Ocelové nosníky IPE 180 - jak připravit?

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu ohledně ocelových nosníků. Plán dle PD na obrázku - celkem 5 ocelových nosníků. Nosníky budou uloženy vždy jedním koncem na ŽB věnci a druhým na sloupku. Sloupek je 50x50. Jelikož strop bude z panelů Spiroll 265mm, a nosníky IPE 180, jak mají být vodorovně zarovnány? Pokud je položím na ŽB věnec, tak budou potom vrchní stranou níž než panely. Nebo se mají udělat patky tak, aby lícovali na horní straně? Krov bude klasický bez nadezdívání. A ještě by mě zajímal způsob přidělání? Jak je ukotvit do věnce a sloupku? V obou částech se pak ještě obetonují, až se bude dělat věnec kolem panelů? Když objednám delší, půjdou alespoň trochu zkrátit velkou rozbruskou? A jakým způsobem napojit ten spoj nosník x nosník? Těch dotazů je nakonec trochu víc.. :-) Děkuji za rady
Odpovědět
Jedna věc je PD a druhá je kladečský plán na ty panely a železo, kde je popsáno co a jak, a může se od PD lišit, u nás celkem dost. Nám budou dělat panelový strop za týden. Když si to byl u nás pán z firmy, co ty panely bude vyrábět a ukládat, zaměřit, tak jsme se ho vyptali na všemožné otázky, jak se to usazuje, co udělat před a co po usazení. Panely nám poradil, že se dají ukládat do vrstvy lepidla (co používáme maltu na tenkou spáru), že to vyplní škvíry mezi věncem. Z vrchu se ty panely potom ještě obetonují, aby vznikla jednolitá plocha. Sloupek nemáme, tak s ukotvením neporadím. Ale nejsem si jistá, jestli se to nemusí svařit k sobě.
Odpovědět
na těch traverzách ti budou ty panely snad sedět ne? Takže bys měl udělat překlad mezi stěnou a sloupem z těch traverz ve stejné výšce jako okolní zdivo. Jestli to tak chápu dobře...Já to dělal podobně jen v menším rozpětí. Traverzy jsem posadit na zdivo a sloupek, vyšaloval z polystyrénu aby to nepromrzalo a vybetonoval do výšky zdiva takže mi vzniknul překlad a na něj se kladli spirolli
Odpovědět
@zeedee právě že tam panely nebudou, ten prostor se pak pouze pobije a udělá podhled z cetrisových desek stejně jako vodorovné podbití kolem dokola domu. Zvenčí panelů se dodělá ŽB věnec a na něm už bude krov - proto si právě myslím, že by to mělo být zarovnané z horní strany. Poradil bych se s tesařem, ale ten přijede až po pokládce panelů, dříve nemá čas :( a já bych z časových úspor měl rád toto připravené. díky za reakci
Odpovědět
píšeš že strop bude s panelů Spiroll a pak že tam panely nebudou.. nemáš pohled z boku?
Odpovědět
@zeedee tenhle výkres z boku bohužel nemám. ;-( ;-( Panely budou jen nad tou obytnou plochou, ne v prostoru kde budou ty nosníky (od vnější strany věnce ke sloupku). Vznikne tak parkovací místo... Je to tak napsaný přímo na obrázku v prvním příspěvku. Jsou tam zakresleny panely (P10, P11), nosníky (O1, O2),a v tom čtverci je nápis dřevěné podbití.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 letech
@akrij Můžu se zeptat, jak jste to nakonec vyřešili s tou venkovní částí? Máme něco podobného (ocelové nosníky a dřevěné podbití). Výkres je hezká věc, ale taky nám tam v praxi vznikají výškové nerovnosti 1-3 cm. Potřebujeme na to ještě postavit atiku...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?