Zastavěná plocha - dle čeho úřad posuzuje

Dobrý den, chystáme se stavět na zahradě u rodičů, kde už stojí dům, pergola, bazén, dřevník a betonovokamenové cestičky. Územní plán povoluje zastavěnou plochu max. 30 %, kam bychom se měli podle mých přibližných výpočtů vejít, ale není mi jasné, dle jakého dokumentu úřad vypočítá zastavěnou plochu, když v katastru je zapsán pouze dům? Další dotaz se týká rozdělení původní parcely mezi dva majitele, při rozdělení by většina zastavěné plochy zůstala pouze na jedné části pozemku - může to být problém při rozdělování pozemku? Je lepší nejdřív parcelu rozdělit a pak stavět nový dům, nebo nejdřív postavit a pak rozdělit mezi dva majitele? Děkuji za názory a zkušenosti.
Odpovědět
@paz02 Na jedne parcele muze stat pouze jeden rodinny dum. Takze budete muset pozemek nejprve rozdelit. Bude potom pristup na oba pozemky po verejne ceste? Nebo ve vlastnictvi obou majitelu tech nove vzniklych pozemku? Jak spocitate zastavenost byste meli najit v textove casti uzemniho planu. Je na to vic zpusobu vypoctu (co do zastavenosti zahrnout), kazda obec si zvolila jiny. Pokud to tam nemate, dejte si na odbor uzemniho planovani Zadost o uzemne planovaci informaci s dotazem, co vse do zastavenosti obec zahrnuje. Jak se to pocita? Odhad klidne oklikanim ortofoto mapy. Kdyby to bylo zjevne pres tech 30 %, tak by to treba zameril geodet.
Odpovědět
@puhelin Děkuji za odpověď a omlouvám se za pozdní reakci. Co se týče přístupu na pozemek, mám představu, že by měl nepravidelný tvar a vedl by kolem domu rodičů až k silnici. Celý pozemek před rozdělením má cca 800 m2. Po obou stranách pozemku jsou sousední parcely s domy. Dotaz jsem spíš myslela tak, že kdyby zastavěnost byla např. 35 %, tak jestli je možné, že si toho třeba úřad nevšimne, bo podle čeho prostě kontrolují, že jsem nahlásila všechny zastavěné plochy správně? Dokládá se to jako součást žádosti ohlášení/stav.povolení? Ve výpisu z katastru nemovitosí, který jsem našla, máme uvedenou v kolonce "zastavěná plocha" jen plochu domu a garáže, žádný dřevník, pergola, bazén tam započtený není.
Odpovědět
@paz02 Pokud by to bylo napadne, overi si to. Zalezi, jestli podle vaseho uzemniho planu mate bazen, drevnik a pergolu zapocitat nebo ne. To vam potom bude pocitat projektant. Sve tvrzeni podpori svym razitkem a podpisem, takze verim, ze to napise poctive.
Odpovědět
@puhelin Aha, takže ta zastavěnáplocha se uvádí v projektu, který předložíme, pokud jsem to dobře pochopila. Díky.
Odpovědět
@paz02 Ano, projektant ji spocita. Zaroven doklada, ze vse je v souladu s uzemnim planem.
Odpovědět
@paz02 Nechci vás moc zrazovat, ale těch problémů tam bude více: - minimální velikost stavebního pozemku (nedovolí vám pozemek rozdělit na takhle malé parcely) - cesta přímo kolem domu rodičů (i kdyby by souhlasili) - šířka cesty 3m by také mohla být nedostačující - na tak malém prostoru to bude hodně malý dům při zachování odstupovych vzdáleností - v neposlední řadě se to asi nebude líbit sousedům Ale samozřejmě nevím konkrétní obec a tedy konkrétní regulativy.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?