmizely. Jak říkám, já bych nic nestavěla jen vysunovací markýzu a zeptala bych se, ovšem nevím koho. Roletu na okně už zde nějaký soused má, tak jsem to neřešila. Roleta se montuje na okna ne do fasády. Terasa má zábradlí kovové a mnoho prvků na budově je z kovu, tak jsem roletu nechala vyrobit také v barvě kovu, abych nenarušila vzhled stavby. Dneska jsem ale zrovna koukala, že jiný soused má zábradlí balkonu z kovu a skla a nechal ho obložit nějakými tmavými dřevěnými palubkami. Vypadá to dost hrozně. Ale mě to zase tak netrápí, když se mu to líbí, proč ne. S tou markýzou, ale nevím koho žádat :-(
Odpovědět
Profilova fotka
SVJ má stanovy, které jsou k dispozici a tam se to dočteš, o jakém zásahu je třeba informovat a u čeho je potřeba žádat svolení.
Odpovědět
@druk já bych to neřešil. Jedině by na tebe mohli přijít, kdyby tě někdo udal.
Odpovědět
Profilova fotka
@druk Řešíme u nás něco podobné, jen nejsme novostavba. Musíme žádat o povolení SVJ pokud jde o předokenní rolety a dokonce máme ve stanovách popis jaké mohou být namontovány.. Ale o markýze tam řeč nebyla, takže to jsem žádat nechtěla.. navíc když není napevno, určitě budu po létě sundavat.. Sežeň si vaše stanovy, nejspíš to tam budete mít specifikované.. ale vážně si myslím, že když je markýza sundavací tak by jsi snad o povolení sousedy žádat nemusela.. Hodně štěstí ;-)
Odpovědět
@lirael Jedná se o novostavbu, kde všechny byty ještě ani nejsou prodané. Stanovy mají být vyvěšeny? Totiž tady nic takového nevisí, ani domovní řád. Tak já nevím, zda vůbec nějaké mají. Ach jo. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@druk Stanovy nemusí být vyvěšeny, měly by být uložené na webu justice po zadání IČ nebo názvu SVJ si je tam můžeš stáhnout, případně ti je SVJ musí dát k nahlédnutí.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?