Hlučná střešní krytina - Blachotrapez, Panel Retro25 554x0,50 mm

Prosím o informace, zda se někdo setkal s podobným problémem a řešil jej s dodavatelem střešní krytiny: V červenci 2018 byla na naší novostavbě odborným, vyškoleným řemeslníkem realizovaná střecha se střešní krytinou Panel Retro25 554x0,50 mm. Volili jsme falcované střešní panely. Pan Šuba nám doporučil právě produkt firmy Blachotrapez. Jedním z důvodů byly jeho zkušenosti s touto střešní krytinou a její montáží. Krytinu jsme si vybrali zejména z důvodů, že tento typ krytin se používá i v horských oblastech, což v nás evokovalo trvanlivost a současně výrobce deklaroval, že zvýšená neohebnost umožňuje jeho ukládání na latě bez nutnosti bednění střešní plochy. Po nastěhování se do novostavby začátkem roku 2019 jsme při větrném počasí zažili, že tato krytina je nesnesitelně hlučná. Dle našeho měření přesahovala hlučnost 65 dB a v domě se nadalo ani spát. Ihned jsem kontaktoval zastoupení firmy prostřednictvím formuláře na webových stránkách, ale bez odezvy. Při telefonickém kontaktu mi byl předán pan Vince, který slíbil, že se staví problém řešit. Po 14 dnech jsem kontaktoval pana Vinceho, ten předal řešení problému na pana Kempného, který do tří pracovních dnů přijel. Za účasti řemeslníka, který střechu realizoval jsme vysvětlili problém a doložili hlučnost střechy ve větru videem se zvukovým záznamem. Po dvou dnech nám pan Kempný doporučil problém oficiálně reklamovat, což činíme. Po měsíci se výrobce ozval, že reklamaci zamítá a dále nekomunikuje.
Odpovědět
Pravdepodobne to bude chtit nejaky posudek od odbornika,kde se stala chyba,zda u vyrobce,coz je mene pravdepodobne,nebo u zhotovitele strechy.Osobne mam zkusenost s hlinikovou,falcovanou strechou od Prefi ve svitku,faktem je,ze mame celopodbiti,zadne problemy nemame,bydlime tri roky a to co nam pocasi,hlavne vitr predvadi v poslednich tydnech,je fakt masakr.Nejsem odbornik,ale tak rozumove mi prijde spravne,mit pod tim plechem celistvou plochu podbiti,treba to tak neni,nevim,ale logicke mi to prijde.Asi to bude opravdu chtit nejakeho znalce....drzim palce🙏
Odpovědět
Profilova fotka
Já píšu jako laik - ty plechové panely se asi běžně vyrábějí a běžně montují. Myslíte, že to bude vada toho materiálu ??? Aby to nebyla chyba montáže, špatný podklad, špatný sklon střechy než na který je tento plech určen apod. Jak píše nade mnou - bez placeného posudku se nehnete z místa .....-((( Já jsem na podzim dával plechovou střechu na pergolu, byla mi nabízená také Blachotrapez, ale nechtěl jsem poláky, tak jsem si dal dražší SATJAM
Odpovědět
Dobrý den, neřešil jsem to, ale docela mě překvapuje, že si váš dodavatel vůbec dovolil položit ty panely bez bednění, které mimo jiné ten hluk dost tlumí jak při větru, tak při dešti pak z toho není až takový bubínek. Při reklamaci se ještě mohu vymluvit na to, že v jejich popisu výrobku je přímo napsáno: "Přirozeným jevem je také hlučnost panelu za větru. pro omezení tohoto efektu lze použít střešní membránu, izolační pásku, strukturní rohož, samolepicí protikondenzační membránu nebo jiný materiál" Takže výrobce o tom ví, že to není OK, ale asi kvůli ceně nemá přímo nakázáno použít bednění a nabízí to takhle šalamounsky a vám asi bohužel nezbude než pokusit se dodatečně udělat nějaké opatření (zaklopit zevnitř, nebo sundat plech, provést bednění a nasadit znovu atp.)
Odpovědět
@kokoska14 jaký máte sklon střechy? https://forum.tzb-info.cz/130525-stre...
Odpovědět
Profilova fotka
Jo jo to je dobrá diskuze, setrilo se, což je na dnešních stavbach běžný jev a pod plechem chybí vrstvy co tam mají být, aby nebyla střecha hlučná. Myslím, že pan bude muset střechu předělat a výrobce plechu nic řešit nebude...
Odpovědět
@kokoska14 taky máme na střeše falcovany plech. Hodně dlouho jsme to zvažovali a riziko hluku ve větru a dešti řešili pořád dokola s mnoha různými stáří, střechari, dozorem.... Podle našich informaci je nejvíce riziko špatně položení. Například v zimě (nás případ) se musí počítat s roztaznosti plechu v lete- to je velký rizikový faktor, plech se roztáhne, zvlni, podfukuje a dělá kravál. Já bych si nechala někým zkontrolovat montaz- a uvidíte kde je chyba a komu pak reklamovat.
Odpovědět
Děkuji všem za reakce. K tomu co bylo napsáno doplňuji následující: Výrobce v katalogovém letáku uvádí následující - Zvýšená pevnost umožňuje pokládat panely na latě, bez nutnosti provedení plného záklopu střechy. Dle obchodního zástupce firmy je krytina položena OK, bez závad. Samozřejmně jsme použili střešní membránu, jak doporučuje výrobce pro omezení hluku. Sklon střechy je 35°, s tímto by také neměl být problemém. Ano máte pravdu, možnost montáže na latě jsme zvolili i z cenových důvodů, když to výrobce takto popsal. Nejsme boháči a řešení jsme preferovali i z nákladových důvodů. Po zkušenostech bychom určitě dělali záklop šli do krytiny jiného výrobce.
Odpovědět
Máme blachotrapez germanica pod ní latě + kontralatě, pod tím ípu a osb desku, pak půdu z vazníků a 40cm vaty na podlaze. Bydlíme vcelku dost na větrné hůrce, ale ani déšť, ani vítr neslyším. Pokud je střecha zateplená, tak přece nemůže být déšť slyšet.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Zdravím, kapku bych diskuzi obnovil. Zrovna jsem u stejného rozhodnutí, zda-li platit záklop pro Satjam rapid, který vyjde přes 100k Kč. Nějaké nové zkušenosti s hlučností? U nás navíc nadkrokevni PIR izolace. Díky za postřehy 😎
Odpovědět
Ještě bych možná přidal stavbu strechy dle projektu.. Návrhnuto mám pohledové krokve, palubky pohled. smrk, parozábrana, zateplení PIR, hydroizolace, late, kontralate, plech...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
@rimmer Od roku 2014 vlastní Satjam Polák 😄
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?