Rekonstrukce chaty bez povolení - max. a reálné sankce?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké jsou aktuální sankce pro fyzickou osobu v roce 2017 za rekonstrukci rekreačního objektu (chaty) bez povolení? Chata leží v CHKO (3. zóna ze 4 (nejpřísnější je 1. zóna)) v chatové oblasti. Jedná se o starou chatku o ploše cca 30m2 komplet ze dřeva, bez základů. Půdorys i vnější vzhled by zůstal zachován, rekonstrukce by ale byla kompletní, tedy vše zbourat a postavit znovu z nového materiálu. Ví někdo jaká je aktuální max. výše sankce dle zákona, kterou můžeme dostat a jaká je reálná výše sankce, jakou můžeme za takovouto akci dostat (předpokládám, že musí být zohledněna závažnost prohřešku - např. nová černá stavba na zelené louce vs. rekonstrukce stávajícího objektu)? Děkuji za Vaše zkušenosti, prosím nehodnoťte záměr :-)
Odpovědět
Stavebni zakon pojem rekonstrukce nezna. Pokud bourate a stavite novy, i kdyz stejneho vzhledu a velikosti, pak je to na kompletni stavebni povoleni jako u novostavby (odpadne vam jen uzemko). Docela bych se bala CHKO, casto davaji podnet stavebnimu uradu i k sebemensi uprave. Kdyz zachovate vzhled a materialy, bude to polehcujici okolnosti. V 1. zone se stavet nesmi vubec, ve 2. jen vybrane stavby, ve 3. se stavi to, co CHKO povoli a ke 4. se CHKO nevyjadruje.
Odpovědět
Děkuji za reakci, rozumím. Nemohu však najít aktuální znění stavebního zákona s aktuální výší sankcí pro rok 2017. Nějaké stránky se stavebním zákonem jsme našli, ale nejsem si jista, že je to aktuální znění...
Odpovědět
Aktualni zakon napr. tady https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2006-183 Novela, o ktere se v mediich tolik mluvi, jeste neni platna. Ty sankce voli kazdy urednik sam. Horni hranice sice je, ale jeji vyse je urcena individualne. Casto byla v oduvodneni sankce, ze nema byt "likvidacni, ale vychovna" (nebo obdobne znejici).
Odpovědět
Děkuji moc, takže pro uvedený případ je maximální sankce dle § 178 (3) a.? Až 2 mil. Kč? Nebo by to byl jeden z lehčích přestupků s nižší sankcí? Chráněné území = CHKO?
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?