Výzva pro doplnění dokumentace - lhůta

Dobrý den, potřebovala bych vědět, jestli je nějaká lhůta, do kdy musí stavební úřad opětovně posoudit žádost po doplnění dokumentace. Naše situace: v červenci 2021 jsme podali žádost o vydání společného povolení (stavba RD). 4 měsíce se nic nedělo (stavební úřad nestíhá), v prosinci se na dokumentaci konečně podívali a pozvali nás i s projektantem na schůzku, na které nám řekli, co vše musíme dodat a doplnit, aby jsme dostali povolení (proběhlo jen ústně, paní úřednice nám jen nadiktovala co máme doplnit). Vše jsme poslali do týdne, bohužel na dva dokumenty se čekalo a ty jsme dodali v polovině ledna (mezitím paní úřednice posílala další požadavky, které jsme doplnili jako zakreslení popelnice do koordinované situace, dále zakreslení místa kam budeme ukládat vykopanou hlínu apod.). Měsíc se nic nedělo a 22. 2. 2022 nám poslala výzvu a přerušila řízení. Že se na dokumentaci znova důkladně podívala a vyplynuly nové skutečnosti (dva dokumenty, o kterých nepadlo před tím ani slovo + úpravy v technické zprávě a sjednocení nadpisů u nějakých dokumentů). Lhůta pro doplnění byla do 30. 4. 2022. Dokumenty jsem zanesla na podatelnu 13. 4. 2022. Paní úřednice se na to ještě nepodívala a nijak se k tomu nemá. Prý snad do 14 dnů. Je prosím nějaká lhůta (případně od kdy běží) na to, aby se vyjádřila? Už nás tlačí čas a jde nám o všechno. Děkuji!
Odpovědět
Mela by pokracovat jakmile dostane potrebne dokumenty. Vypada to, ze nejspis dostala vytku za necinnost a tak to prerusila dle zakona a aby to nebylo z malicherneho duvodu, vytvorila vic bodu k doplneni. Obratte se na nadrizeneho, neni mozne, aby se to takto vleklo. Ted vam teprve vyzve ucastniky k podani namitek, pak vyda rozhodnuti, pak bude cekat na pripadna odvolani. To mate cele jeste na 2 mesice. A s jejim tempem... A to jsem si myslela, ze nasich 7 mesicu z kraje roku 2020 (lockdowny, karanteny) byl extrem.
Odpovědět
@puhelin Děkuji moc za odpověď. A má teď nějakou lhůtu do kdy se musí vyjádřit? Nevím.....třeba 30 dní od doplnění dokumentace. Na její vedoucí nemá cenu se obracet. Náš stavební úřad je vyhlášený svou nečinností a arogancí. Teď tam mají žádosti i tři čtvrtě roku a ještě se na ně nepodívali. Nikdo si nestěžuje, všichni se bojí, že nedostanou povolení. Nikdy ke mě ani jedna nebyla vstřícná. Jediné co mohu je obrátit se přímo na tajemníka, ale potřebuji vědět, zda tam lhůta je nebo není. Musím začít čerpat hypotéku a bydlení máme pronajaté jen do konce příštího května. Už musíme začít, ale nikoho to nezajímá.
Odpovědět
@camiben Nedávno jsem se snažit najít něco podobného a narazil na tuto stránku, kde jsou lhůty podrobně popsány: http://www.stavebni-projektant.cz/inz... Jen nevím, jak moc jsou stránky aktuální. Pokud to chápu správně, o zahájení řízení by měl úřad informovat dopisem a od této chvíle by mělo k vydání povolení dojít nanejvýš do 3 měsíců. Co se týče hypotéky, tam by snad mělo jít čerpat ještě před vydáním povolení, například pro nákup materiálu, přípravu pozemku apod. Jsem lajk a tomuto procesu příliš nerozumím, jen se právě nacházím v podobném stádiu přípravy na stavbu. Věřím, že se ozve někdo zkušenější, kdo informace doplní / opraví. Držím palce, ať se Vám podaří získat povolení co nejdříve!
Odpovědět
@camiben Napsala jsem vam soukromou zpravu.
Odpovědět
@danono Moc děkuji! Na odkaz se podívám. Mě na úřadě řekli, že jim bylo řečeno na kraji, že lhůty jsou jen orientační. Na hypotéku jsem se ptala a můžu prý začít čerpat až dodám stavební povolení. A to ještě musíme nejprve prostavět své peníze, a pak můžeme čerpat. Vám moc přeju, aby to šlo hladce. Já z toho už nespím.
Odpovědět
@milanq Co si o tom myslite?
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?