Menu Forum

Odvoláme se proti zákazu památkářů, jak postupovat?

3. pro 2012  •  Otázka  • 
fotoportrét
fotoportrét
barlin
1
Registrovala se 25. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 10 příspěvků.
fotoportrét
fotoportrét
barlin
1
Registrovala se 25. listopadu 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 10 příspěvků.
 Nemáte někdo zkušenosti ohledně památkové péče? Chtěli jsme změnu tvaru zastřešení, to nám nepovolili. Spadáme prý do území památkového ochranného pásma Národní kulturní památky Říp. Chcem se odvolat, ale nevíte někdo jak postupovat atd.? Nějaké info a rady? Připadáme si celkem bezmocní. emoticon
2. pro 2012 v 15:37  •  To se mi líbí
 Přidej svoji odpověď
fotoportrét
fotoportrét
jitulkaka
336
Registrovala se 10. listopadu 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 545 příspěvků. Má 66 přátel. Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
jitulkaka
336
Registrovala se 10. listopadu 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 544 příspěvků. Má 66 přátel. Region Zlín.
 Ahoj. Podívej se do odůvodnění rozhodnutí, z jakého důvodu vaši žádost zamítli. Jestli je důvodem ochranné pásmo památky nebo regulativ územního plánu:
1) Pokud obec stanovila ochranné pásmo památky, mělo by tedy od toho být ROZHODNUTÍ O URČENÍ OCHRANNÉHO PÁSMA PAMÁTKY, které obsahuje podmínky ochrany. To je pro vás důležité. Pokud nejsou podmínky nastaveny úplně přesně, pak je ještě nějaký prostor k vyjednávání a můžete s odvoláním uspět. Pokud jsou podmínky ochrany charakterizovány zcela přesně (např.: na celém území ochranného pásma smějí být pouze střechy sedlové a valbové se sklonem 40-45°), pak přes to nejede vlak, jinou střechu nemáte šanci dát a odvolání je zbytečné.
Ochranná pásma nejsou výmysly stavebních úřadů / památkářů, původce je obec a památkáři se tím musí řídit. Také bydlím v ochranném pásmu a kvůli tomu jsem si nesměla vyměnit stará dřevěná okna za plastová, povolena byla pouze 2x tak drahá eura. Naštěstí už se to prolomilo, ale je to fakt k vzteku.
2) Pokud ale důvodem zamítnutí byl regulativ územního plánu, měli byste vyhráno. Od nového roku tato omezení územních plánů nebudou platná.
3. pro 2012 ve 12:41  •  To se mi líbí