Starý dům a vedle nový

Dobrý den, máme pozemek se starým domkem s číslem popisným, chtěli bychom postavit na stejném pozemku domek nový, protože rekonstrukce starého do standardu moderního většího bydlení už se nám nevyplatí, ale zároveň bychom ho chtěli na pozemku nechat a používat jako dílnu, stodolu nebo něco podobného. Zastavitelnost pozemku bychom i s novým domem splnili. Přemýšleli jsme, zda by šlo postavit nový dům a před kolaudací nechat u toho starého změnit způsob využití z rodinného domu na jiný objekt nesloužící k bydlení. Víme, že 2 rodinné samostatné domu na pozemku být nemůžou. Zatím sháníme informace nebo způsoby, jak to vyřešit, kde se dá (na SÚ zatím nebyli moc sdílní s informacemi). Pokud by tu byl někdo, kdo podobnou situaci řešil nebo by věděl o nějakém řešení, budeme vděční za každou informaci. Pěkný den
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od zuzana_opravdu:

Dobrý den, máme pozemek se starým domkem s číslem…
@zuzana_opravdu Napíšu Vám do soukr. mailu.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od milanq:

@zuzana_opravdu Napíšu Vám do soukr. mailu.
@milanq děkuji.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od zuzana_opravdu:

Dobrý den, máme pozemek se starým domkem s číslem…
@zuzana_opravdu Ahoj, řešil jsem to před několika lety. Bylo mi řečeno, jedna parcela, jeden dům. Chtěl jsem tedy rozdělit pozemek, ale velikost nově vzniklých parcel neodpovídal územnímu plánu. Po x pokusech jsem to vzdal. :-(
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od caesar82:

@zuzana_opravdu Ahoj, řešil jsem to před několik…
@caesar82 Přesně tak, minimální výměra nových parcel je vyšší, než by byla výměra při rozdělení pozemku, takže tuto možnost nemáme :/
Odpovědět
Mám za to, že byste nejdřív museli změnit způsob využití a pak až žádat o povolení. Otázka je, jestli by vám tu změnu schválili bez nějakých stavebních úprav, které by znemožnily faktické užívání domu k bydlení.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?