Stavba na hranici pozemku a územní souhlas

Dobrý den, asi budu vypadat jako úplný blbec, ale teprve se stavbou začínáme a vypadá to, že paní na SÚ sou tam asi taky první den, tak se zkusím zeptat tady. Na pozemku zatím plánujeme kůlnu, kam bychom mohli dát stroje a nářadí, než začneme vyběháme peníze na dům a začneme svépomocí stavět. Kůlna bude mít 24m2, výška 5 m, bude mít "podkroví". Podle paní z SÚ potřebujeme souhlas vlastníka vedlejšího pozemku, situační nákres a popsi a oni nám vydají územní souhlas, a přitom říkala, že můžeme jednu stranu té kůlny dát přímo na hranici pozemku, tj. v podstatě místo plotu. Jde to? Nikde sem nic takového nenašla, tak nevím, jestli sem paní špatně nepochopila..... děkuji za reakce.
Odpovědět
Profilova fotka
@snajpr Vzhledem k rozměrům té ´´kůlny ´´ co má rozměr dvoupatrové garáže tak má pravdu. Musíte žádat SÚ o souhlas. Což je jenom formalita v tomto případě. Souhlas sousedů budete stejně potřebovat pro hlavní stavbu tak se tomu stejně nevyhnete. Navíc Vám poradila, aby jste to nakreslil mimo potencionální umístění domu. Tedy k plotu a na okraj pozemku. Takže to vypadá, že paní na SÚ u své práce přemýšlí a není tam první den. :-)
Odpovědět
@kossakowski1980 díky moc, před půl rokem mi tam jedna paní radila jakési cosi a pak o tom rozhodovala její kolegyně, která si nás zavolala a museli sme to předělat. A souhlas sousedů je v pohodě, to je souhlas obce, máme kolem dokola cestu a dva pozemky patřící obci :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Profilova fotka
Dobrý den mám tu také jeden dotaz. Bydlíme v dvojdomku z roku 1929 a hnedka vedle nás stojí dům ve stejném stáří. bydleli tam staří lidi po smrti jejich syn prodal dům. Koupila to mladá rodina že jej předělá podotýkám že dům stojí na hranici shodily střechy že jsou v havarijním stavu. A začali s opravou zvedli střechu o necelý metr o proti původní stavbě. podotýkám že přišli jen s nákresem jak bude dům vypadat bez jakýchkoliv razítek matka mu to podepsala poněvadž si myslela že jde jen o vizuální představu. Pak jsme čekali ,že příjde se stavebním povolením kde se vyjádříme k rekonstrukcí jeho domu. Dodnes tomu tak nebylo a soused vesele staví .Zjistily jsme že dodnes stavební povolení nemá a stavební úřad vydal rozhodnutí o odstranění stavby vydal 4.11.2020. Soused se v zákonné lhůtě neodvolal jen prý údajně zažádal o dodatečné stavební povolení. Jelikož máme do dvora okna do kuchyně a jedné místnosti ve dvoře jsme tu zastíněný a ubralo nám to světlo. Co můžeme dělat a jak se bránit. Když si dělá co a stále vyzdívá v patře příčky a děla místnosti. děkuju za odpověd.
Odpovědět
@karel_beran Pokud urad naridi odstraneni stavby, staci ve lhute pozadat o dodatecne povoleni. Neni nutne se odvolavat. Udelali to podle zakona. Az daji k dodatecnemu povoleni dokumentaci a doklady, urad vas vyzve k podani pisemnych namitek. Tak uz si je ted muzete pripravit. Klidne si k tomu prizvete statika, at vam pomuze namitky sepsat. Ze stavi by mel hlidat urad, dat pokutu, zabranit pokracovani stavby.
Odpovědět
Profilova fotka
Úřad se dovolává že nemají lidi co by někam zajeli se podívat když je člověk upozorní co se děje že se vesele staví dál. ono se mu to pak nebude chtít rozebírat když má hotové stropy podlahy a příčky v domě .Nám pokuta nic neřeší když je tu zastínění domu kvůli jeho zvednuté střeše.
Odpovědět
@karel_beran Vic s tim bohuzel neudelate. Nase zakony jsou v tom spatne.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?