Podnět od obce na přezkumné řízení vůči našemu stav.povolení

Ahoj všem, dnes jsem si z pošty přivezl hodně nepříjemný pozdrav z SÚ ve kterém stojí že obec vůči našemu vydanému stav. povolení podala podnět na přezkumné řízení na Středočeský kraj. Jsem z toho docela mimo, na stav.povolení jsme museli čekat dlouhé měsíce, (šlo o společné oznámení záměru, obec není vlastníkem jak komunikace kolem našeho pozemku a stejně tak nevlastní ani přípojky sítí, o souhlas jsme ji vůbec nežádali - vím že bychom ho nedostali i když splňujeme podmínky ÚP (nelíbí se jim tvar střechy ale toto v ÚP nařízeno vůbec není) a všechna závazní stanoviska jsme získali kladná, podpisy jsme měli od všech "normálních" sousedů kolem). Když jsme povolení obdrželi, měli jsme radost že je byrokratická tortura za námi ale bohužel...nemáte prosím někdo s tímto osobní zkušenost ? Někde jsem vyčetl že kraj má teď 2 měsíce na rozhodnutí jestli začne samotné řízení anebo to zamítne, vůbec netuším jak se k tomu na kraji postaví i když vím že argumenty obce jsou mimo - územní plán splňujeme na základě závazního stanoviska oboru územ.plánování... Momentálně nevím co s tím, jestli se rovnou obrátit na kraj a hájit se, jestli to raději neřešit a čekat ve stresu 2 měsíce anebo jestli si vyžádat odůvodnění proč byl podnět podán a oslovit právníka...chtěli jsme začít stavět v červnu, vůbec netuším co by se dělo pokud by k tomuto řízení došlo... Díky moc za zkušenosti/názory co s tím.
Odpovědět
Určitě řešte hned s příslušným úředníkem na kraji, domluvte si schůzku, vemte si sebou všechny povolovací dokumenty a stanoviska, nejlépe pěkně uspořádané v nějakém šikovném organizéru, to mají rádi, a zkuste vyzvědět jaký důvod k přezkumu vaše obec udala. Pokud to úředníkovi ušetří práci, bude Vám maximálně vděčný a bude s Vámi mnohem raději spolupracovat. Je možné že se jedná jen o "pomstu" ze strany ublížených úředníků na městě, kteří Vám chtějí byrokratickými obstrukcemi ztížit stavbu. Úředníci na kraji jsou většinou nad žabomyší války povzneseni a na podobných sporech chtějí trávit co nejméně času.
Odpovědět
@obludak děkuji za odpověď, už řeším schůzku na KÚ, jsem si jist že jde o pomstu ze strany obce jelikož od začátku mají problém s naší střechou i když tvar není vůbec nařízený v územním plánu obce a regulační neexistuje - chtějí to ale změnit, jak jsem slyšel už žádají o změnu územ. plánu v zrychlením konání, to se už nás naštěstí nedotkne, žádost o stav.povolení máme 6 měsíců starou.
Odpovědět
Kdyby to kohokoliv zajímalo dnes jsem to obvolával a spis už má přidělen úřednice na kraji - má toho ale hodně, prej 15 dalších před námi, lhůta je 60 dnů od doby doručení na kraj. Pomoct nám však jakkoliv nemůže, o schůzku nemá zájem jelikož chce zůstat objektivní - pokud by k ní došlo musela by být přítomna i protistrana, obec. Ok chápu, takže teď nás čekají minimálně 2 měsíce stresu kvůli obci, pokud se konání ještě nepřeruší kvůli potřebě dodatečného zkoumání jinou sekcí...prej ale jestli je všechno v souladu s ÚP nemáme se čeho obávat, odůvodnění celého podnětu však neznám, kdoví jestli nedojde na slovíčkaření...a i kdyby nám to odklepla, vždycky je možnost že obec podá ještě žalobu na soud, ale to už bych z ní vysoudil vše co by šlo..chceme začít stavět v červnu, stavební firma, dokumentace, profese - vše připraveno a teď tohle.. Nicméně mluvil jsem s úředníkem územního plánování co vydal závazné stanovisko a nejsme unikátní případ, obec už takto rozporovala pár domů před námi a kraj prej potvrdil stanovisko územ. plánování, no tak uvidíme...
Odpovědět
Profilova fotka
@windu jestli jste účastníkem řízení, máte nárok na nahlížení do spisu, tzn podívat se na to, co obec rozporuje. 😉
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Profilova fotka
@windu Dobrý den, mohu se zeptat jak dopadl Váš příběh?
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?