Nadkrokevn izolace - hluk

28. říj 202080

Dobrý den všem, chtěl bych se optat na zkušenosti s tímto zateplením a hlukem-příjde mi to jako jedna z mála nevýhod tohoto systému - je to opravdu tak? Jedná se mi o obyvatelné podkroví..

 • @iamondras  máme nadkrokevni izolaci a žádný hluk není. Možná to závisí od použitého materiálu - my jsme nezateplovali, ale dělali rovnou takovou konstrukci střechy. Přesto, když máš krokve (dřevo), na nich záklop (dřevo) fólii, izolační vrstvu (plast), kontralatě a latě (dřevo + vzduchová vrstva) a na tom krytina, nevím, odkud by se vzal hluk. Je tam skladba několika vrstev různorodého materiálu, spíš mi to přijde jako protihluková izolace

 • Dobrý den, máme nadkrokevní izolaci v podkroví a žádný hluk není, ani jsem o tom nikdy neslyšela, děti tam mají pokoje.

 • Já hlavně nechápu o jaký hluk by se mělo jednat, jakože když proletí sportovní letadlo nad barákem? To uslyšíte pod jakoukoliv konstrukcí střechy. Máme Bramac Top a nejsem si vědom že bych v patře vnímal kvůli nadkrokevní izolaci nadměrný hluk.

 • Sponzor fóra
 • díky za Vaše názory..no, docela hodně lidí varuje, že jde slyšet okolí, hluk z cesty atd...jeden střechař mi dokonce říkal, že si připadají, jakoby žádná střecha nebyla..tak jsem chtěl slyšet více názorů..

  Návrhnuto mám pohledové krokve, palubky pohled. smrk, parozábrana, zateplení PIR, hydroizolace, late, kontralate, plech...

 • @iamondras
  co třeba TOPDEK skladba AKUSTIK (je tam doplněná OSB jako záklop PIR)
  https://cdn1.idek.cz/dek/document/2107658938

  pokud chcete řešení bez PIR izolace dá se řešit atypicky (ale to musí navrhnout projektant a statik) například

  nosné krokve
  záklop palubky (oboje pohledové)
  parotěsná folie
  sekundární nosné konstrukce pro vrchní krokve
  TI minerální vlna (ideálně kombinace 2 objemových hmotností)
  vrchní krokve kotvené do sekundárních nosných konstrukcí (tyto jsou jako nosné pro přesah střechy)
  záklop OSB, na přesahu vrchních krokví palubky
  pojistná izolace difuzně otevřená
  latě/kontralatě/krytina

 • @iamondras  Záleží na použitém materiálu. Obecně cokoliv na bázi polystyrenu působí jako reprák - rozkmitá se a hluk přenese či umocní. Úplně stejnou neplechu udělá na na obvodovém zdivu, kde zhorší akustické vlastnosti zdiva až o 4 dB. Pro mnohé lidi nepochopitelné, ale je to tak. Vata je vždy lepší. Jinak ze strany interiéru lze tento nešvar vždy do nějaké míry řešit (ultumením, předstěnou, blokací hutnějším materiálem jako cetris, desky Wolf, ...).

 • @iamondras  my jeste nebydlime, ale fachmani z firmy, co nam to montovali, tak na to rikali jen chvalu a dobre zkusenosti. Skladbu strechy mame stejnou jako vy.
  Kdyz ted do pokoju prijdu, tak zadne prijizdejici auto nejak vic nez v normalnim podkrovi neslysim. Prijde mi to fajn. Jen tedy montaz strechy zabrala celkem dlouho a vysla na vic nez jsme cekali. Ale vypada to paradne, jsme spokojeni.

 • Mám systém od Bramacu a žádný zvýšený hluk díky nadkrokevní izolaci neregistruji

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat