Stavba na pozemku, kde probíhá změn územního plánu

21. lis 201610

Ahoj , prosím o radu či zkušenost.
Máme pozemek , který je momentálně orná půda. Letos v srpnu jsme požádali obec o změnu územního plánu abychom změnily ornou půdu na pozemek pro bydlení.
Obec nám vyhověla a zastupitelstvo změnu schválilo + nadřízený stavební úřad s tím také nemá problém. Momentálně čekáme na vyřízení a překreslení územního plánu obce.
Lze už podnikat nějaké kroky k přípravě stavebního povolení ? Někde na diskuzních fórech jsem četl že na stavební úřad se dá jen podepsaný a orazítkovaný "Návrh na změnu územního plánu", který schválilo zastupitelstvo obce. A pokud obec má vyřízeno všechno potřebné ke schválení nového uzemního plánu , tak lze dostat na stavebním úřadě stavební povolení. ( samozřejmě , že se pozemek musí vyjmout z půdního fondu ).
Setkal jste se někdo s tímto postupem , kterým se dá výrazně urychlit začátek stavby ?????? Pokud ano ....prosím o podrobnější postup.
Moc děkuji za odpovědi.

  • @borgmen  Zeptejte se u vás na stavebním úřadě. § 90 stavebního zákona: "...stavební úřad posuzuje, zda je záměr žadatele v souladu
    a) s vydanou územně plánovací dokumentací, ..."
    Jestli bude vašemu úřadu stačit "jen podepsaný a orazítkovaný "Návrh na změnu územního plánu", který schválilo zastupitelstvo obce", nebo si počká na platný (účinný) územní plán je čistě na něm.

Přidej příspěvek

    Nenašli jste co jste hledali?