Jak na vyvýšenou pochozí půdu?

Po nějakých změnách ve skladbě stropu nám vyšlo, že na půdě budeme mít nad vazníky ještě 18cm vaty. Na obrázku výše je vidět, jak někdo vyřešil pochozí část. Co když se (např kvůli havárii) bude třeba dostat někam, kde ty špalíky nejsou? Jak to pak řešit?
Odpovědět
@robertpok „Po nějakých změnách ve skladbě stropu …“ .. na rovinu, ty změny jste vůbec nedomysleli a teď už s tím toho moc nenaděláte ☹ … napadá mě jedině snížit strop tak, aby vrch izolace byl pod horní hranou vazníku … otázkou je, jestli a o kolik můžete strop snížit … P.S. a ty špalky pro podlahu jsou taky „super“ … těch 18cm izolace nad vazníky asi nedáte, to je odhadem výška těch špalků, na kterých bude podlaha … ale pod tou podlahou musí být aspoň 5cm vzduchová mezera …
Odpovědět
Profilova fotka
@robertpok A proto jsem tohle řešil a zvedly se celkově vazniky tak aby vycházela izolace zároveň s horní hranou dolní pásnice a to máme 40 cm vaty. Takže se dala pozednice, mohli jsme dát o radu tvárnic více ale mě se nelíbil rovný podhled. Takže se dali krok ve přiložené.
Odpovědět
@xkarlos My tu "půdu" nebudu moc používat, nepočítám ani s tím, že tam bude celistvá podlaha, jen prkna pod kterými pak věřím nemusí být dalších 5 cm místa. Spíše mi jde o to, jak se pak v takovém prostoru dostávat do dalších míst na půdě.
Odpovědět
@robertpok Tak to vám neporadím, protože fakt netuším, jak by se dalo „šplhat“ po vaznicích .. možná půjde vymyslet nějaký „závěsný“ systém ... já jsem si strop předělal tak, abych měl vrchy vazníků nad izolací … takže jen položím podlážky a dostanu se kamkoliv … P.S: tu vzduchovou mezeru musíte mít i pod tou deskou …
Odpovědět
@xkarlos Díky moc za zprávu. Zeptám se, proč musí být ta mezera i pod tou deskou? Kvůli případné kondenzaci?
Odpovědět
@robertpok Presne tak, kvoli kondenzácii. Nám tiež nedali tú medzeru a začínala nám kondenzovať para najma nad sprcháčom a vlhnúť roh stropu. A preto nám potom tiež museli zdvihnúť podlahu. A teraz už problémy s kondenzom nie sú.
Odpovědět
@robertpok za mě je jedno, jestli je na podlaze "sem tam" deska nebo plná podlaha ... v obou případech je potřeba zajistit pod podlahou cirkulaci vzduchu ...
Odpovědět
@mamkaeva @xkarlos Ok, díky moc za radu. Netušil jsem. Čekal jsem, že když tam bude fošna, tak 2-3 cm budou stačit, ale jestli to chce víc, tak to respektuji.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?