Plastové palubky na podbití střechy

Profilova fotka
Zdravím , chtěla jsem se zeptat zda má někdo zkušenost z plastovými palubky na podbití střechy.??? :-) Děkuji za odpověď
Odpovědět
.. starší téma které ted u nás taky začínáme řešit.. pokouším se proto obnovit téma. je tu někdo s plastovým podbitím vlastní střechy a podělil by se o svoji zkušenost? -děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@mrkni1 osobne bych do plastu nesel. neverim tomu, ze to pri vystaveni povetrnosti vydrzi.
Odpovědět
@jumpmans ano přesně o tuhle zkušenost mi jde..je vůbec někdo v ČR kdo tohle "risknul" a napíše vlastní zkušenost? na stavebním veletrhu v Brně jsem viděla asi 2 stánky ,ale já se víc neinformovala, protože aktuální to začalo být až ted .. jsem zvědavá jestli někdo napíše.. děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@mrkni1 plastove podbiti nemam ale na chalupe mame plastove okapy a za necelych 20 let se plast temer rozpada takze bych to nebral ani zadarmo :-)
Odpovědět
@geodett děkuji..jsem zvědavá zda plast před 20lety je tím stejným materiálem co dnes.. na stránkách nějakého výrobce plast podbití a jiných výrobků píší že na to dávají záruku 25 let.. :-) -tak to by jste měl od nich každých 20 let nové :-) ..nechci aby to znělo jako reklama tak překopíruji jen tu větu ""životnost desítky let, ZÁRUKA 25 LET!"" ze stránky """Podbití střechy Gamrat – Siding"""
Odpovědět
Profilova fotka
@mrkni1 tak plasty urcite budou trochu jinde nez pred 20 lety, kazdopadne ten okap byl tmave hnedy, to mu vydrzelo tak 3 roky :) pak take podbiti bude vice chraneno pred slunickem ale drevo je drevo :) zaruku na 25 let vam napise kde kdo, ten prodejce ci vyrobce nemusi uz za rok existovat :)
Odpovědět
@geodett souhlasím s tím co píšete....a stále doufám že někdo další napíše osobní zkušenost :-) to přece není možné že by se u nás prodávalo něco co si nikdo nikdy nekoupí.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mrkni1 muzes bytprvni :-) Ja vim jak vypadaji plast kg trubky ktere jsem nechal rok venku, jak se mi rozpadly trysky cinskych postrikovacu i jak vypada sousedovic plot z plastovych planek. Bavil jsem se i s klempirem co nam delal strechu a rikal ze na plastove tasky se po trech letech neda slapnout protoze zkrehnou a praskaji. Ze to zazil na vlastni kuzi kdyz mel neco na strese opravovat.
Odpovědět
Jak píše @jumpmans, mám také zkušenost s plastovými plotovkami (ne u sebe). Když vidím, co dělají i velice silná a kvalitní plastová okna, nevěřím, že podbití bude min. esteticky pěkné (i když ani nové nejsou žádný zázrak) déle než dva roky. Ten plast se kroutí, mění barvu (při osvětlení sluncem samozřejmě fest, u podbití to asi takové nebude)... Jaký je konkrétní důvod, že to zvažujete? Bezúdržbovost?
Odpovědět
@lukoid ano je to ta bezudržbovost co mě zaujalo a to jak se říká že plast je pro přírodu materiál který nedokáže "rozložit" :-) -tak příroda asi dokáže i nemožné.. :-) a záruka 25 let zní taky zajímavě..(je ovšem pravda, že málokterá firma vydrží takový čas.. :-D )
Odpovědět
@jumpmans :-D plastové střešní tašky?? to mě ani nenapadlo... :-)
Odpovědět
@mrkni1 To, jeslti firma vydrží, je jedna z věcí. Druhou věcí je, za jakých podmínek vám tu záruku dají. Může to být podmíněno něčím naprosto nereálným, na co v případě reklamace poukáží. K té bezúdržbovosti: proč neuděláte podbití třeba XPS a neomítnete to? Třeba v kontrastu s fasádou? Také bezúdržbové. Nebo chcete vyloženě dřevo? Dělá se ještě dekorativní fasádní omítka v dekoru dřeva a vypadá docela realisticky - dělá to třeba Weber, Ceresit...
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 2 letech
Profilova fotka
@geodett Dobrý den, plastové podbití je žhavé téma dnešní moderní doby. Zde uvádíte, že plastové okapy téměř po 20 letech se rozpadají. Zajímalo by mě jak vypadá dřevěná palubka bez údržby za stejný časový úsek. Je potřeba dodržet odbornou montáž a zvolit správnou palubku. ( ne každá je odolná UV záření a potom se opravdu kroutí a ztrácí barvu). Dřevěná palubka vlivem slunečního záření bude dříve poškozena a zkroutí se. Ano dá se přebrousit a znovu povrchově upravit, ale práce je to někdy šílená, nepřístupná a cenově náročná. V dnešní době lidi hledají bezúdržbové řešení a cenově nenáročné a nejlépe se snadnou montáží, protože sehnat řemeslníka není snadné. Tudíž plastové palubky jsou vcelku dobré řešení pro některou skupinu lidí. s pozdravem Michal Maček
Odpovědět
Profilova fotka
@michal_macek nic proti tomu nemam, at si klidne plastove palubky namontuje ten komu to vyhovuje 🙂
Odpovědět
@michal_macek no máme přes 20let dřevěné palubky na podbití a tedy strašný uvažuji také o plastových
Odpovědět
@misanatali V ulici máme domy co mají cca 30 let plastové palubky na fasádě a v pohodě. Dřevěné už byly kolikrát natírané (štíty) , ploty i vyměněné . Je paradoxní jaký je k tomu odpor . Ale asi hodně záleží na tom z čeho je to udělané . Nedávno jsem viděl na skleníku ty dutinkové panely a ty jsou po 20letech kaput . Zda to nemělo UV filtr nevím . Ty palubky na domech jsou asi základní barva (šedobílá) . To se asi moc teplem nepřehřívá a stárne to (bledne) asi tak že to nikdo nevnímá tu změnu odstínu . Asi by si měl člověk hodně rozmyslet nějaké barevné odstíny . Do toho bych asi nešel.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?