PIR panely vs PUR pěna

Dobrý den, Pořád váhám nad použitím izolace na střechu. Skladba střechy se skládá Hliníková střešní krytina 50mm Větraná vzduchová mezera - kontralatě 40mm Větraná vzduchová mezera . latě 40mm IZOLACE na bázi PIR 180mm samolepici pás s SBS 2mm Borová překližka 20mm Krokve 200mm (Ve vetšině místností nebude pohledový krov z překližky, ale bude osazena sádrokartonovou deskou) A jde mi právě o tyto místnosti, kde bude bude sádrokarton. Vyplatí se spíše použít PIR panely nebo by bylo lepší použít stříkanou PUR pěnu. Je zvláštní, že PUR peně má stejné vlastnosti jako PIR (PUR 300mm a PIR 180mm) A také se mi líbí, že se dostane do všech skulinek, které tam mohou být. Děkuji za názory.
Odpovědět
@kamil_z zdravím neznám izolační vlastnosti píšete za vlastnosti mají stejné ale pak že Pur 300 a pir 180 jestli to znamená že 300mm Pur má stejné vlastnosti jak 180mm pir tak určitě pir. Protože vy tam dáte jen 180mm na víc není místo to moc izolace není.
Odpovědět
@edison101 Ano přeně, firma co dělá stříkanou PUR pěnu píše, že bude tloušťka pěny 300mm. V projektu máme PIR panely o tlouštce 180mm. Rozdíl je ten, že v části pokojů nebude ten pohledový krov, ale celé to bude schované pod sádrokartonem, tak jestli zde nepoužít ru PUR pěnu, nebo to vše udělat podle jednoho vzorce a dát všude PIR panely s tím, že někde bude pohledový krov a někde sádrokarton.
Odpovědět
Profilova fotka
PUR: -zmenšení vnitřního prostoru protože ta PUR musí těch 10 cm pod krokve -v místě krokve bude pořad slabší místo izolace -tuším, že u PUR by se měla použít parozábrana (což je do určité míry vždy riziko) -nějaké lepší zaplnění skulinek PUR nemá vůbec smysl řešit, jelikož ta PIR je nadkrokevní izolace v jedné kompaktní vrstvě, což je mnohem lepší řešení (možná až na cenu🙂 Kombinace PUR a PIR v různých částech mi nepřijde jako šťastný nápad
Odpovědět
@kamil_z A co hluková izolace s porovnání s vatou.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?