Zbořeniště

Zdravím, neporadil by mne někdo zda mohu na mém pozemku stavět na zbořeništi, tedy pokud bych zachoval velikost zbořeniště, zda se může žádat o obnovení stavby ? a ne o nové stavební povolení ?
Odpovědět
I na zmenu dokoncene stavby potrebujete souhlas stavebniho uradu. Takze dokumentaci, vyjadreni, stanoviska...
Odpovědět
Profilova fotka
mám za to, že sice potřebuješ všechna vyjádření, jako u nové stavby, ale pokud je to např. zbořeniště rodinného domu a ty tam chceš postavit rodinný dům, tak ti to nemohou nepovolit Občas se to dělá tak, že ohlásíš rekonstrukci, ale to mi přijde, že je o hubu
Odpovědět
@esmeralda2 Ohlasit rekonstrukci neni jak, vlastne ten pojem "rekonstrukce" stavebni zakon ani nezna. Mozna jako udrzovaci prace, k tomu podrobny projekt neni potreba. Ale to se netyka zboreniste.
Odpovědět
Pokud už tam barák fyzicky nestojí, tak určitě stavební povolení. Jestli tam stojí ruina, která má zdi a střechu, tak se dají nějaké věci dělat bez povolení, ale museli byste zachovat původní vzhled domu, čili nechat stejné rozměry oken atd.
Odpovědět
Profilova fotka
@makalousivan u mne to bylo tak ze jelikoz jsem stary dum boural a na jeho miste stavel novy, tak to muselo nejdriv byt uredne vymazano z katastru, aby se na danem miste mohl stavet dum novy znamy ktery mel u Noveho mesta na Morave uz prakticky jen hromadku cihel, zadny barak tam ve skutecnosti uz davno nebyl, tak presto musel dodat i projekt na odstraneni stavby, vymazat z katastru a pak stavet teprve novy takze bych rekl ze to bude dost zalezet na urad od uradu, jako vetsinou 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?