Kde v zákoně najdu, dokdy má být rozhodnuto o ohlášce?

Prosim o pomoc. Podali jsme ohlasku stavby bungalovu o rozmerech 100 m2 dne 20.12.2012. Dne 7.1.2013 vydal stavebni urad rozhodnuti o zakazu stavby, chybel nam radonovy pruzkum. Tady pochybil nas projektant, to si vyridim s nim. Ale co me ted trochu neni jasne a nikde to nemohu najit - vedouci stavebniho uradu mi po telefonu sdelil, ze stavbu museli zakazat, protoze dle stavebniho zakona ve zneni roku 2012 musi o ohlasce u staveb do 150 metru rozhodnout do 15 dnu. Tuto informaci bych si rada ve stavebnim zakone dohledala, ale nejak to tam nikde nevidim. Nevite nekdo prosim, podle jakeho § to tak je? A kde se pise, co se deje, kdyz urad do 15 dnu nerozhodne (predpokladam, ze ohlaska probehla a my muzeme stavet)? Dekuji moc za radu. Urad se vyjadril po 18 dnech, tak bychom se aspon mohli odvolat :)
Odpovědět
@lenca78 To je nějaké divné. Paragraf nevím, naše stavba byla také na ohlášku v r. 2012.A měli na to 30 dnů aby se vyjádřili na Stavebním. Nestihli, dali mě tichý souhlas. Než jsem podala na Stavebním se mnou vše prošli(chybělo mi jen vyjádření OÚ, ale zákaz stavby mi za to nedali. Proč tě neupozornili dopředu, že ti něco chybí?Nebo už jste začali se stavbou bez schválení Ohlášky? :-N
Odpovědět
§ 106 (1) Ohlášenou stavbu, terénní úpravy nebo zařízení podle § 104 odst. 2 může stavebník provést na základě písemného souhlasu stavebního úřadu; u dočasné stavby souhlas obsahuje dobu jejího trvání. Nebude-li stavebníkovi souhlas doručen do 40 dnů ode dne, kdy ohlášení došlo stavebnímu úřadu, ani mu v této lhůtě nebude doručen zákaz podle § 107, platí, že stavební úřad souhlas udělil. http://business.center.cz/business/pr...
Odpovědět
@lenca78 ale když dodáte radonový průzkum, tak vám to snad povolí, ne? A jelikož teď v zimě by jste nic nekopali, tak to do jara ještě máte čas dořešit...
Odpovědět
Diky moc, uz jsem to dohledala, rekl mi nejakou blbost, do 15 dnu opravdu rozhodnout nemusi. Bohuzel pro nas. U nas mame na stavebnim urade neochotne lidi, nadava na ne kazdy,uz vim proc. Dokumenty k nahlednuti tam mel dva mesice, ani jednou se nekouknul, az jsme podali ohlasku v domeni , ze mame vse. Ale nase blbost, radonovy pruzkum jsme si meli ohlidat. Paradoxni je, ze je u nas riziko nizke :) takze to vlastne k nicemu nebude :-D @sarka49 no je tam blbe to, ze se mezitim zmenil stavebni zakon, nektere veci musime vyjednat na uradu znovu, musime mit znovu souhlas sousedu, musime pozadat o uzemni informaci a bude nas to stat novych 1500 Kc :)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?