Ohlášení stavby x stavební povolení. Jaký je rozdíl?

Zobraz úvodní příspěvek
AHoj, chystáme se na stavbu domku, pravděpodobně to bude bungalow se zastavěnou plochou něco málo přes 150m2, tudíž bychom měli vyřizovat stavební povolení, nikoliv "jen" ohlášení stavby. Můžete nám prosím někdo napsat, jaký je v tom eozdíl, bude s vyřizováním stavebního povolení více "práce"?
Odpovědět
1
2
@jitunkav rozhodně ohlášení stavby
Odpovědět
Jen tohle jedno? Já měla za to, že jsou to nějaké 2 formuláře...Ale díky.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
@jitunkav Vše je popsáno ve vyhlášce 63/2013 a ve vyhlášce 499/2006. U vyhlášky 63/2013 (novela stavebního zákona) je v příloze č. 8 formulář, který musíte podat spolu s projektovou dokumentací pro ohlášení stavby, která se jen tak mimochodem vůbec neliší od PD pro stavební povolení. Dále musíte dodat vyjádření dotčených orgánů (ŽP, sousedé, archeologové, atd), a to je myslím vše. Nicméně, jak jsem psala výše prostudujte si vyhlášku. No a jestli se nechcete hrabat v paragrafech, tak si dojděte na stavební úřad a požádejte úředníka pod kterého spadáte o pomoc. Obvykle se některé požadavky mění úřad od úřadu, úředník od úředníka.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak se omlouvám a beru zpět. Ještě doplněk k minulé zprávě... jedná se o zákon č. 350/2012 Sb. Vyhláška 63 je vyhláška, kterou se mění vyhláška č. 503/2006 Sb., o podrobnější úpravě územního řízení, veřejnoprávní smlouvy a územního opatření, nicméně jsem z ní také čerpala. No a co beru zpět ? Po dnešní návštěvě na stavebním úřadě mohu říct, že vím, že se mám řídit vyhláškou 499/2006 Sb. a podle toho donést vše k dokumentaci ke stavebnímu povolení. Vše ostatní mi řekne projektant. Až na to že tím projektantem jsem v tomto případě já, tak budu hold čerpat jinde. Protože si myslím, že pro rodinný dům není třeba statický výpočet, ani dokumentaci o zařízení staveniště. Tak budu pátrat a kdyžtak dám vědět..... ;-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Dobrý den. Chtěl bych poradit ohledně stavby něco jako garáže(bez elektriky, vody, vytápnění a podob.) Prostě je kolem domu pod plachama a různě spousta věcí, nár´řadí, strojů a podobně a pomalu se začíná sem tam něco ztrácec a je potřeba to zamknout. Na dvoře máme jedno místo kde by to šlo postavit, ale nevím, jestli na to stačí jen ohláška nebo musím mít stavební povolení. Rozměry by byly cca 4x10m po vnějším obvodu a výška do 5m. Ví někdo co je třeba?
Odpovědět
Profilova fotka
@taranys tak to stačí na ohlášku mi stavíme na ohlášku barák ohláška jde do 150m2 zastavene plochy ale je to klasicky pokud to má základy jakože asi určitě tak projekt,a s tím na stavební uřad
Odpovědět
Profilova fotka
@taranys každopádně budeš mít nejlepší když si zajdeš na příslušný stavební úřad, každý to má jinak, pak budeš muset mít projekt či plánek umístění a povolení souseda....
Odpovědět
Profilova fotka
@taranys to budeš muset ohlásit.. ohlašovat se nemusí stavba do 25 m2 zast. plochy a min 2 m od hranice se sousedním pozemkem
Odpovědět
Bezvadné děkuju, to si tam zajdu si upřesnit jejich nároky a udělám to podle toho. Jse, si prvně pročítal stavební zákoník a tam je to tak napsané, že bych musel mít snad vyřízené všechno a nejlíp 2x. Děkuji Vám všem za rady.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?