Dodatečná izolace střechy na novostavbě

Dobrý den, máme rok a půl nový dům - nyní jsme v něm druhou zimu (mírnou zimu). Teď zjišťujeme, že místnosti v patře (pod střechou) jsou zřejmě špatně či nedostatečně izolovány od střechy. Přemýšlím o variantě dodatečné izolace, ale vůbec nevím, jak by to bylo možné. Střecha je rovná - minimální sklon, povrch PVC folie, zateplená 10 cm minerální vaty a sádrokarton (víc nevím). Nemáte někdo zkušenosti s dodatečným zateplením? Díky moc Vl.
Odpovědět
@vladecek Nechci být rýpavá, ale nedá mi to - dát do nového domu do střechy 10cm byla blbost:( Jak vám to mohl někdo navrhnout a schválit? No každopádně - jakou máte nosnou konstrukci střechy? Jakou máte krytinu? končíte vyloženě tou pvc fólií? Asi s nějakou ochranou že...? Jsou to pitomý otázky, ale trošku důležitý k dalšímu řešení :)
Odpovědět
Profilova fotka
ty jo 10cm,??to dělala firma?mi dávaly 18 a 10 a +10 nad sadrokarton tvrdé vaty,dodatečně zateplit se dá pokud máte jak vlézt pod střechu a vycpat víc vatou,nebo pak dělají že tam dají foukanou izolaci ale to se krapet prodraží
Odpovědět
@vladecek Určitě máte projekt a ener. štítek. Tam je napsané a zakreslené kolik izolace máte. Tam bych se podíval nejdříve. Pak se spojit s projektantem, či firmou co dům stavěla a pořešit to. Takto nelze říci co se s tím. 10 cm je moc a moc málo. To se mi nezdá.
Odpovědět
Děkuji, včera jsem pročítala energ. průkaz a tam jsem našla následující: "Konstrukce střechy nad vytápěným prostorem (dřevěná) je zateplena deskami z minerální vlny bez bližšího označení o tl. 60 mm mezi trámy a deskami z minerální vlny bez bližšího označení o tl. 200 mm mezi kroví. Konstrukce vnitřní stropní je tvořena z dutinových železobetonových stropních panelů o tl. 165 mm bez dodatečného zateplení." úplně tomu nerozumím, ale vypadá to, že je tam niminálně 20 cm "neidentifikovatelné" :-))), blíže nespecifikované minerální vlny - nevěděla jsem, že minerály mají vlnu - měla jsem zato, že vlnu dávají ovce :-D. Můžete mi, prosím, říct, jestli je to takto v pořádku? Je to dostačující izolace? -
Odpovědět
@misadan :-) nevěděla jsem přesně kolik tam toho zateplení je. Kupovali jsme dvojdomek od developera. Hrubá stavba byla už hotová. Takže klientské změny jsme mohli dělat pouze ve "vnitřním vybavení".
Odpovědět
@ratatooy děkuju za tip. S tou naší střechou to není jednoduché - asi tam ani není kudy se dostat, jediný otvor - 25*25 cm - na protažení drátů ze stožáru :-/. Když jsme se nastěhovali, bavila jsem se se sousedy (všichni kupovali domy v dřívější fázi výstavby a proto si přidávali zateplení střechy - všichni minimálně 10 cm :-/. Proto mi to taky vrtalo hlavou a snažila jsem se zjistit zda by nešlo tam ještě něco nacpat......ale asi ne, vzhledem k tomu, že se pod střechu nedostanem. Sice jsem teď viděla i nový způsob zateplování - pomocí vrstvy PU postřiku zvenčí - nato se hodí OSB a potáhne fólií, ale jsme dvojdomek :-/...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?