Stavba do 25m2 na pozemku bez rodinného domu.

Dobrý den, měl bych dotaz. Vlastním pozemek na kterém je malý rybník, trocha lesa a mám na něm ohradník pro ovce a chtěl bych zde postavit stavbu. Budova by sloužila pro uschování nářadí, krmiva, sekačky .... . Je možné postavit na takovém pozemku stavbu do 25m2 i když zde není rodinný dům ? ( https://stavimbydlim.cz/stavba-do-25-... ) Co všechno by to obnášelo, jak by se změnily podmínky pro tuto stavbu nebo je nějaká jiná možnost jak postavit stavbu bez obsáhlého papírování ? Předem moc dekuji za odpovědi 🙂
Odpovědět
Bud tam postavite vozidlo nebo stavbu na uzemni rozhodnuti a stavebni povoleni. Pouze pokud to uzemni plan dovoluje.
Odpovědět
Na odboru územního plánování si zjistěte co je možné - co Vám povolí na pozemku postavit. Záleží jak je ten pozemek veden v ÚP - dle toho povolí - nepovolí. Známý má pozemek u nás nad městem - když ho kupoval, myslel si, že si tam postaví buď malou chatku - nebo RD. Kupoval levně - jsou tam regulativy a může tam zatím tak pást ovce, které mu spásají trávu, povolili mu tam vrt pro zásobování pozemku vodou. Ale žádnou stavbu - max něco pro ustájení ovcí... Snažil se v rámci nového ÚP aby byl pozemek zařazen jinak - neprošlo to, tak až opět za cca 5 let. Tak si ověřte na odboru ÚP co je možné a co ne.
Odpovědět
@franti_p Tyhle levne pozemky jsou vzdy podezrele :/
Odpovědět
@puhelin Tak ten můj známý věděl co kupuje, bylo to levné a věděl i ty regulativy, jenže i přesto si myslel, že se mu podaří změnit územní plán a i když se snažil a snaží, zainteresoval různé lidi, tak se mu to nedaří. Pozemek je nad městem a město nechce aby se na těch kopcích stavělo - aby se posunula hranice kde je možné stavět RD, takže zatím tam ani chatku nepostaví. Pokud ale někdo koupí aniž by si předem ověřil co je a co není možné, tak potom může být velmi překvapen ...
Odpovědět
@franti_p To je opravdu skoda, ze mesto nechce ustoupit. Na jednu stranu je to pochopitelne, vsude je spousta opustenych domu v intravilanech, ktere by se mohly zbourat a misto nich by lide mohli stavet. Nez zabirat dalsi kus volne plochy. Na druhou stranu to treba pristi vedeni mesta vyhodnoti jinak.
Odpovědět
@puhelin Bohužel spousta opuštěných domů v intravilánech patří někomu kdo to drží jako investici a požadovaná cena pak znamená třeba 100% navýšení stavebních nákladů. Padesát a více let stará stavba, nedejbože neobývaná několik let je zpravidla dobrá už jen jako zdroj suti na zavezení terénu. Jen málokdy trefíte na stavbu která vyhovuje vnitřními dispozicemi a/nebo nepotřebuje nákladnou rekonstrukci. Hledal jsem takový dům několik let a nakonec jsme raději stavěli na volném pozemku s obrovskými terénními úpravami. Stejně to vyšlo minimálně o polovinu levněji než kdybychom měli rekonstruovat dům na mikroparcele blíže středu obce.
Odpovědět
@obludak Presne. Je blby, ze si to drzi a nepusti. Nebo mladi cekaji, az stari zavrou oci, protoze stari se toho pustit nechteji. Myslela jsem urcite tu barabiznu zbourat a misto ni postavit neco noveho. Takova opustena stavba se nikdy nevyplati rekonstruovat, fakt ne. Samozrejme nejlip mimo pamatkovou zonu. Libi se mi na tom, ze i kdyz je pocatecni cena za koupi takove ruiny k demolici je vyssi nez prazdny pozemek, plus teda samotna demolice. Ale pak je vsechno bliz, nemusi se dojizdet slozite na nakup, delat taxikare detem... Ziju cely zivot na vesnici, tak bych rada mela tohle pohodli vic na dosah.
Odpovědět
@puhelin díky za odpověď
Odpovědět
@franti_p díky za radu
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?