Cena za práci

Zdravím, chci se zeptat na názor. Stavíme dvoupatrový dům o celkové užitné ploše 121m2. Se sedlovou střechou 5,5m3/ 163m2. Dostali jsme cenovou nabídku jen za práci na cele zhotovení střechy za 250 tis. Zdá se mi to dost, ale moc se v to nepohybuji. Materiál máme svůj, bednění střechy nebude. Krovy se budou hoblovat a natírat. Stejně tak za jedno vystavěné patro chtějí 200tis. Moc děkuju předem za názory
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od nicky1109:

Zdravím, chci se zeptat na názor. Stavíme dvoupat…
@nicky1109 Rozepište pořádně, co všechno se bude dělat, s jakými materiály a v jakých objemech. Takhle se nedá odhadnout vůbec nic.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od nicky1109:

Zdravím, chci se zeptat na názor. Stavíme dvoupat…
@nicky1109 zadala ste málo informací,jen podle metrů čtverečních se odhadnout cena nedá.Je potřeba vědět jestli bude třeba nadkrokevni izolace,jaká je střešní krytina,jestli budou nějaká střešní okna, výlez s kominovou lávkou, kolik bude prostupu střechou(anténa, odvětrání WC apod .),je v ceně i montáž hromosvodu?Co se týče krovů tak zpracování jednoho kubíků řeziva se pohybuje kolem na sedlovou střechu kolem 5800-6000kc za M3, montáž je 150kč za běžný metr, frézování hran 25kc běžný metr,okrasné záhlaví trámů 80kč kus, hoblování 120kč běžný metr,nátěr tenkovrstvou lazurou 90kc metr čtvereční.Celková cena včetně materiálu pokryvačských prací se pohybuje od 1800-2500kc za metr čtvereční dle složitosti konstrukce střešního pláště, prostupů a zvoleného materiálu,u sedlové střechy to bude mezi 1800-2000kč metr čtvereční.
Odpovědět
Nějak mi nesedí, že na máte na 2 patrech dohromady 120m2, ale střecha má 160m2. Taky záleží jestli jsou střešní okna. Půdorys polovalby mám cca 160m2 a práce vyšla na cca 100tis, ale před 6 lety. Víc mi přijde to zdění. Za příčky pro 8 místnosti na 110m2 jsem platil 17tis (byla to dobrá cena) před 4 lety, nebylo tam obvodové zdivo, ale to zabralo podstatně méně času. S obvodem by to bylo tak za 25tis.
Odpovědět
@martin_s Máte pravdu,ale taky záleží na krytině.Kdyz bude mít paní třeba falcovaný šablony od Prefy ,tak ji vyjde jen pokládka šablon od 600kč/M2.Kamarád si nechával stavět bungalov zhruba před 4-5 lety a za příčky platil od metrů čtverečních,ale už nevím přesně kolik to bylo ,ale taky něco okolo 20tis.Obvodovy zdivo a nosnou zeď si pamatuju, že platil 3200kc za zdělanou paletu a byl to Heluz 44.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od nicky1109:

Zdravím, chci se zeptat na názor. Stavíme dvoupat…
@nicky1109 málo informací navíc hodně dělá lokalita jedna cena práce je třeba ve středočeském kraji a jiná na severní Moravě.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od standa80:

@nicky1109 zadala ste málo informací,jen podle me…
@standa80 komplet krytina, betoná taška, sedlová střecha, cca 180m plocha. Komín, výlez, okno jedno, latí, okapů, prostě vše co přijde na vazníky až na komplet hotovou strěchu 200 tisíc včetně práce a materiálu.
Odpovědět
@uzivatel7777 Tak to vám gratuluji k výborné ceně za kompletní střešní plášť .Za poslední dva roky sem se nesetkal s nikým kdo by realizoval střešní plášť komplet za 1100kč/M2.Tento rok sem viděl jen jednu firmu co realizovala komplet střechu za 1200kč/M2 a byla to začínající firma ukrajinských dělníků a zákaznice byla spokojená když sem s ní mluvil.Dělal sem zrovna naproti střešní okna a když sem je tam viděl vytvářet to dílo,tak sem byl v úžasu.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od standa80:

@uzivatel7777 Tak to vám gratuluji k výborné ceně…
@standa80 děkuji. Vazníky taky cca 130 budou stát komplet
Odpovědět
ono záleží jak kdo a hlavně co všechno se bude dělat a jak moc jste nároční. dávali jste si dělat cenové nabídky různé?
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?